Emirdag Kültür ve Haber Portalı

Videolar

Süzgeç
 • Open Vld Gent te 2 Emirdağlı Adayla Seçime Gidiyor

  Gent şehrinin önemli isimlerinden biri olan Mehmet Sadık Karanfil Open VLD partisi listesinden seçimlere katılıyor.

  (Gent, 29 mart 2012) Open Vld Gent güçlü bir listeyle 2012 belediye seçimlerine giriyor. Belediye başkan yardımcısı Mathias De Clercq liste başı, encümen azası Sofie Bracke 2.nci sırada, diǧer encümen azası Christophe Peeters ise 3.ncü sırada. Open VLD Gent Gençlik Kolları başkanı Stephanie D’Hose 4.ncü sırada, ve şimdiki belediye meclisi grup başkanımız Sami Souguir ise ilk beşi tamamlayan isim.

  28 mart günü parti yürütme kurulumuzca kabul edilen listede, farklı Gentli liberallerin dayanışması söz konusu. Bu anlamda listeyi destekleyen isimler belediye meclis üyesi Frank Wijnakker (47.nci sıra), OCMW başkanı Geert

 • Bayat'ın Tarihçesini Urfalı Hazırlıyor

  Afyonkarahisar iline bağlı Bayat ilçesinin tarihçesi ile ilgili kitabın hazırlanmasının son aşamasına gelindi.Bayat Belediye Başkanlığı tarafından 'Bayat Tarihi' hakkında hazırlattırılan kitap hakkındaki çalışmalarla ilgili  Bayat Belediye Başkanı Abdullah Ertekin şunları söyledi:''Bayat Tarihi Kitabını hazırlayacak olan yazar Emirdağlı Ahmet Urfalı ile dil uzmanı Mehmet Konukcu birlikte biraraya geldi.'Bayat Tarihi' hakkında çıkarılacak olan kitabın içeriği ile ilgili konularda bilgi alışverişinde bulundular.'Bayat Tarihi' kitabının çıkarılmasında son aşamaya gelindi.
  Yazar Ahmet Urfalı da 'Bayat Tarihi' kitabı hakkında şu açıklamayı yaptı: ''Bayat Tarihi kitabında; Bayat Boyu,Bayat'ın Kuruluşu,Salnamelerde Bayat,Bayatlı Arif Bey gibi pek çok konu başlığı yer alacak.Yakın bir zamanda bu kitap tamamlanacak.''

   

 • Çanakkale Şehitliklerine Ziyaret

  Emirdağ  Ülkü Ocakları’nın Çanakkale Şehitler'ini anma etkinlikleri arasında yer alan, 'Şehitlik Gezileri' güzel bir atmosferde gerçekleştirildi.Emirdağ Ülkü Ocakları tarafından oluşturulan 50 kişilik kafile, Çanakkale Şehitlikleri'ne ziyaretlerde bulundu.Türk tarihinde önemli bir yer edinen Çanakkale’nin ziyaretinin tertiplenmesinden  katılımcılar memnuniyetlerini dile getirdiler.
  Şehitlik ziyaretleri esnasında duygulu anlar yaşandı. Aziz şehitlerimizin ruhlarına dualar okundu.Emirdağ Ülkü Ocakları Başkanı Uğraş Sağlam gezi esnasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: ''Savaş tarihimizde altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü idrak ettiğimiz bu günlerde, Türk Ulusunun gösterdiği kahramanlığı,fedakarlığı,cesareti ve azmi barındıran topraklarda bulunmanın mutluluğunu yaşadık. Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü ile birlikte  'Şehitler Haftasıyla' beraber ebediyete intikal eden bütün şehitlerimize ve gazilerimize yüce Allah’tan rahmet diliyor,saygı ve şükranlarımızla bir kez daha yad ediyoruz''

   

 • Ak Partiden Yalçın'a Ziyaret

  Geçtiğimiz Şubat ayında Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Metin Yalçın'ı, Akparti Emirdağ İlçe başkanı Hüseyin Duran ve il genel meclisi daimi üyesi Yusuf Demir, makamında ziyaret edip yeni görevinde başarılar dilediler. Ayrıca emirdağın eğitimde sorunları ve eksikleri konuşuldu. Milli eğitim müdürü Yalçın ayrıca önümüzdeki günlerde ilçemizi ziyaret edeceğini ve eksikleri bizzat yerinde göreceğini söyledi.

 • Şehitler Konulu Panel Düzenlendi

  Eskişehir Toki Savaş Kubaş Anadolu Lisesi tarafından ''Şehitler Günü Anma Etkinlikleri ''çercevesinde hazırlanan ''Şehitler Konulu Panel'' ilgi gördü.Panelin başlangıcında Odunpazarı Belediyesi Konservatuvarı Türk Müziği topluluğu şefi Ergun Elibaş'ın tamburu ile sunduğu uzun hava ve türküler izleyenlerden yoğun bir ilgi görerek alkış topladı.
   Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde  yapılan panele konuşmacılar katıldı.Panele Es Ogü' si tarih bölümünden Yard.Doç.Dr Mehmet Topal, Yard.Doç.Dr Cezmi Karasu, öğretim görevlisi Volkan Marttin, ve araştırmacı-yazar Ahmet Urfalı katıldı. ''Şehitler Günü Anma Etkinlikleri'' çercevesinde  katılan konuşmalar;akıcı bir uslupla konuşmalarını yaparak dinleyenlerin beğenisini kazandılar.Konuşmacılara sıra ile plaketleri verildi.
  Panele Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Adıyaman,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ethem Ceran, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Hüseyin Okur,Okul Müdürü Haydar Urfalı müdürler,öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.Şehitler 

 • Gömü'ye Tokinin Temeli Atıldı

  Gömü Beldesine, Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve kurum müdürleriyle bir ziyaret gerçekleştiren Vali Balkanlıoğlu, Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin’e, başarılı çalışmalarından dolayı ve geçtiğimiz aylarda yaşanan sert hava şartlarında yolda mahsur kalan vatandaşlara gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

  Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu beraberinde İl Jandarma Komutanı Jan. Alb.Okçin Akşit, İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Çevre ve

 • Afyon Heyeti Belçikada Bir Dizi Ziyaretlerde Bulundu

  Belçika’daki Hemşehrimizin otel ve sosyal tesis kompleksinin açılışına davetli olarak katılan Belediye Başkanı Cengiz Pala ve ilçe Kaymakamı Ali Polat, açılışa davetli olarak gelen Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ile Avrupa’daki Emirdağlı Hemşehrilerimizin Avrupa’ya yapmış olduğu yatırımlar ve oradaki problemleri ile ilgili kısa bir görüşme yaptılar. Ayrıca ilçemizin bu yönüyle Avrupa Birliği’ne girmiş bir ilçe olduğunu bu nedenle Avrupalı çok ziyaretçimizin olduğunu, ilçemizin görünüm olarak daha modern bir hale gelmesi için çaba sarfedildiğini, bu anlamda yeni başlayan meydan projemizle ilgili bilgi verdiğini, Egemen Bağış ise Emirdağ’ın çok özel olduğunu, özellikle yatırımlarda bakanlığın imkanları ölçüsünde destek vereceklerini ifade etti. Açılışta yine Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban  beraber olundu. Belçika’da yaşayan hemşehrilerimiz başta sayın bakanımız olmak üzere Afyon protokolüne gerekli ilgiyi göstererek adeta avrupa kentinde olmadıklarını Türkiye’de bir yerde karşılama yaptıkları hissini verdiler. Bu da başta Bakanımız Egemen Bağış ve Afyon Valisini çok memnun etmiştir.

 • Emirdağlılar Kent Parkta Buluştu

  Emirdağlılar, Kentpark’ta buluşarak anılarını tazelediler. Emirdağ lisesinden 1977 yılında mezun olan öğrenciler, öğretmenleriyle Kentpark’ta buluşarak kaynaştılar ve hep birlikte yemek yediler. Öğrencilerin hepsi okuyup birer meslek sahibi olarak hayata atıldılar. İçlerindeh bir çoğu doktor, eczacı, öğretmen, avukat, mühendis, subay, assubay ve iş adamı oldu. Yoğun bir katılımın olduğu buluşmada; uzun yıllar birbirlerini görmeyen aynı okulun aynı devre öğrencileri birbirleriyle hasret giderdiler. Öğrencilerden Harun Alcı ve Emine Türkmen bu organizasyonu tertiplediklerini belirterek şu açıklamalarda bulundular:’’Aynı devre arkadaşlarımızı uzun yıllar birbirimizi görmedim. Ne iş yaptıklarını da bilmiyoruz.Burada herkes kendilerini tanıttılar ve birbirleriyle kucaklaşarak hasretlerini dile getirdiler.Bu buluşmaları yılda birkaç kez yapmayı düşünüyoruz.’’ Emekli albay Yılmaz Göksen,Okul müdürü Yüksel Yüksel,emekli memur Emine Ünal ve iş adamı Cevdet Gargın öğrencilik hatıralarını anlatarak,arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle paylaştılar.

 • Kader Macı Son Haftaya Kaldı

  Geçtiğimiz hafta Isparta deplasmanından puansız dönen Emirdağspor bu hafta kendi evinde Sarayönü Belediyespor’u ağırladı.
  Saat 13.30’da başlayacakkken saatlerin bir saat ileri alınmasından dolayı 14.30’da başlayan karşılaşmaya Emirdağ halkının ilgisi bir hayli yoğundu.
  Karşılaşmasının ilk yarısının son dakikasında Emirdağspor Önder Karaboğa’nın ayağından bulduğu golle 1-0 öne geçti. İlk yarısı 1-0 Emirdağspor’un üstünlüğüyle biten maçın ikinci yarısında gol gelmeyince maç 1-0 Emirdağspor’un üstünlüğüyle sona erdi.
  Emirdağspor, İkinciliğe Yükseldi
  Emirdağspor, böylece dün aldığı galibiyetle puanını 44’den 47’ye, ligdeki sırasını ise 3’ten 2’ye yükseltti. Sarayönü Belediyespor ise Emirdağspor’un hemen ardından 46. puanla 3. sıraya yerleşti.
  Dün, ligde lider olan Isparta Emrespor da kendi evinde Kumluca Belediyespor’u yenerek puanını 47’den 50’ye yükselterek liderliğini korudu.
  Bu sonuçların ardından ligde gözler son haftaki maçlara çevrildi.

 • Kacerli Çeşmesi Yeniden “Perişan”

  Kacerli Mahallesi, Balık Pazarı’nda bulunan Kacerli Çeşmesi’nin tarihi bir hayli eski.
  2010 Yılında Tadilat Görmüştü
  2010 yılının Aralık ayında Emirdağ Belediyesi’nin yaptığı tadilat ve onarımla yenilenen Kacerli Çeşmesi tekrar tadilat ve onarımdan önceki haline tekrar döndü.
  2010 yılı Aralık ayında mermerlerle yeniden yapılarak, tekrar faaliyete geçen Kacerli Çeşmesi’nin bugünkü hali yeniden içler acısı bir hale geldi.
  Geçmişi 1850'lere dayanan Emirdağ halkının tabiriyle "Gacerli çeşmesi"  olarak bilinen çeşme Emirdağ Türkülerine de konu olmuştu.
  Çeşmenin Etrafı İsle Kaplı Geçtiğimiz Cuma günü çeşmenin yanına giderek çeşmeyi inceleyen gazetemiz 2010 yılında dört musluktan oluşan çeşmenin musluklarından birinin söküldüğünü gördü. Bunun yanısıra çeşmenin ön ve arka taraflarında yakılan ateşten dolayı çeşmenin mermerlerinin büyük bölümünün de isle

 • Köprü Dergisi’nin İkinci Sayısı Yayımlandı

  Geçtiğimiz Ocak ayında Emirdağ Gazetesi bünyesinde ilk sayısıyla görücüye çıkan Emirdağ Köprü Dergisi'nin ikinci sayısı yayımlandı.
  İlk sayısı Türkiye ve Belçika'da dağıtılan ve özellikle Avrupa'da yaşayan Emirdağlılar tarafından büyük ilgi gören derginin ikinci sayısının kapağı da oldukça ilginç.
  Pazartesi'den itibaren Türkiye'de dağıtımına başlanacak olan Emirdağ Köprü Dergisi'nin ikinci sayısı Nisan ayından itibaren de Belçika'da dağıtılacak.
  Derginin ikinci sayısında yer alan konulardan bazıları ise şunlar : Maurice Marechal'le röportaj, Adayazı Kasabasının tanıtımı, Emirdağ'ı görmeden nasıl Emirdağlı oldu, Psikolog Ülkü Dursun'un göçle ilgili görüşleri, Bakan Emir Kır'ın Belçika gündemiyle ilgili açıklamaları... Dergide ayrıca Adnan Durmaz'ın, Halil Erenoğlu'nun ilgi çekici köşe yazıları yer alıyor.
  İlk sayısı ücretsiz olarak dağıtılan derginin ikinci sayısı da ücretsiz olarak Türkiye ve Belçika'da dağıtılacak. Dergi Emirdağ'da, Emirdağ Gazetesi'nden temin edilebilecek.

 • Kocatepeden Çanakkale Şehitleri Etkinliği

  Emirdağ Kocatepe Dershanesi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma gecesi yaptı. Yapılan programa Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Duran, İl Genel Meclis Üyesi Mevlüt Ergürbüz, Dershane yönetimi, öğrenciler ve veliler katıldı.
  Programa Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlandı. Arkasından Yazar Ali Tüzün izleyenlere Çanakkale savaşını bir kez daha yaşattı. Ecdadın Çanakkale´de gösterdiği kahramanlıkların tarihe altın harflerle geçtiğini belirtti.Tüzün Çanakkale Savaşlarında Mustafa Kemal in önemli rolüne de dikkat çekerek , Mustafa Kemalin bu savaşla askeri dehasının ortaya çıktığını , Osmanlı Devleti tarafından iyice fark edildiğini ve bir lider olarak tarih sahnesindeki yerini aldığını belirtti.
  Eğitimci-yazar Ali Tüzün konferansının son bölümlerinde Çanakkale´de geçen esrarengiz olaylardan bahsetti. Yoğun katılımlarından ve yüksek ilgilerinden dolayı katılımcılara ve velilere teşekkür etti. Çanakkale´yi ve Orada

 • Emirdağlı Başkan Muhasebecilerde Dijital Dönemini Başlattı

  Eskişehir Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası her geçen gün yenilenen muhasebe sistemleri için düzenledikleri eğitimlerine ara vermeden devam etmektedir.Meslek mensupları için zorunlu olan eğitimlere katılımı sağlamak için, oda,meslek mensuplarına eğitim kartlarını dağıttı.Kartları ile birlikte düzenlenen eğitimlere gelmek zorunda olan üyeleri kartlarını dijital cihaza okutarak eğitimlere giriyorlar.
   Eskişehir Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Emirdağlı İlker Özokçu konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:''Yüz okuma teknolojisi sayesinde eğitime giren ve kişiyi de tanıyabilen cihaz böylelikle eğitimlerin amacına ulaşmasını sağladı. Yeni teknolojik sistemlerin meslek örgütlerinin gelişmesine ve çağa uymasına yardımcı olmaktadır.Odamıza üye olan muhasebeciler bu yeni gelişen teknolojinin nimetlerinden memnun olmaktadırlar.İşlerimiz daha hızlı,daha güvenli ve daha objektif devam etmektedir.''

 • Emirdağspor Mutlak Kazanmalı

  BAL Liginin bitimine iki hafta kaldı. BAL Ligi 7. Grup, bu iki haftada sonuçları çok önemli olan müthiş heyecanlı maçlara sahne olacak. Bu sahnede boş rolde Emirdağsporun olması oldukça heyecan verici. Çok başarılı bir lig çıkaran Emirdağ Sporun tek istediği Play-off mücadelesine kalabilmek. Ve sonuçta hedefe ulaşıp profesyonel lige yükselmek.
  Bu Pazar Sarayönü Belediyespor ile sahasında karşılaşacak olan Emirdağspor’da tek hedef galibiyet. Aksi halde Play-off şansını kaybediyor bana göre. Çünkü Sarayönü Belediyespor ligin en kötü üçüncü takımı olan Burdur Şekerspor maçında puan kaybetmesi imkânsız gibi. Diğer rakibimiz Emrespor ise evinde Kumluca’ya puan kaybetse bile ligin en kötü takımı Beyşehir’de bunu telafi eder. Dolayısı ile Emirdağ Sporun kaderi kendi ellerinde. Önündeki iki maçı da mutlak kazanmak zorunda. Bunu yapabilecek güce sahip.
  Pazar günü oynanacak maç teknik taktikten öte tam bir psikolojik harp içerisinde geçeceğine inanıyorum. Daha sakin olan, oyun disiplininden kopmayan takım daha etkili olur. Takımımız deplasmanda Sarayönü Belediyesporu 2-1 yendi, şimdi ise evinde oynamanın rahatlığı var. Bu bizim için bir avantaj. Ancak 20 maçta 9 kırmızı kart gören Emirdağ

 • Köse;' Hedefimiz halkımıza hiztettir'

  Brüksel Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse, Schaerbeek Neptunium Havuzu ve kompleksini işleten dernek yöneticileri ile bir araya geldi.
  Gerçekleştirilen bu genel toplantıda,faaliyet raporları ibra edildi, derneklere güven tazelendi. Geleceğe dönük faaliyetleri de olumlu bulan Başkan Yardımcısı Sait Köse;´ Sadece Schaerbeek´in değil,Brüksel´in önemli yüzme, spor ve diğer sporlarda bir eğitim kompleksi olan Neptunium´da her şey yenilendi. yeterli bulmadığımız hususları da gözden geçerdik.
  2006 Yılından bu yana süren yenileme çalışmalarına bir başka yenileme çalışmalarını da ekleyerek, halkımıza daha iyi hizmet hedefliyoruz..yapılan çalışmalar sonunda kompleksten yararlananların sayısını 104 bin 800 ´den, 160 bin 30´a çıkardık.. Yeni hedefimiz bu sayının 200 bini geçmesidir´diyerek, kompleks tuvalet, sporcu soyunma odalarının da modern şekilde düzenleneceğini ve bu iş için 200 Bin Euro´luk bir bütçe ayrıldığını söyledi.
  başkan yardımcısı Köse, kompleks´te bazı düzenlemelerin tamamlanmasından sonra farklı spor dallarında da faaliyetlerin başlayacağını müjdeledi.

 • İşte Yeni Meydan Projesi

  Emirdağ Belediyesinin en büyük projelerinden birisi olan, çalışmasını adım adım titizlikle takip edip en ufak hataya bile taviz verilmeyen Yeni Meydan Projesi 3 Boyutlu Resimleri Emirdağ'lı hemşerilerimize sunudu.
  Yeni Meydan Projesi Kapsamında Emirdağ meydanımızın Temmuz ayı itibari ile yeni görüntüsü haberin devamında...

 • Nevruz Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

  Mithatpaşa İlköğretim Okulu personelince hazırlanan Nevruz Kutlama programı okul bahçesinde yapıldı.
  21 Mart 2012 Çarşamba günü okul bahçesinde yapılan programa Emirdağ Kaymakamı Ali Polat, Belediye Başkanı Cengiz Pala, Jandarma Üstteğmen Koray Yılmaz, Okul Müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.
  Saygı duruşu, İstiklal Marşımızın Söylenilmesi ile başlayan programı okul öğretmenlerinden Mustafa Ergürbüz ve Nazmiye Tuncer Sundu.
  Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Aşık Yoksul Derviş tarafından türküler seslendi, halk oyunu gösterisi yapıldı. Nevruz ateşi yakılarak üzerinden atlanıldı ve örste demir dövüldü.
  Program konuklara ikram edilen pilav ve ayranla son buldu.

 • Mustafa Arı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığına Atandı

    2004-2009 yılları arasında Bayat Belediye başkanlığı yapan Mustafa Arı, Orman ve Su işleri Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığına atandı.

  21 Mart Çarşamba günü atama kararı Resmi gazete de yayınlandı. 

  Mustafa Arı Kimdir?

  1966 yılında Bayat’ta doğdu. İlköğrenimini Mimarsinan İlköğretim Okulu’nda tamamladı. 1986 yılında Afyon Lisesi’nden mezun oldu. Çukurova üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni bitirdi (1990). Öğretmenliğin yanısıra Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’ni kazandı. Aynı zamanda Van’da  Kredili Yurtlar Kurumunda müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

  -İlköğretim müfettişi yetiştiren Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünü kazanarak Ankara’ya geldi. Burada Ankara Anadolu Lisesi öğrencilerine rehber öğretmenlik görevi yaparken, öğleden sonraları da üniversiteye devam etti. Akşamları ise Ulus Dışkapı’da bulunan pansiyonda çoğunluğu yurtdışında çalışan gurbetçilerimizin çocuklarının barındığı devlet pansiyonunda yöneticilik yaptı. Gazi Üniversitesi’nden 1998 yılında

 • Emirdağ Lisesi Öğretmenleri ve Öğrencileri buluştular

  1970 'li yılların Emirdağ Lisesi öğrencileri, o dönemin öğretmenleriyle Eskişehir Emirdağlılar Vakfın da düzenlenen ''Pilav Gününde'' buluşarak hasret giderdiler.İlk buluşmayı geçen ay, Eskişehir Öğretmen Evinde düzenlenen toplantıyla gerçekleştiren mezunlar, her ay halkayı biraz daha genişleterek toplanma kararı aldılar.
     Bu defa Emirdağ 'ına has mercimekli bulgur pilavı,yufka ve ayranın ikram edildiği ''Pilav Gününde''buluştular. Ahmet Mavilioğlu,Ahmet Urfalı,Ceylan Keskin ve Mesut Acet'in organize ettiği ''Pilav Gününe'', o dönemin efsane öğretmenleri, Muharrem Kubat, Ahmet Koçak, Zafer Çaylı ve Abdil Kızılkılınç katıldılar.Mezunlar adına açılış konuşmasını yapan Mesut Acet şunları söyledi.

 • Emirdağ İlköğretim Okulu Yaşlıları Unutmadı

  Emirdağ İlköğretim Okulu personeli ve öğrencileri 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan "Yaşlılara Saygı    haftası kapsamın'da Emirdağ Huzurevini ziyaret ettiler.
  Emirdağ İlköğretim Okulu personeli ve bir grup öğrenci Emirdağ Huzurevinde kalan 60  yaşlıyı  ziyaret ederek onların hayatta  yalnız olmadıklarını  gösterdiler. Okulun Folklör ekibi öğrencileri Öğretmenleri Banu Akın' ın özverili bir şekilde çalıştırdığı öğrenciler yaşlıların yüzünü bir nebze olsun güldürdü.
  Okulun Sınıf öğretmeni Hicran Kaya ve Türkçe öğretmeni Leyla Kartal'ın öncülüğünde yapılan ziyarette yaşlılara folklör gösterileri'nin yanı sıra Emirdağ'ın mahalli sanatçıların'dan Özcan Yalçınkaya (Maçaklılı Özcan) çeşitli türküler söyleyerek gülümsetti. Öğrencilerin çeşitli şiirler ile renklenen ziyarette çeşitli ikramlarla son buldu. Huzurevi Müdürü Hakan Ertaş Okul personeline bu günde yaşlıları yalnız bırakmadıklarından dolayı teşekkür etti.

 • Başkanlar İzmir Derneğini Ziyaret Ettiler

  Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz PALA ve Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin İzmir Emirdağ ve Çevresi Kültür Dayanışma Derneğine giderek bir dizi ziyarette bulundu.

  İzmir'de Çiçeklerle karşılanan Başkanlar izmirde yaşayan hemşerilerimiz sevgi gösterilerinde bulundular.Başkan Pala için ve Emirdağ'a yağmış olduğu yatırımlar için dernek olarak arkandayız mesajı veren hemşerilerimiz,  birde kurban kestiler.

  Başkan Pala yapmış olduğu açıklamada '' Dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın Emirdağ'lı hemşerilerim memleketlerini unutmuyorlar.Türkiye'de hemşerilerimizi böylesine mevkilerde görmek onur verici derneğimize daha önceki dönemlerdede bir takım ziyaretlerde bulunmuştuk ve ilerleyen dönemlerdede gelmeye çalışacağız.Gerek Emirdağ'a yapmış olduğumuz projeler gerekse de yapacağımız projelerle memleketimizi dünya üzerinde çok güzel bir ilçe yapmak adına mücadele ediyoruz.'' dedi.
  İzmirdeki Hemşerilerimizle uzun bir süre sohbet eden Başkanlar sonrasında dernekten ayrıldı.

 • Polat Depremzedeleri Ziyaret Etti

  Geçtiğimiz hafta içerisinde Emirdağ Kaymakamlığına Vekaleten atanan, Kaymakam Ali Polat 18 Mart 2012 Pazar günü eşi ile birlikte Emirdağ Öğretmenevinde kalan deprezeleri ziyaret etti.
  2011 yılında Van ilinde meydana gelen deprem sonucu kalıcı konutları yapılıncaya kadar Emirdağ Öğretmenevinde misafir edilen Otuz depremzedelerle tanışarak sorunlarını dinleyen Kaymakam Polat'a, depremzeler kendilerine sağlanan imkanlar için teşekkür ederek tedavi sonrası ilaçlardan alınan yüzde ve hasta katılım paylarının kendilerinden alınmamasını talep ettiler.Ziyaret sırasında hazır bulunan Sağlık Grup Başkanı Hacı Bayram Gürbüz'le görüşerek imkanlar ölçüsünde taleplerinin yerine getirilmesini istedi.
  Emirdağ Kaymakamı Ali Polat ve eşinin depremzede ailelere yapmış olduğu ziyarete İlçe Jandarma Komutanı J.Üstğ.İnanç Marım ve Eşi,İlçe Emniyet Müdürü İsmail Terzi,Sağlık Grup Başkanı Hacı Bayram Gürbüz,Huzurevi Müdürü Hakan Ertaş,İlçe Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Kocak,Şube Müdürü Fevzi Karaduman katıldılar.

   

 • Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Etkinliklerle Anıldı

  Emirdağ'da, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 97. yıldönümü nedeniyle hazırlanan bir dizi programlarla gerçekleştirildi.
     Emirdağ İmam Hatip Lisesi personeli ve öğrencileri tarafından hazırlanan program,18 Mart 2012 Pazar günü Emirdağ ilçemize bağlı Suvermez köyünde bulunan meçhul asker şehitliğine 09,30 'da çelenklerin sunulması ile başladı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Suvermez köyü şehitliğinde düzenlenen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Ast. Üstçavuş Mehmet Çetin yaptı. İmam Hatip lisesi öğrencisi Berna Emiş'in okuduğu şiirle burada hazırlanan burada sona erdi.
  Programa 18 Mart 2012 Pazar günü saat 10,00'da Emirdağ Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi salonunda devam edildi.
  Salondaki programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İmam Hatip Lisesi Müdürü Üzeyir Yörü yaptı. Programda şiirlerin okunması ve Çanakkale Zaferi'ni anlatan slâyt gösteriminin ardından, öğrenciler tarafından sahnelenen oratoryo gösterimi duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
  'Çanakkale Zaferi' konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.
  Şehitlerimizin mezarlarının ziyaret edilmesi ve Emirdağ Öğretmenevinde şehit yakınları ile yenilen öğle yemeği ile hazırlanan program sona erdi.

 • Şehitler Günü Anma Programı Etkinlikleri

  Şehit Savaş Kubaş Anadolu Lisesi'nin; Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlediği ''Şehitler Günü Anma Programı'Etkinlikleri'' yoğun ilgi gördü.Bu etkinliklere daire amirleri ve çok sayı da davetli topluluğu katıldı.Atatürk,Türk Büyükleri ve Şehitler için 1 dakika saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşı söylendi.Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

  Programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Haydar Urfalı yaptı ve şunları söyledi:'' Bu programın hazırlanmasına katkıda bulunan okulumuzun değerli yönetici,öğretmen ve çalışanlarına,saygıdeğer velilerine ve sevgili öğrencilerine,bizlere destekleriyle ve programa katılarak güç veren il,ilçeyöneticilerimize,teşekkürederim.Kutsal değerler uğruna cennete giden yolun

 • Bal da İpin Ucu Kacıyor

  Bölgesel Amatör Lig 7. Grup'ta son iki haftaya girilirken, deplasmanda Ispartaspor ile karşılaşan Emirdağ Spor, sahadan 2-1 yenik ayrıldı.

  İlk iki takımın 3. Lig için playoff mücadelelerine katılacağı ligde haftaya lider giren Emirdağ Spor, 10 kişi kaldığı karşılaşmada 3 puanı Isparta temsilcisine bıraktı. Emirdağ Spor'un diğer iki rakibi Isparta Emrespor ve Sarayönü Belediyespor'un haftayı galibiyetle kapatmasıyla Emirdağ Spor 3.lüğe geriledi ve playoff umutlarından uzaklaşmaya başladı.

   

 • Afyon Belediye Şehir Tiyatrosu Emirdağa Geliyor

  Afyonkarahisar Belediyesinin oluşturduğu ve 13 Ocak itibari ile perdelerini halka açan Belediye Şehir Tiyatrosu ilk turnesini Emirdağ'a yapıyor.

  20 mart 2012 Salı günü saat 20.00 'da sahne alacak olan '' Sevgili Doktor '' isimli tiyatro Belediye Kültür ve Sanat Merkezinde ücretsiz olarak halkımızla buluşuyor.

  Yeni sezona fırtına gibi giren Belediye Şehir Tiyatrosu kapalı gişe oynuyor.Gösterime girdiği tarihten bu yana yaklasık olarak 8 bin izleyici kitlesine ulaşan tiyatrocular son gösterimin ardından şehir turnelerine çıkacak.Anton Çehov tarafından kaleme alınan komedi türü oyunun tönetmenliğini Hasan Elmas yapıyor.Belediye Şehir Tiyatrosu oyuncuları performanslarıyla oyuncuları aratmıyor. Bu tiyatro gösterimi ilçemizde ücretsiz olacak.

 • Fedactio Anvers te

  fedactioBelçika’nın neredeyse her bölgesinde faaliyet gösteren ve ürettiği projelerle topluma ve toplumsal uyuma büyük katkı sağlayan Aktif Dernekler Federasyonu (FEDACTIO), Anvers’teki merkez binasını da görkemli bir açılışla hizmete açtı. Açılışa yoğun bir ilgi gösterilirken, başta Anvers Belediye Başkanı Patrick Janssens olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti Anvers Başkonsolosu Deniz Çakar, milletvekilleri Zuhal Demir ve Nahima Lanjri, Anvers Belediye Başkan Yardımcısı ve Flaman Milletvekili Güler Turan katıldılar. Bunun yanı sıra bölgede faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşu liderleri de açılışta hazır bulunurken, FEDACTIO’nun alt derneklerinde görev yapan vatandaşlar da açılışa yoğun ilgi gösterdi.

 • 6 Ay da 3. Kaymakam

  Atama ile ilçemize gelen Mehmet Özel'in ilçemizden ayrılmasıyla, boşalan kadro görevlendirmeler ile doldurulmaya çalışılıyor.

  Kızılören Kaymakamı Nusret Büyükçelebi tarafından 2 aydır vekaleten Emirdağ Kaymakamlığına vekaleten bakıldı.

  14 Mart Çarşamba günü ise Nusret Büyükçelebi görevi 28 Şubat'ta Başmakçı'ya atanan Ali Polat devraldı. Sonuç ta vekaleten bakacak olan Polat'ın da 2-3 ay sonra ilçesine dönmesi bekleniyor.

  1982 İzmir doğumlu Polat, 2001 Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi İktisat bölümünü bitirdikten sonra Maliyet Muhasebat Müdürlüğünde görev yaptı. 2008 yılında kaymakamlık yazılı sınavını kazanarak 96.dönem Manisa Kaymakam adaylığına atanan Polat daha sonrada Afyon Bolvadin ilçesinde Kaymakamlık refliği, Çanakkale Yenice Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu

  Kaymakam Ali Polat orta derecede ingilizce bilmektedir.

 • Bal da Hataya Yer Kalmadı

  Bölgesel Amatör Lig’de zorlu son üç haftaya giren Emirdağ Spor'da Teknik Direktör Aydın Yalabık ve Kulüp Başkanı Erdal Pamuk'tan birer açıklama geldi. Emirdağ Spor’da Pazar günü deplasmanda oynanacak Ispartaspor maçının hazırlıkları sürerken, teknik adam Yalabık, "Kalan maçlarımızı kazanıp, Emrespor’un puan kaybetmesini bekleyeceğiz" dedi. Bölgesel Amatör Lig 7. Grup’ta gol averajla lider durumda bulunmasına rağmen sezon sonunda grup şampiyonunu ikili averajın belirleyecek olması nedeniyle avantajı Emrespor’a kaptıran Emirdağ Spor, son üç haftada rakibinin kaybetmesini bekleyecek.

  Şampiyon olabilmeleri için son üç haftayı kayıpsız kapatıp Emrespor’un puan kaybetmesini bekleyeceklerini belirten Emirdağ Spor Teknik Direktörü Aydın Yalabık, "18 Mart’ta deplasmanda oynayacağımız Ispartaspor maçının hazırlıklarına bugün saat 15.00’de yapacağımız antrenmanla başlayacağız. Ispartaspor maçı öncesi takımımızdaki tek olumsuzluk Beyşehir maçında kırmızı kart gören Erdal’ın forma giyemeyecek olması" dedi. Geçtiğimiz hafta arasında Emrespor ile oynadıkları erteleme maçının camiaya kabus yaşattığını ifade eden Yalabık "Çarşamba günü yaşadığımız kabustan Beyşehir galibiyetiyle uyandık. Artık hataya yer yok. Tüm maçlarımızı final havasında oynayarak play-off vizesi alacağız. Emirdağ ve Afyonklarahisarlıların bundan şüphesi olmasın" diye konuştu.

  Kırmızı beyazlı kulübün başkanı Erdal Pamuk Kanal 3’te yayınlanan Spor 3 Programı’na yaptığı açıklamada hedeflerinden en ufak bir sapma olmadığını söyledi. Bölgesel Amatör Lig’in kalite olarak profesyonel ligi aratmadığını, hatta daha kaliteli maçlara sahne olduğunu vurgulayan Erdal Pamuk, kulüplerin sıkıntılarına değinerek bu sıkıntıların giderilebilmesi için federasyonun desteğine ihtiyaçları olduğunu belirtti. Emirdağ Spor Kulübü olarak sadece bu sezon lisans işlemleri için TFF’ye 34 bin lira ödediklerini, deplasman masraflarının ise şu ana kadar 22 bin liraya ulaştığını hatırlatan Pamuk, "Bölgesel Amatör Lig amacına ulaşmış bir ligdir. Ancak maddi yönden bir çok kulübün sıkıntıları bulunuyor. Bu sıkıntıların aşılması konusunda federasyonun desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu.

  Emirdağ Spor’un 3. Lig’e yakışacağını ve bu kapasiteye sahip olduğunu ifade eden Emirdağ Spor Kulüp Başkanı Erdal Pamuk konuşmasını şöyle sürdürdü: "Belediye başkanımızın destekleri ve hocamızın sezon başında oluşturduğu kadro ile şu ana kadar başarılı bir sezon geçirdik. Şimdi önümüzde üç haftalık bir süreç kaldı. Bu üç haftada ilçemizdeki tüm kamu kuruluşları, işadamları ve taraftarlarımızın desteklerini bekliyoruz. İnşallah sezon sonunda Play-off’a yükselerek, orada da ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz."

 • PS’liler Schaerbeek’te lojman konusunu tartıştılar

  PsYeril seçimler arifesinde bir araya gelen PS´li( Parti Sosyalist)  İlçe Başkanı Yves Goldstein, Eddy Courteoux ve  meclis üyesi Halis Kökten, Schaerbeek Belediyesi iskan ve konut sorunlarını masaya yatırdı..
  Bilgilendirme toplantısına milletvekili Emin Özkara, belediye meclis üyeleri Derya Alıç, İbrahim Dönmez, Muhammed Lahlali, Bernadette Vraimont ile Leyla Ertorun, Ahmet Maslouhi, yeni PS´Liler Hasan Koyuncu, Gulabi Kubat, Döne Sönmez katıldı.
  6 Yıllık muhalefet döneminde konuyu pek gündeme getirmeyen PS´lilerin, seçim arifesinde  iskan, konut sorunu hakkında bir bilgilendirme toplantısı düzenlemeleri memnuniyetle karşılandı..
  Schaerbeek´te 2 bin 700 ailenin lojman sırasında beklediği ve buna karşılık 20 lojman projesinin olması ise eleştirildi.

 • Bolvadin Başsavcısından Belediye Ziyareti

  Bolvadin Cumhuriyet Başsavcısı İlyas YAVUZ ilçe Kaymakamı Nusret BÜYÜKÇELEBİ ile birlikte Başkan Cengiz PALA'yı makamında ziyaret etti.

  Ziyaretin amacını Umreden gelen Başkanımıza hem Hosgeldin demek hemde çalışmalarından dolayı tebrik etmek olduğunu açıklayan YAVUZ '' Gerçekten Emirdağ böyle bir belediye başkanına sahip olduğu için çok şanslı, başkanımızın çalışmalarını takdir ediyorum'' dedi.

  Misafirlerine umreden getirdiği seccade ve tesbih hediye eden belediye başkan Cengiz PALA daha sonra misafirlerini uğurladı.

 • İstiklal Marşı'nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

  Mehmet Akif Ersoyİlçemizde istiklal Marşı’nın Kabul Edildiği Gün ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

  Emirdağ Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu tarafından Belediye Kültür ve Sanat Merkezinde İstiklal Marşı’nın Kabul Edilişinin 91. ve Mehmet Akif Ersoy’un Ölümünün 76. Yıldönümü nedeniyle anma programı düzenlendi. Programa katılanlar arasında ilçe Kaymakamı Nusret BÜYÜKÇELEBİ,Emirdağ Belediye Başkan Vekili Mesut ÜNAL ,İlçe Jandarma Karakol Komutanı İnanç MARIM ,İl meclis üyesi Yusuf DEMİR ve Mevlüt GÜRBÜZER,Öğretmenler ve çok sayıda Emirdağ halkı katıldı.

  Açılış konuşmasından sonra Mehmet Akif Ersoy'un hayatı

 • Emirdağ Spor Zorlu Dönemeçe Girdi

  07 Mart 2012 Çarşamba günü kendi evinde Isparta Emrespor'u konuk eden Emirdağspor dün yine kendi evinde Konya Beyşehir Belediyespor'u konuk etti.
  Saat 13.30'da ilçemiz stadyumunda başlayan karşılaşmaya ilçemizdeki gençlerin ilgisi de yoğundu. İlk yarıda üstün bir gutbol sergileyen Emirdağspor maçın 30. dakikasında 9 numaralı formasıyla Mustafa Aydemir'in ayağından buldu. Maçın 35. dakikasında da yine Mustafa Aydemir'in ceza sahası dışında vurduğu top rakip takımın kalesinin üst direğinde patladı. Böylece maçın ilk yarısı 1-0 Emirdağspor'un üstünlüğüyle sona erdi.
  İkinci yarıya da etkili bir oyunla başlayan Emirdağspor maçın 60. dakikasında yine 9 numaralı formasıyla Mustafa Aydemir'in ayağından

 • PS'liler gül,CDH'liler ise iğne ve çivi dağıttı

  Belçika´da ´8 Mart dünya Kadınlar Günü´ etkinlikleri devam ediyor.. Özellikle Türk kökenli siyasilerde günün anlamına uygun etkinliklere katılarak adlarından söz ettirdiler..
  Brüksel Bölge milletvetvekili mahinur Özdemir arkadaşları ile beraber bu yıl kadınlara çivi,erkeklere ise, iğne kutusu dağıtarak  ilgi çektiler,uyardılar..
  Brüksel Bölge Milletvekili Mahinur Özdemir;´Kadın
  olarak bir güne sığdırılamayacak kadar sorunlarımız, bir yıla sığdırılamayacak kadar da emeğimizin,  katkımızın bulunduğunun farkındayız. Bugün partili arkadaşlarımız ile birlikte farklı bir eylemle,  kalıplaşmış fikirlere karşı, eğlenceli bir yol tercih ederek böyle bir duyarlılık kampanyası düzenlemek istedik. Dikiş-nakiş kutusunu uzattığımız erkeklerden bazıları,´esime veririm´ gibi yorumlarda bulunurken, bazıları ise ´eşim yok, ama düğmemi kendim dikebilirim´ şeklinde kendini ifade etti. Dolayısı ile empati alanımızı ne kadar çok genişletirsek sorunlarımızı ve birbirimizi çok daha kolay ve hızlı anlayabiliriz´ diye konuştu..

  PS´LİLER GÜL DAĞITTI
  Türk kökenli PS( Parti Sosyalist) Derya Alıç,Halis Kökten,İbrahim Dönmez ve arkadaşları ise PS´nin geleneksel gül dağıtma eylemine katılarak, kadın konusundaki duyarlıklarını gösterdiler..PS'liler gül,CDH'liler ise iğne ve çivi dağıttı

 • Belçika’da göçmenlere gelir ayrımcılığı

  Belçika´daki göçmenler ve yerliler arasındaki gelir eşitsizliği rekor düzeyde.

  Eurostat´ın son yayımladığı rapora göre AB ülkeleri içinde, göçmen ve yerlilerin gelir düzeyi arasındaki en belirgin farkın Belçika´da olduğu gözlemleniyor.

  LeSoir gazetesinin de geniş yer verdiği Eurostat raporunda Lüksemburg, Finlandiya ve Avusturya´yı geride bırakan Belçika´nın maaşlı çalışanlar arasında ayrımcılık konusunda Avrupa rekorunu elinde tuttuğu açıklandı.

  Göçmen ve çocuklu bir ailenin gelirini aynı şartlarda çalışan yerli bir ailenin geliri ile kıyaslayan Eurostat, ülkeler arası araştırmasını kolaylaştırmak amacıyla rakamları PPS´e (Standart satın alım gücü birimi) çevirdi.

  Araştırmanın sonucunda, Belçika´nın 6.000 PPS ile rekor bir ayrımcılık uyguladığı öne çıktı.

  Elde edilen rakamlar Belçika´nın, AB´nin en çok göç alan 2 ülkesi Almanya ve İspanya´daki gelir ayrımcılığını bile ikiye katladığını sergiliyor.

  Belçika´da göçmenler, yerlilere göre yüzde 22 oranında daha fazla fakirlik sınırının altına düşme riski taşıyor.

   

 • Belediyeden 8 Mart Kadınlar Günü Etkinliği

  8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle 8 Mart Perşembe günü Belediye yemekhanesinde Emirdağ ilçe bayanlarına belediye başkanı Cengiz Pala bir yemek verdi. Yemeğe katılım oldukça yoğundu. Organizasyona gelen bütün bayanların Kadınlar gününü kutlayan Başkan Cengiz Pala katılımın bu kadar yüksek olması karşısında misafirlere teşekkür ederek bu tür etkinliklerin ilerleyen günlerde sıklaşacağını söyledi.
  Konuşmasına 8 Mart Kadınlar Gününü kutlayarak başlayan Başkan Pala '' Göstermiş olduğunuz hassasiyet ve duyarlılığınıza çok teşekkür ediyorum böylesine güzel günleri inşallah hep beraber yaşayacağız değerli annelerimiz değerli bacılarım değerli kardeşlerim kadınlar günü vesilesiyle böylesine güzel bir organizeyi düşündük. İmkânlarımızın elverdiği surece böyle şeyler yapmaya devam edeceğiz. Sizler o kadar önemlisiniz ki tarih açıp tarih kapatan çağ açıp çağ kapatan büyük komutanları da sizler büyüttünüz sizler dünyaya

 • Mutlu'dan Kadınlar Günü Kutlaması

  Libabiye Mutlu8 Mart tüm dünyada emekçi kadınların eşitlik , özgürlük ve daha huzurlu yaşama arzularını , bir gün de olsa isteklerini dile getirdikleri gündür .
  Kadın haklarını insan haklarından ayrı tutmak mümkün değildir.
  Kadın hakları ile savunulan kadınların ayrıcalıklı haklara sahip olması değil , sadece insan oldukları için her yerde ve herkes için gerekli haklara sahip olmasıdır.
  Kadınların eğitim , sağlık , siyaset ve toplumun her alanında özgür , aktif ve eşit olarak görev almaları sağlanmalıdır.
  Günümüzde kadınlarımız hem işine gitmiş hem de eve gelince çocuğuna bakıp ilgilenmiş , hem anne hem iş kadını hem de ev kadını rolünü üstlenmiştir .Bütün sorumlulukların altına tek başına girmek zorunda kalmıştır.

 • Yenildiğimize mi Dövüldüğümüze mi Yanalım?

  Emirdağ Emre spor Bal Ligi 7.Grup Birincisi ve İkincisi Emirdağspor ve Isparta Emre Spor İlçemiz Stadyumunda Dün Saat: 13.30’da Karşı karşıya Geldi.

  Sisle kaplı bir havada başlayan Mücadele de Emirdağspor ilk Dakikalarda Galibiyet golünü buldu fakat üstünlüğünü koruyamadı.

  Maçın 10 Dakikasında beraberlik golünü atan konuk Emrespor ikinci yarıda 76. Dakikada kazandığı galibiyet golü ile üç puanı alan taraf oldu.

 • Vergi Haftasında Beyaz Saray İşhanına Ödül

  Beyaz Saray vergiEmirdağ ilçe meydanında bulunan Beyaz Saray iş hanına 3 yıldır üst üste dereceye girdiği için ödül verildi.
  Beyaz saray iş hanı müdürü Adem Altıntaş  “17 yıldır Beyaz Saray işhanını yönetiyorum. Esnaflarımızla temiz ve huzurlu bir ortam sağlıyoruz. Binanın vergisini de kuruşu kuruşuna ödüyoruz. Vatana millete hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

 • Bu Harita Halis Niyetle Hazırlanmadı

  Belçika HaritaEvet bu harita halis niyetle hazırlanmadı. Zira politika konusunda çok titiz olan Belçika Flaman Liberaller (Open VLD) tarafından hazırlanan bu harita da, yaklaşan seçim odaklı gösterilecek adaylar için hazırlandı.
  Seçimler de Belçika da diğer partiler de benzer haritalarla, yabancıların güçlü olduğu bölgelerde aday yarışına girdiler. Faslılar, bu konuda bizden bir gömlek daha üstün olduklarını milletvekili seçimlerinde gösterdiler.
  Şimdi partiler özellikle Bruksel ve Gent’te Emirdağlı adaylara önem veriyorlar. Geçtiğimiz günlerde ilk bombayı CD&V patlattı. Milletvekili olan Veli yüksel’i birinci sıradan Gent Belediye meclis üyeliğine aday gösterdi. Hali hazırda Gent Belediye Başkan yardımcısı Resul Tapmaz da SP.A’dan yeniden aday olacak. Hal bu şekilde iken Türklerin oyları bölünecek. Buna benzer tekrarlar Brukselde de yaşanacak. Lobicilik faaliyetlerini artırarak özellikle siyasette daha titiz olmalıyız. Zira bizi bizden başka düşünen olmaz. Bu nedenle şahsi menfaatlerimizi bir kenara bırakıp birlik beraberlik olmamız gerekiyor. Son günlerde artan ırkçı saldırı ve kampanyalar karşısında daha dik durmamız için bunlara ihtiyacımız var.

 • Emirdağ Spor En Önemli Derbisine Çıkıyor

  Emirdağ Spor  Bal Ligi 7. Grup da mücadele eden Emirdağ Spor için en önemli takımlardan olan Emre Sporu ağırlıyor.

  İlk yarı da en olaylı maç olan Emre Spor macı 1-1 berabere bitmişti. Liderelik koltuğunda oturan Emirdağ Spor 3. Ligi hedeflerken, Isparta Emre spor da bizden farklı değil. Emre spor yetkilileri biz bu ligde misafiriz diyerek 3. lige iddialarını devam ettiriyorlar.

  41. Puanla birinci sırada yer alan Emirdağ spor için bu maç dönüm noktası, zira bu macı alırsa 3. Lig yükselme maclarını elde etmiş oluyor. Fakat bu macı kaybedilecek olursa, 3. lig yükselme macları için 4 takım yarış da kalıyor. Bir nevi elimizdeki fırsatı tepmiş oluruz.

  Bu nedenle Emirdağ Sporun en çok desteğe ihtiyacı olduğu bu maca tüm Emirdağ Sporlu tarafları davet ediyoruz.

 • Sokak Köpekleri Güvende

  Yaklaşık 2 aydır İlçemizde hüküm süren kar yağışı sonucunda sokakta yaşayan yüzlerce başı boş sokak köpeği belediye zabıta personelleri tarafından uyuşturucu silahla uyuşturulup asfalt şantiyesinde bulunan belediye evcil hayvan barınağına götürülüyor. Burda yetkili kişiler tarafından aşısı yapılan köpeklerin daha sonra kendileri için önceden hazırlanan yuvalara konularak daha sağlıklı ve daha güvenli bir ortamda yaşamaları sağlanıyor.

  Emirdağ Belediyesi Zabıta Memuru S.Özden Çelik yaptığı açıklamada '' Gerek vatandaşlarımız tarafından Belediyemiz Zabıta Amirliğine telefonla yapılan köpek şikayeti gerekse personelimiz tarafından ilçemiz cadde ve sokaklarında bulunan başı boş sahipsiz köpekler, ilaçlı silahla uyuşturularak asfalt şantiyemizde bulunan evcil hayvan barınağımıza götürerek orada ihtiyaçları karşılanarak daha güvenli ortamda yaşa-malarına imkan sağlamış bulunuyoruz.'' dedi.

 • Eşrefli de Geçen Yaşam Öyküsü

  Kara FidanEmirdağlı Şengül Çoban Işık'ın köyünü ve annesinin hayatını anlattığı piyasaya çıktı. Aslen Emirdağ'a bağlı Eşrefli kötünden olan ve Eskişehir 2 Eylül Vergi Dairesi'nde çalışan Işık emirdag.com.tr ye kitabını anlattı.

  Işık " "Kara Fidan" adı esmer güzeli olmasından kaynaklanıyor annemin. Esmer ve güzel! Abisi Musa ile annesinin esmer kara yağız teninden almışlar özelliklerini. Ama hayatım boyunca anneme dargın ve fesat olan insanların üstüne basa basa "Kara Fidan" deyişleri küçücük çocuk aklımın bir yerlerine kazındı sanki!

  Kitabımın adını ne koysam diye düşünürken, bilinçaltımda bu isim yankılandı. Annemin gençliği kim bilir ne kadar güzeldi ki Derviş dayım bu ismi ona yakıştırdı. Bu kitapta yazılanlar gerçek hayat hikayesidir. Bazı şeyler aile içerisinde ilelebet sır olarak kalmaya mahkûmdur. Ama sırlar mezara kadar gitmiyor ne yazık ki... Her ailenin çöküşünün bir sebebi vardır. Çobanoğlu Ailesinin öyküsü de anne ve babamın yaşamında gizli!

 • Veli Yüksel Gentte Liste Başı

  Veli YükselVeli Yüksel, Gent´te CD&V partisinin liste başına getirildi
  gundem.be

  Flaman Hıristiyan Demokratlar (CD&V) partisi, Ekim’de yapılacak mahalli seçimlerde Gent belediyesinde Flaman Parlamento Milletvekili Veli Yüksel’i liste başı yapma kararı aldı. CD&V Parti Başkanı Wouter Beke’nin bizzat kendisinin duyurduğu haber karşısında Yüksel bu vazifenin kendisi için bir onur olduğunu vurguladı.

  Belçika’da ilk kez  Türk asıllı bir siyasetçi Flaman Hıristiyan Partisi CD&V’den liste başı adayı oldu. Flaman Bölge Milletvekili Veli Yüksel, gelecek mahalli seçimlerde partisinin liste başından seçime girecek. Yüksel, CD&V’in Gent Belediye Başkanı adayı oldu.  

 • Diyanet'in 88.Yılı Konferansı Düzenlendi

  Diyanet İşleri Başkanlığı kuruluşunun 88. yılı için; Eskişehir Tepebaşı İlçe Müftülüğü tarafından Yunus Emre Kültür Merkez'inde 'Şeyhülislamlıktan Din Hizmetlerine' konulu konferans verildi. Atatürk ve Türk büyükleri için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.Ardından İstiklal Marşı okundu.Konferansın açılışında, Kur'an okunarak davetlilerin manevi ruhuna hitap edildi.Konferansa davet edilipte gelemiyenlerin gönderdikleri telgraflar okundu.
                                   Eskişehir Tepebaşı İlçe Müftüsü Mustafa Yılmaz açılış konuşmasında şunları söyledi: ''Diyanet İşleri Başkanlığı 03.mart.1924 tarihinde kuruldu.Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kuruluşunun 88. yılı için burada 'Din Hizmetleri' ile ilgili konferans düzenledik.Bu konferansı vermeye Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahat Fakültesinde öğretim görevlisi Prof.Dr.Ejder Okumuş hocamızı davet ettik.Davetlilerin katılımın

 • Emirdağlılar Vakfına Ziyaret

  Belçika'da Gent merkezli ''Gazete Türk'' yeni bir haber sitesi, Emirdağlıların yoğun yaşadığı Eskişehir'deki Emirdağlılar Vakfı'nı ziyaret etti.Ziyaret esnasında Vakfın yönetim kurulu hazır bulundu. Gazete Türk'ün Emirdağlı sahibi Nejdet Özkan vakfın yönetim kurulundaki hemşehrileri ile tanıştı...
     Gazete Türk'ün Genel Koordinatörü ve Türk Media Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Özkan, Emirdağlılar Vakfı Başkanı Opr.Dr. Orhan Özkır'la vakfın çalışmaları ile ilgili röportaj yaptı.Röportaj da Vakıf Başkanı Opr.Dr. Orhan Özkır şu açıklamayı yaptı: ''Belçika'daki Türk basının vakfımızı ziyaretinden çok memnun olduk ve çalışmalarında başarılar dileriz. Eskişehir'de 127.000 Emirdağlı yaşamaktadır.Eskişehir'deki Emirdağlıların sesi ve kulağı oluyoruz ve sorunlarıyla ilgileniyoruz.Ayrıca Emirdağ'ın kültürel ve sosyal etkinliklerini burada

 • Emirdagyenikoy.com Anketinde Birinci Olduk

  Emirdağ da bir çok köye web sitesi açıldı. Genelde aynı mantık ve düşünce vardı. Gurbette, sıla haretini dindirmek ama bir çoğu yayın hayatına son verdi.

  Fakat, Emirdagyenikoy.com, Ziya Ekşi tarafından köylülerine duyduğu sosyal sorumluluk projesi olarak hayatına devam ediyor.

  2012 ocak ayında bir anket yapılarak Emirdağ ilçe siteleri arasında en çok ziyaret edilen site belirlendi. Bu anket sonucunu emirdagyenikoy.com şu şekilde açıkladı. "Ankette 592 oy kullanıldı. Büyük bir çekişmeye sahne olan ankette en yüksek oyu www.emirdag.com.tr sitesi aldı. Emirdağ ile ilgili günlük haberleri, kültür ve eğitim haberlerini bulduğumuz bu site ziyaretçilerimizin beğenerek takip ettikleri site sıralamasında ilk sırada yerini almış oldu. www.emirdag.com.tr sitesi www.emirdag.gen.tr sitesi takip etti. Beğenilerek takip edilen ve bu yıl 6. yaşını kutlayan www.emirdag.gen.tr sitesi başarı çıtasını gün geçtikçe yükselten ve başarılı çizgisi ile kendinden söz ettiren bir site olarak anketimizde ikinci site olarak yer almış oldu."

 • BETİAD’ın Gent temsilciliği üyelerini kahvaltıda buluşturdu

  BetiadBelçika Türk İşadamları Derneği (BETİAD) Gent şubesi üyelerini çeşitli organizasyonlarla buluşturmaya devam ediyor. Gent bölgesindeki Türk işadamlarını bir çatı altında toplayarak, üyelerinin ortak akıl ve güç birliği yapmasını hedefleyen BETİAD Gent, bu yöndeki çalışmalarına da hız verdi. Bu hedefler doğrultusunda cumartesi sabah kahvaltısında bir araya gelen üyeler, bu programların işadamları arasında koordinasyon sağladığına dikkat çektiler.
 • Hizmet Kalitemizi Arttırmış Durumdayız

  Emirdağ Esnaf OdasıEmirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimi Emirdağ Esnaf’ının daha rahat ve kaliteli hizmet alabilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
  Belediye Rant Tesisleri 3. katta Esnafımızın hizmetinde olan Esnaf ve Sanatkarlar Odası, son yaptığı çalışmayla hizmet binasının asansörünü yaptırarak esnafımızın 3. kata ulaşımını kolaylaştırdı.
  “Hizmet Kalitemizi Arttırmış Durumdayız”
  Emirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Aşık, yapmış olduğu açıklamada; “ Yönetim kurulumuzun gayretli çalışmaları sonucu 1997 yılından bu güne kadar çalışmayan Rant Tesislerindeki hizmet binamıza çıkan asansörü yenileyerek esnafımzın hizmetine açtık.
  Ayrıca 2011 yılında odamız hizmet binasının iç dekorasyon ve mobilyalarını yenileyerek hizmet kalitemizi arttırmış durumdayız.”dedi.

 • Sivil Savunma Tatbikatı Yapıldı

  Fatih İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan,Emirdağ Belediyesince teknik destek verilen Sivil Savunma Tatbikatı 28 Şubat 2012 tarihinde okul bahçesinde yapıldı.
  Siren sesi ile öğrencilerin okuldan tahliyesi ile başlayan programında Emirdağ Belediyesi personellerince üst katta kalan bir öğrenci kurtarıldı.
  Günün anlam ve önemini belirten konuşma okulun Sivil Savunma Kulubü öğretmeni İzzet Baysal tarafından yapıldı.Havanın çok soğuk olması nedeniyle yangın söndürme tatbikatı ile hazırlanan program sona erdi.

 • Kesilen Ağaç hakkında Rapor Tutuldu

  Bilindiği üzere Emirdağ Belediyesi tarafından geçtiğimiz pazar günü kesilen ve hakkında fazla bilgi sahibi olmayan insanlar tarafından hemşerilerimize yanlış anlamda lanse edilen kesilen ağaç aslında bir çınar ağaç'ı olmayışıyla birlikte 130 değil 20 yaşında bir ağaç ve resimlerde de gördüğünüz üzere içi tamamen boş olup sağlıksız olduğu tespit edilmiştir.

  Resimler de kesilen ağaç'ın içinin boş olduğu ve ne kadar sağlıksız ve cansız bir ağaç olduğu görünmektedir.

  Kesilen Ağaç hakkında rapor :

  1- Kesilen  ağaç çınar ağacıdeğil akçaağaçdır.

  2- Kesilen Ağaç 130 yıllık değil raporlar doğrultusunda en fazla 20 yıllıktır.

  3- Kesilen Ağaç'ın Yaklasık 4 yada 5 yıl önce yeşilliğini kaybedip öldüğü raporlamıştır.

  4- Raporlar Çekilen resimler ve yapılan incelemeler doğrultusunda tutulmuştur.

 • Kredi ve Kooperatif Borçlarıda Yapılandırılıyor

  Emirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Kredi borcu 31.12.2010 (bu tarih dahil) tarihinden önce kooperatif takibine intikal eden ortakların 15 Nisan 2011 tarihine kadar başvurmaları kaydıyla;
  1- Takibe intikal eden kredi borcu anapara tutarının 1/3 ünü (üçte bir) peşin, kalanını iki taksitte ödeyecek ( peşin ödemeden sonraki iki ay içerisinde) ortaklardan gecikme faizi tahsil edilmeyecektir.
  2- Kredi borcunun yıl sonuna kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde, borcun kooperatif takibine intikal ettiği tarihten başvurunun yapıldığı tarihe kadar yıllık %5 gecikme faizi uygulanacak ve bu şekilde tespit edilen toplam borç yıl sonuna kadar faizsiz olarak taksitlendirilecektir.
  3- Kredi borcunun 24 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde, borcun kooperatif takibine intikal ettiği tarihten başvurunun yapıldığı tarihe kadar yıllık %12 gecikme faizi uygulanacak ve bu şekilde tespit edilen toplam borç 24 aya kadar faizsiz olarak taksitlendirilecektir.  
      Yapılandırma talebi ortaklardan yazılı olarak alınacaktır.
      İcra takibinde bulunan ortaklardan icra nezdinde taahhüt alınmak kaydıyla yapılandırma talepleri kabul edilebilecek ve icra takibi durdurulacaktır.
      Taksitlendirme yapılan ortaklar iki taksiti üst üste ödemedikleri takdirde  taksitlendirme  iptal edilecektir.
       Rehinli veya haczedilen gayrimenkullerde satış istenmiş veya bu aşamaya gelinmiş ise borcun anaparasının 1/3'ü peşin alınarak satış veya haciz işleminden vazgeçilecek, borcun kalan kısmı ise iki ay içerisinde tahsil edilecektir.
       Borca karşılık araçlarda yakalama gerçekleşmiş ise aracın değerine ve borcun tutarına göre anapara tutarının bir kısmının peşin ödenmesi şartıyla bu işlemden vazgeçilerek borç yapılandırılacaktır.

 • Sanayi Yolları Yenilendi

  sanayiEmirdağ Belediyesi Çalışmalarına dur durak vermeden devam ediyor. Belediye ekipmanları, İlçemiz Sanayi bölgesinin şimdiye kadar dokunulmamış ve düzensiz halde bulunan girintili ve çıkıntılı çokca çukurların bulunduğu yolları tadilattan geçirdi. Sanayideki bütün yollarıa parke taş döşemesi yapıldı. Sanayimizin girişinede güzel bir görüntü verilerek olan yapılar hazırlık aşamasında, en kısa zamanda hayata geçirilecektir.

 • Emirdağ da Basın Milletvekilliği İçin Miting Yaptı

  gastecilerEmirdağ Kaymakamlığından izin alan Emirdağ da hizmet veren yerel gazeteler ve internet siteleri Milletvekilliği için toplandılar.
  29 Mart Salı günü saat 12.00 deilçe meydanın da toplanan basın mensuplarına bazı vatandaşlar ve CHP ve DP ilçe başkanları destek verdi.  17 yıldır Türkiye Büyük Millet Meclisine Milletvekili gönderemeyen Emirdağ ilçesinden Milletvekili aday adayı olan 6 hemşerilerinden birini Mecliste görmek istiyoruz dediler. 5 Ak Partiden 1 de Chp den aday adayı bulunan Emirdağ İlçesinde düzenlenen etkinliğe aday adayları katılmazken Ak Partiden katılımın olmaması partinin aday adayları konusundaki hassasiyeti göstermiş oldu.
  Ellerinde pankartlarla meydan da yetkililere sesini duyurmak isteyen gazetecilerden Emirdağ da Haber Gazetesinin Yazı İşleri Müdürü Cüneyt Gargılı “Siyasi Parti İlçe Başkanları, Oda Başkanları, Yöneticiler Beceriksiz işgüzar, aynı zamanda korkaktır. Kendi İsteklerimizi yüksek sesle dile getiremiyorsak aciziz. Biz gazeteciler olarak kendi üzerimize düşeni yaptık. Seçilmişler kendi korkularından dolayı burada olamadılar. Bu saatten sonra Emirdağ da Milletvekili olur mu? olmaz mı? Bilmiyorum ama Mevcut tüm seçilmişler Emirdağ’a layık değildir.”
  Emirdağ Gazetesi Sorumlu Yazı İşler Müdürü Mustafa Koyuncu ise “Emirdağ’ın 17 yıldır bir milletvekili yok. Ne yazık ki Avrupa da yüz binlerce vatandaşımız olmasına rağmen Avrupa da vekilleri olmasına rağmen Emirdağ’ın Ankara da bir vekili yok ve Emirdağ bunun eksikliğini her zaman hissediyor. 
  Önümüzde bir seçim var bunu Emirdağ halkının iyi değerlendirmesi gerekiyordu. Bunu vatandaşta çok ciddiye almıyor. Önümüzdeki dönem gelecek hizmetler için önemli bir eylemdi. Önümüzdeki dönem Emirdağ için çok geç olabilir. Ankara’ya gittiğimizde bir Emirdağlı görmek istiyoruz. Ama bu gidişle göremeyeceğiz.”
  Miting yaklaşık 30 dakika sürdü

 • Davulga da Son 2 Yılda Yapılanlar

  Emirdağ ilçesine bağlı Davulga kasabası Belediye Başkanı Salih Gündoğan göreve geldiği günden itibaren yaptığı çalışmalarını değerlendirdi.
  Gündoğan değerlendirmesinde;” Belediyemiz 29 Ocak 2009 – 31 ARALIK  2009 Tarihleri arasında yapılan işler maddeler  halinde aşağıya çıkarılmıştır.
  01-  Resmi Bayramlarda ve şenliklerde kullanmak üzere ses cihazı alınmıştır.
  02-)Kasabamızın içerisinde bulunan parkları, Mezarlıkları ve cadde sokaklarının otlarını biçmek üzere üç adet çim biçme makinesi alınmıştır.
  03-Belediyemizde personel yetersiz olduğundan kasabamızın temizlik ve çöp işlerinde çalıştırılmak üzere dört adet mevsimlik geçici işçi alınmıştır.
  04-Belediyemiz tahsildar su işlerinde tahakkuk için er terminali ve yazıcı alınarak Su ihbarnamesini çıkarmak için hizmete sunulmuştur.
  05-Belediyemiz hizmet binasının iç bölmeleri ve dış cephesine İşçilik ve boya alınarak, boyanmıştır.
  06-Kasabamızın muhtelif bölgelerine dikilmek üzere çeşitli ağaç alınmıştır ve İncik Mahallesi yoluna dikilmek üzere top akasya alınarak dikilmiştir.
  07-Belediyemize ait lojmanın duvarları yapılmıştır
  08-Kasabamızın Kanalizasyon yapımı proje çizimi yapılarak kanalizasyon yardımı almak üzere Bakanlığa gönderilmiştir.
  09-Belediye hizmet binası ve başkan makam odasında tadilat ve değişiklik yapılarak  büro malzeme Alınmıştır.
  10-Belediye hizmet binasının giriş çıkış ve yan taraflarına ATATÜRK parkına ve çarşı meydanına ve kasabamızın bazı bölgelerine toplam 16 adet kamera takılarak görüntüleme işlemi başlamıştır.
  11-Belediye ait lojmanına kalorifer kazanı yapılarak diğer malzemelerde alınarak ilerde hizmete sunulacak hale getirilmiştir..
  12-Belediye ait lojmanı olan sekiz konutlu binaya kalorifer tesisatı döşenerek kiracı olarak kalan memurların hizmetine sunulmuştur.
  13—İller bankasından 300.000 tl kredi alınarak. Devlet Malzeme Ofisinden Belediyemiz adına  148  850 tl ye bir adet JCB 4CX SM Lastikli  Tekerlikli Kazıcı   ve Yükleyici alınarak halkın hizmetine sunulmuştur.
  14-İller bankası kredisi ile Devlet Malzeme ofisinden 29.790 tl ye JCB 385O Hidrolik kırıcı,  kırıcı tesisatı ve Ağaç sökme ve dikme kar kürüme aparatı alınmıştır.
  15)Belediye işlerinde kullanılmak üzere 1 adet fotokopi makinesi alındı.
  16Kasabamızın muhtelif yerlerine dikilmek üzere ağaç fidanı alındı ve dikildi.
  17)Belediyemiz hizmetinde kullanılmak üzere Fatih damperli kamyon alındı.
  18)Kasabamızın Cadde ve sokaklarının temizliğinde kullanılma üzere yol süpürme makinesi alındı.
  19)Kasabamız içerisine ve etrafına dikilmiş olan ağaç fidanlarını sulayabilmek ve belediye hizmetinde kullanılmak üzere 6 tonluk su tankeri alındı.
  20Belediyemiz arşivlerine kullanılmak üzere saklama dolapları yaptırıldı.
  21)Kasabamızın muhtelif cadde ve sokaklarına Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından gönderilmiş olan Şartlı para yardımı ile 300000 değerinde altyapı(kanalizasyon) sistemini kasabamıza kazandırıldı.
  22)Belediyemize ait parkın duvarlarının yapımı için çimento alınması ve aynı park duvarları için  işçilik hizmeti alındı.
  23)Şehit ormanında yapılması planlanan damla sulama sistemi için 14 tonluk su tankeri alındı
  24)Kasabamız içerisinden geçmekte olan ve mülkiyeti DSİ’ye ait olan kanalın duvarlarının yükseltilmesi ve bakımı yapıldı.
  25)Cenaze ve düğünlerde kullanılmak üzere masa yaptırılması.
  26)Atatürk parkının havuzunun ışıklandırılması ve bakımı yapıldı.
  27)Kasabamıza ait park için sosyal tesis ve peyzaj projesi yaptırmak amacıyla proje hazırlattırıldı.
  28)Belediyeye ait parkın çimlendirilebilmesi ve çimlerin otomatik sistemle sulanabilmesi için sulama sistemi kuruldu.
  29)Cenaze ve düğünlerde kullanılmak üzere sandalye ve tabure alındı
  30)Kasabamızın Cadde ve sokakların temizliği için plastik çöp konteynırı alındı.
  31)Park ve hizmet binasının çevresinin bakımı ve ışıklandırılması yapıldı.
  32)Belediye iç hizmet birimlerinde kullanılmak üzere 2 adet bilgisayar alındı
  33)Atatürk Parkındaki Atatürk büstünün etrafına mermer kaplama yapıldı.
  34) Belediye parkına 4 adet kamelya yapıldı.
  35)Belediyemiz iş ve hizmetlerinde kullanılmak adına hizmet aracı alındı.
  36)Kasabamız halkına daha kaliteli su için sondaj kuyusu çalışmaları yapılmakta.
  37)İncik Mahallesindeki köy konağının yanına kamelya yaptırıldı.
  Çalışmalarımızda bizlerden yardım ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim”dedi.

 • Vekil İstiyoruz

  Geçen hafta içerisinde Emirdağ İlçemizde yayın yapan günlük gazete ve web sitesi yöneticileri bir araya gelerek 12 Haziran'da Emirdağ'lı bir Milletvekilinin Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderilmesi konusunda ortak almış oldukları karar doğrultusunda 28 Mart 2011 Pazartesi günü gerekli izinleri alarak,
  29 Mart 2011 Salı günü saat 12.00'da Emirdağ Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yapılarak imza kampanyası başlatılacaktır.
  Emirdağ ilçemiz 15 senedir meclise bir vekil gönderememiştir.
  Partili-partisiz Emirdağ'ımızın geleceği için tüm hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz.

 • Suvermez Köyüne Şehitler Çeşmesi

  Önümüzdeki günlerde ilçemize bağlı Suvermez Köyü'nde sekizgen bir "Şehitler Çeşmesi"nin yapılması hususunda bir açıklama yapan Suvermez Köyü Muhtarı Mehmet Özkan şunları kaydetti :
  "Emirdağımızın merkezi ve köyleriyle beraber 14 şehidi var. Biz de köyümüze bir Şehitler Çeşmesi yapmaya karar verdik. Bu çeşmenin 8'gen olmasını planlıyoruz. Zira çeşmelerin her cephesinde 2 şehidimizin fotoğrafı ve ismi olacak. 14 şehidimiz için yedigen bir çeşme gerekiyorkan biz Kur'an-ı Kerim'den de 2 ayet için çeşmeyi sekizgen yapmayı planlıyoruz. Çeşmelerin her bir kenarında 2 şehidimizin künye ve fotoğrafı yer alacak. Bunun yapımı için harekete geçtik. Yakında projesi ve planı sergilenecek. Çeşmenin taşları ve mermerleri İscehisar'daki hayırseverlerden temin edildi. Su konusunda DSİ'nin araştırma kuyusu da çıkartıldı. Yerini ise şu andaki Gönül Bahçesi'nin tam karşısı olarak düşündük. İnşallah Temmuz'un 3. haftasının Pazar günü burayı tamamlayarak açılışını yapmayı düşünüyoruz. Açılışı 2. Suvermez Günü'ne denk getireceğiz. Konuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgiler suvermez03.com'da mevcuttur. Bu konuda Emirdağlı hayırseverlerin de destek ve önerilerini bekliyoruz.

 • Kavak kardeşlerden memlekete yatırım

  Geçtiğimiz yıl inşaatına başlanılan ilçemiz Çevreyolu Üzerindeki El-Ka Sosyal (Levent-Bülent-Rıdvan-İrfan Kavak Kardeşler) Tesisleri´nin inşaatı son hızla sürüyor.
  Son yıllarda ilçemize yapılan yatırımların azaldığı öne sürülürken Ramazan Kavak isimli hemşehrimiz yaptığı bir yatırımla diğer Emirdağlı işadamlarına da örnek oldu.
  1972´den bu yana Belçika´da yaşayan ve Belçika´da da önemli yatırımlara imza atan Ramazan Kavak 2010 yılında ilçemiz Çevreyolu Üzerinde (Yeni otogan karşısı) yeni bir yatırıma imza attı. İnşaatı şu anda sürmekte olan El-Ka Sosyal Tesisleri´nin bu yaz hizmete gireceği belirtildi.

  NEDEN EMİRDAĞ´A YATIRIM?
  "Herkes başka yerlere yatırım yaparken siz neden Emirdağ´ı tercih ettiniz?" sorusuna Kavak şöyle cevap verdi : ´Bizim çocukluğumuz burada geçti. Dedelerimiz, ebelerimiz yani atalarımız Emirdağlı. Avrupa´dan gelen kaynak Emirdağ´a akıyor. Yazın birçok gurbetçi hemşehrimiz geliyor buraya yüklü miktarda para bırakıyor. Emirdağ gittikçe küçülüyor biz bunu gördük, biliyoruz herşeyimiz de burada olduğu için buraya yatırım yapmak istedik. Bizim Emirdağımızı Avrupa tanıdığı halde Emirdağ´a bir yatırım olmuyor. Yazın gelenler çocuklarını, ailelerini Sakaryabaşına, Pınarbaşına vs. yerlere götürüyor. Biz bunun eksikliğini gördük ve böyle birşeye karar verdik.
  Tesisimizde halı sahamız var, yüzme havuzumuz var, düğün salonumuz var, kafeteryamız var (alkolsüz), otoparkımız var,  ilerde otelimizi de hizmete açacağız. Toplam alanımız 9000 m2 civarında. Buranın arsasıyla beraber bize maliyeti 1.5-2 trilyon arası. Beşinci ayın sonu altıncı ayın başı gibi buraya hizmete açmayı planlıyoruz´diyerek,Emirdağ İlçe esnafının,gelen gurbetçilere daha hoşgörülü ve nazik  davranmasını istedi..

 • Somaj Destanı

  Hakiki KabakcıSen sanır mısın ki, Avrupa'ya sevgimiz.
  Biz buralara senin için aktık somaj.
  Sanadır minnetimiz sanadır övgümüz.
  Biz bu destanı senin için yaktık somaj.

  Sloganla başlarız her lafa, Türk, öğün...
  Hayalisin hem küçüğün hem büyüğün.
  Tam on sekiz yaşından gün aldığımız gün.
  Biz senin için okulu bıraktık somaj.

  Kağıt üzerinde hanımları boşadık.
  Kendi evimizde de korkarak yaşadık.
  Polis kontrolü için ayrı ev döşedik.
  Biz seni hemde çifter çifter yuttuk somaj.

  Gavur seni bize işsiz diye verse de.
  Biz hem maaşı hem seni gördük kesede.
  Senin amacın işsize destek ise de.
  Biz sana yan gelir gözüyle baktık somaj.

  Şimdilerde biraz hafifledi şartları.
  Bitti eş ve dost yerine basma dertleri.
  Artık millet postadan atıyor kartları.
  Biz dostlar yerine çok mühür çaktık somaj.

  Haydan gelen belkide huya gitmez sandık.
  Biz haksız aldık, bizden alınınca yandık.
  Kandıra, kandıra sonunda bizde kandık.
  Biz seni Konbassana hibe yaptık somaj.

  Seni almak varken, çalışan güya keriz.
  Tam yirmi yıldır kesintisiz somaj yeriz.
  Benim dosya bu yılda altta kalmış deriz.
  Biz senin sayende havalar attık somaj.

  Okul bitirenler seni şip şak ederek.
  Türkiye sigortalı hemen hak ederek.
  Yaşlıysak iki yılda cana tak ederek.
  Biz seni bir şekilde cebe soktuk somaj.

  Armut bari dibine düşmesin isterdik.
  Çocuklara örnek olduk, murada erdik.
  Oğlan ile kıza ayrı adres gösterdik.
  Biz var ya senin ananı ağlattık somaj.

  Yaşımız ellileri çoktan geçti bile.
  Ya iş dediler ya da gideceksin dile.
  Dil öğrenmek için aldım defteri ele.
  Biz senin için okul yolu tuttuk somaj.

  Emeklimizin çoğu somajdan emekli.
  Şeker hastası olduk, yatmaktan sürekli.
  Bayanlarımız basenli, baylar göbekli.
  Biz Belçika'yı karaya oturttuk somaj.


  HAKİKİ KABAKÇI

 • Mhp Milletvekili Aday Adaylarından Emirdağ Ziyareti

  mhp adayAfyonkarahisar'dan MHP Milletvekili aday adayı olan emekli Vali Kadir Çalışıcı, emekli öğretmen Havvana Gencer, emekli öğretmen Selamat Yıldırım ve partililer Emirdağ ilçesinde esnaf ve halkı ziyaret etti.

  Heyeti, Emirdağ'da MHP Emirdağ İlçe Başkanı Ceylan Morca, parti yöneticileri ve üyeleri karşıladı. Heyet partinin ilçe teşkilat binasında bir süre sohbet ettikten sonra Emirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Murat Potuk'u makamında ziyaret etti.

  Uzun Çarşı'da esnaf ziyareti ve vatandaşlarla sohbet eden adaylar, daha sonra Emirdağ Ziraat Odası Başkanı Ahmet Köycü ile makamında biraraya geldi.

 • Yaşlılara Saygı Haftası Programı Yapıldı

  Mithatpaşa İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından Yaşılar Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
  Emirdağ Belediye Kültür ve Sanat Merkezindeki etkinlikte konuşan Mithatpaşa İlköğretim Okulu Sosyal Bilgiler öğretmeni Sema Esan, yaşlıların her zaman ailenin temel direği ve  dirliği olduğunu söyledi.
  Esan, şunları kaydetti:
  ''Çocuklarımıza, büyüklerimize sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz. Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Türk toplumu bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ilke edinmiştir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır.''
  Daha sonra öğrenciler şiirler okudu.
  Emirdağ Huzurevinde yapılan yaşama tutunmak faaliyetinde boyanan ahşaplar, Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney'e,İlçe Jandarma Komutanı J.Üstğm. İnanç Marım ve Belediye Başkanı Cengiz Pala'ya hediye edildi.Belediye Başkanı Cengiz Pala Huzurevinde bulunan büyüklerimize Emirdağ Belediyesinin Ambleminin bulunduğu Plaket hediye etti.
  Program Emirdağ Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencilerinden oluşan müzik grubunun müzikleriyle son buldu.

 • Mehmet Hayri Okutan Başsağlığı

  Aslen Emirdağlı olup İlçemiz Yenidoğan Mahallesinde ikamet eden Fakı OKUTAN oğlu Elektrikçi Mehmet Hayri OKUTAN 26 Mart 2011 Cumartesi günü çalışmakta olduğu Çeçenistan’ da hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 28 Mart 2011 Pazartesi günü Öğle namazını müteakiben Çarşı camisinde kılınacak cenaze namazsından sonra ilçe kabristanlığına defnedilecektir. Merhuma Cenabı Allahtan Rahmet Kederli ailesine başsağlığı dileriz.

 • Tebrikler Yibo

  Yibo2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı YİBO’lar arası Sosyal, Kültürel, Faaliyetler adı altında Afyonkarahisar ili bünyesinde Şuhut Atatürk YİBO’da yapılan bilgi yarışmasına ilçemiz Perihan Kemal Çuna YİBO öğrencileri, Ali Kubat başkanlığında, Sosyal Bilgiler öğretmeni Soydan Alp Rehberliğinde katılarak ilk defa  8. Sınıflarda il birincisi olarak kupa almaya hak kazanmıştır.
  Çok çekişmeli geçen yarışmada büyük bir özveri gösteren 8. Sınıf öğrencilerimiz tüm soruları doğru cevaplayarak birinciliği Emirdağ Perihan Kemal Çuna YİBO hak etmişlerdir.
  Okul Müdürü Ali Kubat “Köyden gelerek okulumuzda eğitimlerini sürdüren öğrencilerimizi kutluyor, emeği geçen öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Okulumuz bilgi yarışmasında İlk defa 1. Olması bizleri son derece mutlu etmiştir. Tebrikler YİBO.”

 • Orman Haftası Etkinliklerle Kutlandı

  orman haftasıEmirdağ’da, Orman Haftası ve Ağaç Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet ilköğretim okulunca iki etkinlik düzenlendi.
  Etkinliklerin ilki,Emirdağ Belediyesi Kültür ve Sanat merkezinde 24 Mart 2011 Perşembe günü saat 10,00’da yapıldı.
  Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Mustafa Kaya yaptı. Kaya konuşmasında;” Orman; hayvanların barındı¬ğı, çeşitli bitkilerin bulunduğu sık ağaç topluluklarıdır. Ormanda büyük ağaçlar, ağaççıklar, mantar¬lar, otlar, yüzlerce, binlerce bitki bir arada bulunur. Çam, sedir, köknar, ladin, ardıç, meşe, dişbudak, kayın, gürgen belli başlı orman ağaçlarıdır. Ağaçlar ya kendiliğinden yetişir, ya da insanların ormana diktiği fidan¬lardan oluşur. Ormanın küçüğüne, ağaçların seyrek olduğu yerlere koru denir.
  Eskiden yeryüzünün büyük bir bölümü ormanlarla kaplıydı. insanların bilgisizlikleri nedeniyle yok edilen ormanların yerini bozkır¬lar, çoraklaşan topraklar, çöller aldı.
  İnsanlar her zaman ağaca ve ağaçtan yapılan çeşitli araç ve gereçlere gereksinme duymuşlardır. Ormanlar, ağaçlar, toprağın nemli kalmasını sağlar. Toprak kaymasını (erozyonu) önler, selleri durdurur. Ormanlar yöre¬nin iklimini etkiler, yağmur yağmasını sağlar. Çok sıcakları, şiddetli soğuk¬ları önler. Ormanlar aynı zamanda av hayvanlarının barınağıdır.
  Ormanlar bir ülkenin doğal güzellik ve zenginlik kaynağıdır. Öte yandan kullandığımız araç ve gereçlerin çoğu ağaçlardan yapılır. Evimiz, önümüzdeki masa, oturduğumuz sandalye, elimizdeki kalem, defterimiz, yaktığımız odun hep ağaç ürünleridir. Ayrıca ağaçlar endüstrinin birçok kollarında, boya sanayiinde, ilaç yapımında kullanılır.
  Bize bu kadar yarar sağlayan, ülke ekonomisinde önemli yeri olan ormanları korumalıyız. Ağaç dikip, yeni ormanlar yetiştirilmesine yardımcı olmalıyız. Ormanlara en büyük zarar insanlardan gelir, insanlar orman işletmelerinden izin almadan, çıra yapmak, reçine çıkarmak için ağaçları yara¬larlar. Tarla açmak, yerleşim yeri kurmak, hayvanlara otlak yeri açmak için ormanları yok ederler.
  Ateşin söndürülmeden bırakılması sigaranın söndürülmeden atılması, koskoca bir orman alanının yanıp kül olmasına neden olur. Yanan ormanın yerine yenisinin yetiştirilmesine bir insanın ömrü yetmez.
  Zararlı böcekler, kemirici hayvanlar, özellikle keçiler, ağacın yeni süren dal ve yapraklarını yiyerek ormanlara zarar verirler. Ormanlara zarar vermek, ceza yasalarımıza göre suçtur. Orman suçları bağışlanmaz suçlardandır.
  Ülkemizde ormanların korunması, ağaçlandırma işleri cumhuriyet yönetiminin ilanından sonra ele alındı. Tarım ve Orman Bakanlığı kuruldu. Her ilde valiler başkanlığında orman yetiştirilmesi için bir kurul vardır. Bu kurul yörede ormanların korunması ve yeni ormanlar yetiştirilmesi için kararlar alır ve uygular. Her yıl Mart ayı içinde bir haftayı Orman Haftası olarak duyurur. Haftanın bir günü Ağaç Bayramı olarak kutlanır. Uygun alanlar ağaçlandırılır. Yeni ormanların yetiştirilmesi için çalışmalar yapılır.
  Ormanların korunması, çevremizin ağaçlandırılması hem yurdumuzun, hem de dünyamızın önemli bir sorunudur. Bu nedenle 27 Mart. Dünya Orman Günü olarak her yıl kutlanmaktadır.
  Bizler de çevremizdeki ağaçların dallarım kırmayanın, fidanları sarsmayalım. Ağaçları zararlı hayvanlardan koruyalım. Yeni fidanlar dikelim. Bu etkinliklerimizi yaşam boyu sürdürelim." dedi.
  Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından okunan şiir,tiyatro gösterisi ve orman konulu müzikler seslendirildi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçe genelinde Orman konulu düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile burada hazırlanan program sona erdi.
  Programa saat 14,00’ da Cumhuriyet İlköğretim Okuluna yakın arazide yaklaşık 200 fidanın dikilmesi ile devam edildi.

 • Bakan Emir Kır, kariyerin hayattaki rolüne dikkat çekti

  karıyerBrüksel Hükümeti Devlet Bakanı Emir,Turkish Lady Derneği´nin düzenlediği toplantıda, gençlere ve velilere seslendi..
  Turkish Lady Derneği Koordinatörü ve Schaerbeek Belediye Meclis üyesi Derya Alıç´ın konuklarını  arkadaşları ile birlikte karşılamasından sonra başlayan toplantıda bakan Emir Kır önemli mesajlar verdi..
  Eğitim Müşaviri Saliha Eker, Ticaret Müşaviri Metin Tosun´un da hazır bulunduğu toplantıda, Brüksel´de başlatılan meslek kurslara katılan ve büyük başarı elde eden gençlerden Floro De Castro ile Elif Yılmaz´ın da hazır bulunduğu toplantıda Bakan Emir Kır;´ Öncelikle işsiz gençlerin,yeni bir iş edinmesi için mutlaka bir meslek edinmesi gerekir. İşte bunu başaran arkadaşlarımız var. Onlarda başarıyı nasıl yakaladıklarını sizlerle paylaşacaklar. Hükümet olarak,mesleki kurslara büyük destek veriyoruz, kaynak sağlıyoruz. Profesyonel bir hayata giden yol, önce kariyer edinmekle başlar.Bir meslekte edineceğiz bilgiler,beceriler mutlaka hayatınızı değiştirecektir.. Vakit geçmeden iş arayan gençlerimizin bu kurslardan birine yazılmalarını bekliyoruz´dedi..

  TÜRKÇE´YE DİKKAT ÇEKTİ
  Eğitim Müşaviri Saliha Eker´de yaptığı selamlama konuşmasında,eğitimin rolüne dikket çekerek, Türkçe´ye sahip çıkılmasını,başarının anahtarının Türkçe öğrenmeden geçtiğini,Türkçe´yi öğrenenlerin ikinci bir dili daha iye öğrendiklerini söyledi ve işsiz gençler için açılan meslek kurslarına itibar edilmesini istedi.

 • Emirdağ Belediyesinde Bahar Hazırlıkları

  Emirdağ Çevre Düzenleme

  Baharın gelmesiyle birlike, Emirdağ Belediyesi Çevre düzenleme çalışmalarına hızlı başladı. Gömü-Afyon yolu mevkiinde,Kent Ormanı mevkiinde ve Eskişehir güzargahı otogar mevkinde ağaçlandırma çalışamaları yapılmaktadır. Aynı zamanda Sanayi bölgesinde yol çalışmaları ve kilit parke döşenmesi de devam etmektedir.

 • Gökçeyaka´da Milletvekili istiyor...

  Eski Adı ile Geynik yeni adı ile Gökçeyaka Köyü´nde şimdilerde farklı bir heyecan var. Sürekli göç veren köyde kala kala 20 Hane kalmış.

  Eski Adı ile Geynik yeni adı ile Gökçeyaka Köyü´nde şimdilerde farklı bir heyecan var. Sürekli göç veren köyde kala kala 20 Hane kalmış. Orta yaş sınırını çoktan aşmış Köylülerin zamanının çoğu hayvancılık ve Tarla´da geçiyor.

  Emirdağ İlçesine yaklaşık 30 Km uzakta olan bu köyümüzde şimdilerde herkes farklı bir heyecan yaşıyor. Yıllar önce Geynik Köyünden Amerika´ya gitmiş ve çalışarak başarılı olmuş köylüleri Kadir Taşkın´ın Kızı Derya Taşkın Amerika´dan gelerek Milletvekili Adayı olmuş.

  Adaylığı kararında da köylü hemşerilerinin hayır duasını alarak yola çıkmış. İşte bu yüzden daha bir heyecanla bekliyor Geynik Köyü sakinleri Adaylık sürecini. ´Derya Kızımızı seçsinler diyor´ köy sakinleri ve ekliyor ne kaldı ki köyümüde 20 Haneye düştük, ne okulumuz, ne sağlık Ocağımız, ne kahvehanemiz genç bile kalmadı hiç olmazsa bir Milletvekilimiz olsun inanıyoruz ki Derya Kızımız atalarının topraklarını unutmaz ve köyümüzün kaderi değişir.

  Kısacası eski adı ile geynik yeni adı ile Gökçeyaka´da farklı bir heyecanla bekleniliyor Milletvekili Adaylığı süreci ve hemen hemen herkes Taşkın´ın Milletvekili olacağına inanıyor.

 • Dünya ve Ahiret Dengesi

  Dünya insanoğlunun imtihan edilmek üzere gönderildiği oyun ve oyalanmadan ibaret olan ve geçici lezzetlerin bulunduğu bir mekândır. Ahiret ise bu dünya imtihanının sonunda ebedi cennet ve ya cehennemle sonuçlanacak ölümsüz bir hayatın başlayacağı ölümsüz bir yurttur.
  Bu gerçeği Cenab-ı Hak şöyle ifade buyurur: “Size verilen herhangi bir şey dünya hayatının bir geçimliği ve süsüdür. Allah katında olan ise daha iyi ve daha kalıcıdır. Aklınızı kullanmaz mısınız?”(1) Bir başka ayette ise şöyle buyrulur: “(Allah’a karşı) Saygılı olanlara: ‘Rabbiniz ne indirdi?’ dendiğinde ‘iyilik’ derler. Bu dünyada iyi davrananlara iyilik vardır. Ahiret yurdu ise daha iyidir. Allah’a saygılı olanların yurdu ne güzeldir.”(2)

  Ahiretin tarlası olarak dünya çok önemlidir. Dünya olmazsa ahiret de olmaz. Cennet ve cehennemin mahsulâtı bu dünyadan kaynaklanmaktadır. Bu bakış açısıyla dünyaya bakan insan ahiretini kazanmak için çok çaba gösterecek ve buna vesile olan dünyayı sevecektir.

  Dünya Yüce Allah'ı bize isimleriyle tanıtması açısından da çok değerlidir. Bu yönüyle dünya ve içindeki her şey Allah'ın eseri ve sanatı olarak O’nun isimlerini bizlere bildirir ve O’nu bize tanıttırır.

  Dünyanın bir de hadislerde lanetlenen yönü vardır ki, insanın arzu ve hevasına uymasına, kişinin günahlara dalmasına sebep olur. İşte dünyanın bu yüzü gerçekten değersizdir, kötüdür ve kaçınılması gereken yönüdür.


  Peygamberimiz (sav): “Dünya tatlı ve hoştur. Allah sizi ona varis kılacak ve nasıl hareket ettiğinize bakacaktır”(3) buyurmaktadır. Gerçekten de Müslümanlar zaman zaman çok zengin olmuşlar dünyaya hükmetmişlerdir. Kimi zaman bu dünya imtihanında başarılı olmuşlar, kimi zaman da dünyanın geçici güzelliklerine aldanmışlardır. Her birimiz de yüce Allah tarafından denenmekteyiz. Dünyanın faniliklerine aldanmayan ve ahireti düşünerek hareket edenler sonuçta Allah'ın rızasını da elde edeceklerdir.

  Hutbemi bir ayet meali ile bitiriyor, sizleri göklerin ve yerin hükümranı olan Allah’a emanet ediyor, dünya ve ahiret saadeti diliyorum:

  “De ki: “Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım ve akrabanız, ter dökerek kazandığınız mallar, kesada uğramasından endişe ettiğiniz ticaret, hoşunuza giden konaklar, size Allah’tan ve Resulünden ve O’nun yolunda cihad etmekten daha sevimli ve önemli ise... o halde Allah emrini gönderinceye kadar bekleyin! Allah fâsıkları umduklarına eriştirmez.” (4)


  (1)Kasas,60
  (2) Nahl, 30
  (3) Müslim, Zikr, 99; Tirmizi, Fiten, 26
  (4) Tövbe, 24

 • Yaşlılara Saygı Haftası Programına Davetlisiniz

  Emirdağ Mithat Paşa İlkögretim Okulu Tarafından organize edilen Yaşlılara Saygı haftası etkinlik programına tüm halkımız davetlidir

 • İş Kurmak İsteyenlere Esnaf Odasından Kurs

  Hamza ElçinKosgeb ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasında imzalanan protokol çerçevesinde

  2011 yılında açılan Girişimcilik Eğitimi ihalesini, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimiz kazanmıştır. Bu ihale çerçevesinde, İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürlüğü ile Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimiz arasında 21 Mart 2011 Pazartesi günü Girişimcilik Eğitimi Hizmet Sözleşmesi imzalanarak, eğitim için katılımcıların kaydı alınmaya başlanmıştır.

  “Kendi İşini Kurmak İsteyen İŞKUR’a Kayıtlı Bulunan İşsizler” 30.03.2011 tarihine kadar şahsen İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürlüğüne yada, www.iskur.gov.tr web adresinden online işlemler bölümünden kullanıcı adı ve şifre alınarak elektronik ortamda Girişimcilik Eğitimine katılmak için başvurmaları gerekmektedir. Kayıt yaptıran kursiyer adayları için 30.03.2011 Çarşamba günü saat 14:00 de değerlendirme komisyonu tarafından mülakat yapılacaktır.

  Girişimcilik Eğitimleri 25 kişilik 2 grup halinde yapılacak olup; İlk grup 04.04.2011 tarihinde 25 kişilik bayan girişimcilere yönelik olarak gerçekleştirilecektir. İkinci 25 kişilik gruba verilecek Girişimcilik Eğitimi ise, 06.04.2011 tarihinde karma grup olarak düzenlenecektir.

  Toplamda 60 saat eğitim alacak olan kursiyerler, kurs sonrasında iş planlarını hazırlayarak KOSGEB Afyonkarahisar Hizmet Merkezi Müdürlüğüne projelerini sunacaklardır. Projeleri uygun bulunan girişimciler KOSGEB Girişimcilik Desteğinden yararlanabileceklerdir.

 • Emirdağ Basını Da Milletvekilini İstiyor

  Emirdağ BasınGeçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar’da yapılan AK Partinin temayül yoklamasına Emirdağdan 5 milletvekili aday adayı katılmıştı.
  1994’den bu yana meclise milletvekili gönderemeyen Emirdağ bu seçimde Emirdağlı bir adayı seçilebilecek bir yerde görmek istiyor. Yıllardır, bir milletvekili çıkaramayan Emirdağ bunun eksikliğini her zaman hissediyor.  Bunu bilen ve bu eksikliği her zaman hisseden Emirdağdeki basın mensupları dün konuyla ilgili bir toplantı yaparak ortak bir karar aldılar.
  Dün saat 12’de Emirdağ Ziraat Odası’nda yapılan toplantıya; Emirdag da yayın yapan yerel gazetelerin sorumlu yazı işleri müdürleri ve Emirdağ’daki sitelerin sorumlular ile ulusal basın temsilcileri katıldılar. Öğle saatlerinde gerçekleşen yemeğe Emirdağ’da Haber Gazetesi Y.İşleri Müdürü Cüneyt Gargılı, Emirdağ Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mustafa Koyuncu, emirdag.gen.tr sorumlusu M.Emin Kalender, Anadolu Ajansı Temsilcisi ve emirdag.net.tr sorumlusu Nurettin Diker, Doğan Haber Ajansı  Muhabiri ve emirdag.com.tr sorumlusu Murat Şahbaz katıldılar.
  Yemek sonrasında ortak bir açıklama yapan Emirdağ’daki basın mensupları konuyla ilgili şunları kaydettiler:
  “Siz Yapmazsanız, Biz Yapacağız”
  “Emirdağ, 15 yıldır bir milletvekiline hasret. Bunun eksikliğini Emirdağ her yerde, her zaman hissediyor. Bu nedenle biz bugün bir araya geldik. Emirdağlı bir adayı biz bu seçimde seçilebilecek bir yerde görmek istiyoruz. Bunun için basın olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Her ne kadar Ak partili yöneticiler temayül yoklamasını Emirdağ için başarılı bulsalar da biz bu yoklamada Emirdağ’ın çok başarılı bir tablo çizdiğine inanmıyoruz. Ama henüz herşey bitmedi. Basın olarak, biz burada ortak bir karar aldık. Hangi partiden olursa olsun kim olursa olsun biz Emirdağlı bir adayı listede görmek istiyoruz. Bununla ilgili Emirdağ belediye başkanından, Emirdağ daki siyasi parti yöneticilerine, sivil toplum örgütlerinden, Emirdağ daki bürokratlara, yurtdışındaki siyasilerimizden tüm Emirdağ halkına herkesi göreve davet ediyoruz. Her geçen gün göç veren, her geçen gün nüfusu azalan Emirdağ’ın artık titreyip kendine gelme zamanı gelmiştir. 2011 seçimlerinde Emirdağ bu şansını değerlendirmeli  ve bir adayı seçilebilecek bir yerde listede görmelidir. Özellikle AK Partili yöneticileri bu konuda somut adımlar atmaya davet ediyoruz.  Aksi takdirde önümüzdeki Salı günü saat 12.00’de biz Emirdağ meydanında bir gösteri yapmayı planlıyoruz. Ve bunu yapmakta kararlıyız. Biz istiyoruz ki bu aşamada; bunu AK Partili yöneticiler ve partinin ileri gelenleri yapsınlar. Ama onlar böyle somut bir adım atmazlarsa biz yukarda belirttiğimiz gibi gerekli yasal izinleri alarak meydanda bununla ilgili bir toplantı düzenleyeceğiz. Emirdağ’ın titreyip kendine gelme zamanı, geldi de geçiyor bile. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 • Final Dersanesi Bu Gün Resmi Açılış Yapıyor

  İlçemizde de geçtiğimiz aylarda bir şube açan Final Dergisi Dershaneleri ilçemizdeki şubesinin açılışını Çarşamba günü yapacak.
  ilçemiz Beyazsaray İşhanında saat 16.30'da gerçekleşecek olan açılışla ilgili bir açıklama yapan dersanenin Yönetim Temsilcisi hemşehrimiz Kamil Emeksiz şunları kaydetti :
  "Final Dergis Dershaneleri 2011-2012 açılış kokteyli ve ödül törenini 23 Mart Çarşamba 16.30'da yeni dersane binamızda gerçekleştiriyoruz. Eğitimci dostlarımızı, bürokratlarımızı, sevgili Emirdağlı hemşehrilerimi bu törene davet ediyorum. Final Dergisi Dershanelerinin bütün eğitim araçları, öğretim kadrosu yeni dönemde sevgili Emirdağlılarla birlikte olacaktır. İstiyoruz ki; Final'in bütün Türkiye'de, Kıbrıs'ta ve Bakü'de oluşturduğu dinamizm ve başarı Emirdağ'da da gerçekleşsin. Bu, bir Emirdağlı olarak benim ve arkadaşlarımın en önemli hedefidir.
  Bu süreçte şube sorumlumuz Tuncay Dur sizlerin beklentilerini finalin eğtim anlayışı çerçevesinde karşılayacaktır. Finalin Eğitim Kurumları Atatürk ilk ve inkilapları ışığında Türk toplumunun milli ve manevi değerlere dayalı bir anlayış içinde eğitime hizmet vermeye hazırdır. Emirdağlılara en içten saygılarımı sunuyor, desteklerinizi bekliyorum" ded

 • Bahçeli Cumartesi Emirdağ'a Geliyor

  devlet bahçeliEmirdağ MHP İlçe Başkanı Morca, genel seçimlerle yaptığı açıklamada Bahçelenin 26 Martta Enirdağ'da olabileceğini açıkladı Afyon bölgesinde Partilere göre vekil dağılımı ise, "Benim tahminime göre Afyonkarahisar'da dağılım 2 AKP, 2 MHP şeklinde olur. Geriye kalan 1 milletvekilini ise kim daha iyi çalışır, kim daha iyi strateji belirlerse o alır" şeklinde cevap verdi.  12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak genel seçim öncesi hazırlıklarını sürdüren MHP İl Teşkilatı, geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret ederek, kendisini Afyonkarahisar'a davet etmişti. Konu ile ilgili bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Ahmet Zeki Ertürk; "Sayın Genel Başkanımızı ve Genel Sekreter Yardımcısı hemşehrimiz Mehmet Taytak'ı ziyaret ettik. Bu ziyaretimizde Genel Başkanımız Bahçeli'yi Afyonkarahisar'a davet ettik. Kendileri 26 Mart Cumartesi günü Afyonkarahisar'a gelecekler. Eğer programları uygun olursa Afyonkarahisar ziyareti iki gün sürecek" demişti.  "SON ANDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMAZSA SAYIN BAHÇELİ, EMİRDAĞ'A DA GELECEK" Ertürk'ün bu açıklamalarından sonra Morca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Emirdağ'a da uğrayıp uğramayacağını hakkında "Sayın Genel Başkanımızın programında son anda bir değişiklik olmazsa kendisi Emirdağ'dan giriş yapacak. Emirdağ için de kendisine kısa bir program hazırladık. Sayın Bahçeli'yi biz de burada görmeyi çok istiyoruz, kendisi çok değerli bir insan" şeklinde cevap verdi.

 • Kuran-I Kerimi Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi

  Anadolu İmam-Hatip Lisesi,İmam-hatip lise öğrencileri arasında Kuran-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma yarışması düzenlendi.
  Afyonkarahisar il ve ilçelerinde bulunan,  Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okullar arasın da 2010-2011 Öğretim yılı İmam-Hatip öğrencileri arasında düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i” yüzünden güzel okuma yarışması düzenlendi.
  Emirdağ Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde 20 Mart 2011 tarihinde saat 10,00’da başlayan yarışmaya Emirdağ İlçe Müftüsü İbrahim Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Karaduman, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
  İmam-Hatip Lisesi öğrencilerinin ilahi söylemesiyle başlayan yarışmada Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinci olurken, Şuhut Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ikinci, Emirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri üçüncü, oldu.
  Yarışma dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesinden sonra tüm katılımcılara yemek verilerek hazırlanan program sona erdi.

 • Mithatpaşa Huzurevini Ziyaret Etti

  huzur evi emirdağEmirdağ Mithatpaşa İlköğretim Okulu Öğretmenleri, Öğrenci Velileri ve Öğrencileriyle birlikte Emirdağ Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ettiler.
  Emirdağ Mithatpaşa İlköğretim Okulu Türkçe dersi Öğretmeni Uğur Esan ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeni Seçkin Uçan tarafından 20 Mart 2011 Pazar günü saat 14.00’da düzenlenen ziyarete okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldılar.
  Yaklaşık bir buçuk saat süren ziyaret sırasında karşılıklı sohbetler edildi. Salonda düzenlenen canlı müzik ile keyifli saatler yaşandı.

 • Emirdağ Spor 6. Sıraya Yükseldi

  Bölgesel Amatör Lig'e bir hafta verilen kar tatilinin ardından Emirdağ Spor, İzmir ekibi Kemalpaşa Ulucak Belediye Spor'a konuk oldu. Kısıtlı ama kaliteli kadrosuyla rakibi karşısında ilk yarı zorlanan Emirdağ Spor'u, İzmir Emirdağlılar Derneği de yalnız bırakmadı. İlk yarısı 0-0 berabere sona eren maçın ikinci yarısında Emirdağ Spor rakibi karşısında oynadığı iyi oyunu 1-0 geriye düşmesine rağment 2-1'lik skorla süsledi. Emirdağ Spor'un ve Bölgesel Amatör Lig 9.grubun en golcü futbolcularından olan Oktay'ın kart cezalısı olduğu maçta Emirdağ Spor aldığı 3 puanla puanını 26'ya yükseltti ve ligde maç fazlasıyla 6. sırada yer aldı.

 • Emeksiz Temayülde 4. Çıktı

  AKP´de milletvekilleri ve eski il başkanı Salih Koca´nın katılmadığı temayül yoklamasında Ethem Kalın 700 oyla birinci oldu. Osman Yüksel 609 oyla ikinci, Türkan Polatoğlu 550 oyla üçüncü, Mustafa Emeksiz 536 oyla dördüncü, Ahmet Sivri 509 oyla beşinci ve Ülker Can´da 459 oyla altıncı oldu.
  AKP´de Gar Düğün Salonunda dün yapılan temayül yoklamasında, 1498 delegeden 1006´sı oy kullandı.
  Ethem Kalın´ın 700 oyla birinci olduğu temayül yoklamasında, diğer adayların aldığı oylar ise şöyle, "
  Osman Yüksel (609)
  Türkan Polatoğlu (550)
  Mustafa Emeksiz (536) 
  Ahmet Sivri (509)
  Ülker Can (459),
  Adnan Özakyol (17),
  Ahmet Eryürük (36),
  Ali Soysal (69),
  Ayten Kızılsu (93),
  Berna Taştemel (97),
  Ekrem Nalcı (48),
  Emin Şahin (38),
  Ercan Tümer (15),
  Ergün Soysal (20),
  Ertuğrul Dindar (194),
  Fahri Keskin (74),
  Faruk Özkırış (337),
  Fikret Dönmez (135),
  Gülay Güneş (170), 
  Hacı Murat Berk (93),
  Halil İbrahim Sarıkaya (42),
  İlker Demirgöz (207),
  İsmail Akdemir (36),
  Kadir Akan (13),
  K.Ertuğrul Öztürk (56),
  Levent Karaca (18),
  M.Tacettin Sarıoğlu (139),
  Muharrem Tozçöken (38),
  Nehir Yıldırım (27),
  Neslihan Boztepe (52),
  Ömer Adil Atasoy (100),
  Süleyman Ovalı (136),
  Şenol Peker (29),
  Ayhan Arslan (61),
  Cemal Çavdarlı (56),
  Bülent Orakoğlu (75)

 • Temayül Sonucunda Yılmaz Bölge Birincisi

  20 Mart’ta  Afyonkarahisar'da yapılan AK Parti'nin temayül yoklaması sonuçları belli oldu. Emirdağlı aday adayları içerisinde en çok oyu Abdülkadir Yılmaz aldı. Yılmaz Genel sıralamada 7. olurken; Emirdağ, Bayat, Bolvadin, Çay, İscehisar, Sultandağı, bölgesinde birinci oldu.
  İlçemizin diğer aday adayları Derya Taşkın 387 oyla 12. sırada , Hava Polat 337 oyla 15. sırada, Leyla Çetin 233 oyla 20. sırada,  yer aldı.
  Kadınlar arasında Merkez adayı Fatma Mercan 862 oyla birinci oldu.
  Akparti İl, İlçe ve Belde teşkilatlarının oy kullandığı  Temayül yoklaması saat 10’da başladı 16’da son buldu. Oy kullanma işleminin son bulmasının ardından sandıklar tüm aday adaylarının ve teşkilat yetkililerinin önünde açıldı ve sayıldı.
  Oy kullanma işleminin başlamasının ardından Ali Özkaya ve ekibinin çeşitli hilelere başvurduğu gözlerden kaçmadı. Ali Özkaya ve ekibinin oy sayımında çıkan oylara kahkahalarla gülmesi yaptığı hilelerin bir diğer göstergesi oldu.
  2002, 2007 yıllarında yapılan temayül yoklamalarında Birinci olan ama Genel Merkez tarafından  Listeye konulmayan Halil Ürün 1430 oyla yine birinci oldu.
  NO     ADI SOYADI     TERCİH
  1     ABDÜLKADİR YILMAZ     610
  2     AHMET YILDIRIM     290
  3     ALİ ÖZKAYA     1023
  4     AYSUN ZEMHERİ     390
  5     DERYA TAŞKIN     387
  6     FATİH BEDER     689
  7     FATMA MERCAN     862
  8     HAKKI SEZEN     465
  9     HALİL ÜRÜN     1430
  10     HASAN ARSLAN     362
  11     HAVA POLAT ŞEKER     377
  12     HAYATİ KARYAĞDI     291
  13     LEYLA ÇETİN     233
  14     MERAL BULUT     238
  15     MUSTAFA AÇIKGÖZOĞLU     423
  16     MUSTAFA KAKLIKKAYA     93
  17     MUSTAFA TARLACI     631
  18     ÖMER DOĞANLI     79
  19     RAHMİ ARIKAN     531
  20     SEDA AYDEMİR     302
  21     SEMAİ KAYA     786
  22     ŞÜKRÜ ERSOYLU     734
  23     VEDAT KOKKOKOĞLU     142

 • Ülkü Ocağı'ndan "Şehitleri Anma Günü" Programı

  Ülkü ocağı Şehitleri anma Programı 2011 EmirdağGeçtiğimiz Cumartesi günü Emirdağ Ülkü Ocağı tarafından "Şehitleri Anma Günü" programı düzenlendi.
  Geçtiğimiz yıllarda da Emirdağ Ülkü Ocağı tarafından düzenlenen şehitleri anma günü programı bu yıl da unutulmadı.
  Cumartesi günü ilçemiz Çınar Düğün Salonunda saat 19.00'da düzenlenen programa; MHP Afyonkarahisar Milletvekili ve Milletvekili Aday Adayı Abdulkadir Akcan, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Aziz Aslan, MHP İlçe Başkanı Ceylan Morca, MHP İl Genel Meclis Üyesi Celil Sağlam, MHP Belediye Meclis Üyesi H.Rıfat Aydemir, eski ilçe başkanlarından Hasan Kocabaş ve Hayati Kahya ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  ŞEHİTLERİN RUHUNA KUR'AN-I KERİM
  Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başladı. Daha sonra programda şehitlerimizin ruhuna Karani Hoca tarafından kısa bir Kur'an-ı Kerim okundu. Bu arada kısa bir de konuşma yapan Karani Hoca, şehitliğin çok önemli bir mevki olduğunu belirterek şehitlerin dirilip yeniden şehit olmak istediklerine dikkat çekti.
  Kur'an-ı Kerim'in ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Uğraş Sağlam yaptı. Sağlam konuşmasında; Çanakkale Zaferinin önemine değinerek Türk Milleti'nin bu savaşta şehitlerine gösterdiği önemi yabancı ülkelerin askerlerine de gösterdiğini belirtti.
  AK PARTİ'DEN SÜRPRİZ
  Sağlam'ın konuşma yaptığı dakikalarda programa Ak Parti ilçe Başkanı Hüseyin Duran, İl Genel Meclis Üyesi Mevlüt Ergürbüz ve Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Abdulkadir Yılmaz da katıldılar. Ak Partililer salona gelişlerinde MHP İlçe Başkanı Ceylan Morca ve partililer tarafından karşılandı. Programı 15-20 dakika kadar takip eden Ak Partililer daha sonra salondan ayrıldılar.
  Daha sonra salona MHP Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Aziz Aslan geldi. Aziz Aslan da salonda partililer tarafından karşılanarak protokole oturtuldu.
  Program, bir şehit anasının oğluna yazdığı mektubun slayt gösterisi olarak sunumuyla devam etti.
  Slayt gösterisinin ardından ilçemizdeki şehitlerin ismi bir bir okunarak "şehit yoklaması" yapıldı.
  Şehit yoklamasının ardından kısa bir piyesle program son buldu. Piyes sonunda asker kıyafetli gençler Türk bayrağı açarak salondakileri duygulandırdı.
  Program esnasında salonda gençler tarafından sık sık "şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde slogan atıldı. Bunun yanında programa ilginin oldukça fazla olduğu gözlendi.

 • Emirdağ da Her Çocuk Başarır Projesi Kapsamında Öğretmen Görevlendirilecektir

  OGP ile her çocuk başarır projesi kapsamında 5 pilot okulda yetiştirme kursu açılacaktır. Anadolu Öğretmen Lisesi, Metin Zülbiye Sarı Anadolu Lisesi, Gülsüm Hatun Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunda öğretmenler görevlendirilecektir. Görevlendirilecek öğretmenlerde Eğitim Fakültesi Mezunu olmak, Eğitim Fakültesi Son Sınıf Öğrencisi olmak ve Fen Edebiyat Fakültesi Mezunu olmak (Formasyonu olanlar) şartı aranmaktadır. Görevlendirilecek olan branşlar;
  •    3 Adet Sınıf Öğretmeni
  •    1 Adet İngilizce Öğretmeni
  •    5 Adet Fizik Öğretmeni
  •    2 Adet Biyoloji Öğretmeni
  •    1- Tarih Öğretmeni
  •    4 Adet Lise Matematik Öğretmeni
  •    1 Adet Sağlık/Hemşirelik Öğretmeni
  •    2 Adet Türkçe Öğretmeni
  •    3 Adet İlköğretim Matematik Öğretmeni
  •    2 Adet Sosyal Bilgiler Öğretmeni
  •    1 Adet Fen ve Teknoloji Öğretmeni
  Oluşmaktadır. Başvurular 18 – 30 Mart 2011 tarihleri arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şahsen başvuru yapılacaktır.

 • Afyonhaber: Emirdağ'da 3 İthal 1 Yerli Aday Yarışıyor

  Son bir yılda onlarca kez Emirdağ’a gittim. Çarşıdaki esnaf milletvekili istiyor. Belçika’da yaşayan gurbetçi milletvekili istiyor. EYAD milletvekili istiyor. Belediye Başkanı Cengiz Pala Milletvekili istiyor. Sivil Toplum Örgütleri milletvekili istiyor. Kısacası herkes istiyor. İsteniyor ama bu konuda ne yapılıyor acaba? AK Parti İlçe Başkanı Av Abdulkadir Yılmaz görevinden istifa ederek aday oldu. Ondan cesaret olan adaylığını açıklamaya başladı. Benim hatırladığım 3’ü bayan toplam 4 milletvekili aday adayı var Bunların hepside AK Partiden Buda şunu gösteriyor ki Emirdağ’da siyasetçide milletvekili istiyor. Emirdağ’da CHP ve MHP’nin aday çıkarma lüksü fazla yok gibi Ama AK Parti bir aday gösterme ihtiyacı ortaya çıkıyor. Belediye Başkanı Cengiz Pala Emirdağ ile Afyon’u yakınlaştırdık diyor. Bu yakınlaşmanın kucaklaşmaya dönüşmesi için Emirdağ milletvekili istiyor Şimdi AK Partiden 3’ü bayan 4 tane vekil aday adayı var. Bu 4 vekil adayımızdan 3 tanesi bayan Üstelik bu bayan adayların Biri Hollanda doğumlu Biri Amerika’da yaşıyor Diğeri Fransa’dan geldi Afyonkarahisarlının dediği gibi ithal Geriye bir tek Abdülkadir Yılmaz Emirdağ’dan ortaya çıkan adaylar arasında Bir adım öne çıkan Abdulkadir Yılmaz Anladığım kadarıyla Yılmaz sadece Emirdağ’da değil Çevre ilçe, belde ve köylerde de desteklenen bir isim Cengiz Pala’nın desteğinin de olduğunu söylemekte sakınca yok galiba AK Parti ilçe başkanlığı görevinde bulunan Abdulkadir Yılmaz aynı zamanda Cengiz Pala’yı başka bir partiden AK Partiye transfer ederek Emirdağ Belediye Başkanlığının kazanılmasını sağlayan ekibin başında. İşin özü Emirdağlı milletvekili istiyor. Öyle böyle değil Yediden yetmişe herkes istiyor İsterken de dışarıdan değil içinden birini istiyor İstek böyle olunca Abdulkadir Yılmaz bir adım öne çıkıyor. Halk desteği var. STK desteği var. Siyasi desteği var. Belçika desteği var. Pala desteği de olunca İş kaymaklı ekmek kadayıf gibi oluyor. Gerisi AK Parti il yönetiminin ve temayül görüşüne kalıyor. Kalın sağlıcakla KRAL MİDAS

 • Edebdağ, Sevenlerine (9-10) Çift Sayı İle Kavuştu

  Edebdağ’ın 9. ve 10. sayıları, merakla bekleyen okuyucularına 100 sayfalık dev bir içerikle kavuştu. Zengin ve kaliteli içeriğiyle edebiyatseverlerin beğenisini kazanan Edebdağ bu sayısında ilk günden itibaren yer verdiği vefat eden değerli şair, yazar ve sanatçıları kapak yaparak sanat camiasına vefasını sergiledi.

  Edebdağ’ın bu çift sayısında bilimsel kısım; Belkıs İbrahim HAKKIOĞLU’nun Ayşe YILMAZ’a yazdığı mektupla başladı. Prof. Dr. Nurullah ÇETİN, Bekir Sıtkı SAYIN, Rasim KÖROĞLU, Can ŞEN, Ayşegül GÜLŞEN, Aynur KUYUCU, Halil GÜRKAN, Ceylan GÜVEN, Seval SELÇUK, Emre ÇAKANOĞLU, Metin OFOĞLU’nun çalışmalarından oluştu.
  Elekçi yine Ayşe YILMAZ’ın yazdığı metin ve “Okumamışsanız, Dinlememişseniz, Görmemişseniz, Seyretmemişseniz, Tanışmamışsanız” analiziyle başladı. Bekir Sıtkı ERDOĞAN, Hülya KARAKIZ, Yrd. Doç. Dr. Ahmed Emin FİDAN, Cahide GÖKOĞLU, Ekrem YILMAZ, Halil GÖKKAYA, Hülya EKŞİ, Hasan ŞANLI, İsmail GÖKTAŞ, Murat AKYOL, Atantay AKBAROV (Çev:İbrahim TÜRKHAN), Onur AKBAŞ, Yusuf TURGUT, Ahmet URFALI, Hüseyin GÜLER, Burhanettin ÇİL, İsmail KEKÜLLÜOĞLU, Kazım POYRAZ, Emir MOLA, Rasim DEMİRTAŞ, Engin FORDUGİL şiirleriyle; Yıldırım TÜRK, Arslan BAYIR, Ayşe AKAY öyküleriyle; Hüzeyme Yeşim KOÇAK, Elif AYDIN, Sibel UNUR ÖZDEMİR, Emine Kimya YAŞAR denemeleriyle; Mehmet AYDIN derlemesiyle elenerek Elekçi’de yer aldı.
  Payidar bölümü ise Ömer SEYFETTİN, Rıfat ILGAZ hikayeleri ve Recaizade Mahmut Ekrem, Ziya Osman SABA şiirleriyle güzelleşti.
  “Haberim(n)İz Var” bölümünde ise Şükran BÜTÜN ve Zeynep YILMAZ’ın 2010 Şubat/ Mart/ Nisan/ Mayıs/ Haziran/ Temmuz/ Ağustos/ Eylül/ Ekim 2010 aylarında gerçekleşen onlarca haberden derlediği seçkin haberler edebiyat, fikir, sanat gündeminin nabzını tuttu. Bunun yanı sıra Deniz ŞAHİNOĞLU’nun hazırladığı “Ödüllü Kare Bulmaca” okuyucularımıza ulaştı. EDEBDAĞ bu çift sayıyla sıcak kahve ve çay saatlerini daha manidar kılacak hiç şüphesiz. İyi okumalar

 • Afyonhaber Taşkın'a İçi Boş Dedi

  Afyon Haber internet sitesinde Kral Midas isimli yazarın yapmış olduğu kadın Milletvekili adayları üzerinde yapmış olduğu değerlendirmede Derya Taşkın'a içi boş dedi.

  İşte Kral Midas'ın yazısı

  AK Partide milletvekili aday adayı sayısı 30’a dayandı. Bunlar arasında 6 tane AK Kadın var. Erkek adayları bir kenara bırakalım.
  Bugün kadın adaylar hakkında bir yazı yazmaya çalışalım.
  Bana göre asıl rekabet kadın adaylar arasında yaşanacak.
  Özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kadın aday sayısının artmasını istiyor
  Afyonkarahisar’dan da edindiğim bazı izlenimlere göre ilk 5 içinde bir kadın olacak
  Ancak bu 6 AK kadın arasından kim listede yer alacak?
  Bu elbette cevaplandırması zor bir soru

  6 AK Kadın adaydan
  Biri Amerika’dan geldi, biri Fransa’dan, biride Kars’tan
  Afyonkarahisarlı, dışarıdan değil illaki içinden birini istiyor

  6 Ak Kadın
  Aysun Zemheri İnşaat Teknikeri
  Derya Taşkın ABD İş Kadını
  Fatma Mercan Diş Hekimi
  Hava Polat Şeker Av
  Leyla Çetin, Fransa önemli firmalarda iş tecrübesi var
  Seda Aydemir hakkında hiçbir şey bilmiyorum.

  Benim edindiğim izlenimlere göre yukarda bulunan 6 AK Kadından ikisinin şansı var
  Derya Taşkın ismini yazan ilk kişi bendim. Çok iyi bir CV si vardı. Ama gördüğüm kadarıyla CV’nin içi boşmuş. Bana benim vekilim olabilecek bir izlenim vermedi. Fatma Mercan ve Aysun Zemheri’de bana göre amaçları vekillik değil ileriki yıllarda meclis üyeliği gibi başka amaçlar peşinde olan kişilere benziyorlar. Seda Aydemir hakkında yazacak bir şey yok. Hiç tanımadım. Ama iki isim var ki onlar üzerinde Ankara’da Afyonda biraz farklı duruyor. Yarışmaya Fransa’dan katılan Leyla Çetin ve Kars Diş Diş Hastanesi Başhekimliğinden istifa ederek gelen Fatma Mercan. Bu iki AK Kadın diğer rakiplerine göre bir adım önde gibi.

  Elbette bunların hepsi önce temayül denilen kandırmaca, sonrada Ankara’da teşkilatlardan sorumlu yöneticiler ve gerçek karar sahibi Başbakan Erdoğan’ın kararından sonra ortaya çıkacak.

  Bazen okurlar benim vekil tayin ettiğimi söylüyorlar.
  Eğer öyle bir şansım olsaydı iki kişiyi kesin yazardım
  Bunlardan biri kesinlikle Sait Açba olurdu. Afyonkarahisar için olmazsa olmaz isimlerin başında yer alıyor. Her ne kadar kendini Afyonkarahisarlıya anlatamamış ve sevdirememiş olsa da.

  Ak Kadınlar önlerindeki süreyi iyi kullanıp kendilerini doğru ifade ederlerse, önce hemcinslerini geçmek sonrada erkek adayları geride bırakmak zorunda kalacaklar.

  Sağlıcakla kalın
  KRAL MİDAS

 • Senatör Güler Turan,iyot hapları için uyardı

  SP.A(Flaman Sosyalist Parti) Senatörü Güler Turan, Japonya´da meydana gelen nükleer Santral sızıntısı ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.
  Güler Turan;´ Olası bir facia anında nükleer santrallerden sızacak radyasyon dalgalarına karsı devlet tarafından ücretsiz sağlanan iyot haplarını eczanelerden almayı ihmal etmeyin.
  Yaşadıkları doğal afetler zincirinden sonra Japonya halkı iyi organize edilmiş, çalışkan, itaatkar ve uysal bir toplum olarak "yıklımadık ayaktayız" sözlerini kanıtlarcasına hayat mücadelesi vermekteler.
  Japon halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel yaralarının sarılıp hayatlarına devam etmelerini temenni ederiz.
  Üzülerek gözlemlemekteyiz ki yaşanan bu doğal afet nihayete ermemiştir.  Deprem ve Tsunami sonucu hasar gören hidro-elektrik santrallerden sızan radyasyon dalgalarının insan sağlığını ciddi şekilde tehdit etmesi bir başka üzücü olaydır.
  Cumartesi günü vukuu bulan reaktör patlamasının ardından alınan kararla, bölge halkından en az santral çevresinin yirmi km. dışına çıkmaları istenmiştir.
  Japonya´dan gelen bu haberler ışığında akla gelen bir soruda Belçika ve diğer Avrupa ülkelerindeki hidro-elektrik santrallerin ne kadar güvenli olduğudur.  Almanya Başbakanı Merkel´in isteği üzerine ülkedeki 1980 öncesi inşa edilen santrallerin çalışmaları durduruldu.
  İsviçre´de yine buna benzer uygulamalar gündemde olmakla birlikte, bakalım önümüzdeki günler ne gibi uygulamalara gebe.
  Günümüzde artık gelişmiş devletlerin doğayı kirletmeden enerji elde etmeye çalıştıkları bir dönemde Türkiye´nin Nükleer santraller yaptırmak üzere görüşmeler yapması düşündürücüdür.
  Bilindiği üzere Belçika´da 4,  Hollanda ve Fransa´nın da Belçika  sınırına yakın  birer tane olmak üzere yakın çevremizde 6 tane nükleer santral bulunmakta.
  Japonya´da yaşananların dışında Belçika içişleri bakanıda Belçika halkını ilgilendiren nükleer santral eylem pilanını açıkladı.
  Bu eylem pilanının Belçika basınında geniş yer bulmasına rağmen yinede buradan ücretsiz olarak eczaneler aracılığıyla halka dağıtılması kararlaştırılan iyot haplarını almanız konusunda sizleri bilgilendirmek istedim.
  Evlerimizde bulunması amacıyla dağıtılan bu haplar olası bir facia anında devletin bizlere bildireceği şekilde kullanılacaktır. (hapların son kullanma tarihi 10 yıldır).
  Bu hapları SIS-kartınızı göstermeniz ve herhangi nükleer santrale azami 20 km mesafede ikamet ettiginizi ispatlamanız  koşuluyla ücretsiz temin edebilirsiniz.
  Belçika eylem pilanı kapsamında dağıtılan bu iyot haplarının Japonya´da olup bitenlerle hiçbir bağlantısı olmadığını burada önemle vurgulamak isterim.
  Bu pilan Belçika´da meydana gelebilecek facialar kapsamında hazırlanmıstır.
  Bu konuyu özellikle Anvers ili içerisinde bulunan Doel ve Mol nükleer santrallerinin çevresinde ( Anvers, Mol, Diest, Beringen, Sint-Niklaas, Sint-Gillis Waas, Zelzate  ..) yaşayanlara duyurmak istedim.
  Vatandaşların herhangi bir eczaneye  giderek ikamet ettikleri belediyeninde  bu eylem pilanı kapsamında olup olmadığını sormaları kendi yararlarınadır.
  saygılarımla´

 • Çanakkale Zaferi

  57. alayMüslüman Türk tarihinin eşsiz zaferlerin den biri de, Çanakkale zaferidir. Çanakkale Zaferi iman ve azmin, din ve vatan sevgisinin unutulmaz belgesidir. Çanakkale Zaferi, dini ve vatanıyla ve bütün mukaddes değerleriyle yok edilmek istenen bir milletin kahramanlık destanıdır.

  Çanakkale savaşı; ırkları, renkleri ve dilleri değişik çeşitli milletlerden oluşan haçlı ordularının Müslüman milletimizi yok etmek amacıyla karadan, denizden ve havadan üzerimize saldırdığı bir iman-küfür mücadelesidir. Çanakkale savaşı, Yüce Rabbimizin “Ey iman edenler bir düşman topluluğu ile karşılaştığınız zaman sebat edin ve Allah’ı çok anın ki, kurtulabilesiniz”(1) emrine uyarak cepheye atılan kahraman askerimizin destanıdır.

  Düşmanlar son olarak 18 Mart 1915 günü, büyük bir taarruz yaparak Çanakkale boğazını geçmeye karar verdiler. Nihayet, Müslüman Türk askerlerinin bu iman ve azimleri karşısında, boğazı geçemeyeceklerini anlayan düşmanlar, büyük kayıplar vererek geri çekilmek ve kaçmak mecburiyetinde kaldılar. Çanakkale’de yaşananlar, her yönüyle müstesna bir vatan sevgisinin ve milli değerlere bağlılığın güzel bir örneğidir. Çanakkale geçilmez fermanı, 250 bin imanlı vatan evladının, şahadet şerbetini içmesi ile yazılmıştır. Şehitlik mümin için yüce bir mertebedir.

  Allah Resulü (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Allah’a yemin ederim ki, Allah yolunda savaşıp şehit olmayı, diriltilip yine şehit olmayı, tekrar diriltilip şehit olmayı isterim.”(2) Kuran-ı Kerim’de de şöyle buyrulmaktadır: “Allah yolunda öldürülenler hakkında “ölü” demeyin. Bilakis, onlar diridirler, fakat siz bunun farkında değilsiniz.”(3)

  Ecdadımızın yüce değerler uğruna üstün fedakârlılar göstermesinin temelinde, bu ilahi ve Peygamberi müjdeler bulunmaktadır. Tarihimizde Çanakkale gibi şanlı zaferlerin sırrı milletimizin tek vücut olması, birlik beraberlik halinde bölünmez bir bütün oluşturması ve “Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez!” ruhunun yaşanmasında yatmaktadır.

  Milletimizin bekası, işte bu ruhla yetişmiş nesillere sahip olmakla mümkündür. Bunun için çocuklarımıza Çanakkale destanını ve ardındaki ruhu anlatmalı aziz vatanımızın ve yüce değerlerimizin kıymetini öğretmeliyiz. Bu vesileyle aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Hutbemi Milli şairimizin şu dizeleriyle bitirmek istiyorum:

  Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
  Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
  Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
  Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
  Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi...
  Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
  Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
  Sana âğûşunu açmış duruyor Peygamber.  (1) El Enfal- 45
  (2) Buhari, Cihad,  19
  (3) Bakara, 154

 • Öğretmen Okullarının 163.Kuruluş Yıldönümü Programı Düzenlendi

  Emirdağ ilçesinde “Öğretmen Okullarının 163.Kuruluş Yıldönümü Programı” düzenlendi.
  16 Mart 2011 Çarşamba günü Emirdağ Anadolu Öğretmen Lisesi Konferans salonunda düzenlenen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul müdürü Hasan Çelik yaptı. Çelik konuşmasında öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekerek, bu mesleğin özveri mesleği olduğunu söyledi.
  Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey’in ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukcu’nun kutlama mesajları okundu.
  Öğretmen Okullarının tarihçesinin okunması, Oratoryo gösterisi ve müzik dinletisi ile hazırlanan program sona erdi .

 • Emirdağ Akparti Milletvekilliğinde Israrlı Son Aday: Meral Bulut

  Akparti Emirdağ Teşkilatı Emirdağ'dan Vekil çıkarmak için tüm imkanlarını kullanıyor. Akparti Emirdağ Teşkilatı tarafından kamuoyuna duyrulan 4 aday adayı Abdülkadir Yılmaz, Hava  Polat, Derya Taşkın, Leyla Çetin in ardından bir bayan aday adayı daha olduğu  ortaya çıktı. En son Aday Adayı Öğretmen Meral Bulut. Meral Bulut ile birlikte 4 kadın  aday adayı olan Emirdağ Milletvekili listesine girmek için tüm imkanlarını kullanacak.  Ayrıca Afyon genelinde Akparti'ye başvuruların toplam 28 olduğu bunların 7 tanesinin kadın aday olduğu alığımız bilgiler arasında. Afyonda 7 kadın adaydan 4 tanesi Emirdağ'dan.

  Meral Bulut Kimdir?


  1968 yılında Afyonkarahisar/Emirdağ'da doğdu. 1979 Yukarı Yenice Köyü İlkokulundan, 1982 yılında Dazkırı Lisesi Ortaokulundan, 1986 yılında Denizli Sağlık Meslek Lisesinden mezun oldu. 1994 Yılında Atatürk Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisans eğitimimi tamamladı. 2001 yılında Fırat Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Halen, Kadir Has Üniversitesi, Amerikan kültürü ve Edebiyatı Bölümünde doktora çalışmalarıma devam etmektedir.

  Fırat Üniversitesinde 9 yıl akademisyen olarak görev yaptı. Milli eğitim bakanlığına bağlı çeşitli okullarda 5 yıl öğretmenlik yaptı. Emirdağ Perihan Kemal Çuna YİBO da 2000-2001 yılları arasında öğretmenlik yaptı. Polonya, Hollanda ve İsrail/Kudüs'te akademisyen olarak değişik dönemlerde görev yaptı. Avrupa Birliği Eğitim programları vasıtasıyla, İngiltere'de çok sayıda eğitimlere katılmış olup. Evli ve iki çocuk annesidir.

 • Kent Ormanı Açılışa Hazırlanıyor

  Eskişehir İl Çevre ve Orman Müdürü Sayın Mehmet Karakaya ve beraberindeki heyet ile birlikte Emirdağ'a geldi. Havaların ısınmasıyla Kent Orman yapımı çalışamlarına başladılar. Nisan sonuna kadar bitmesi yönünde çalışmalar yapılacağını söyleyen Sayın Karakaya , Belediye Başkanımız Cengiz PALA ile birlikte Kent Orman bölgesini dolaştılar ve nereye ne yapılacağı konusunda inceden eleyerek projeler hakkında kararlar aldılar. Bol miktarda ağaçlandırmaların ve göletlerin yapılacağı , Adaçal eteklerinde düzleştirmelerin yapılacağı da konuşulan konular arasında yer aldı. Emirdağın özlemi bitiyor Nisan sonunda artık bizimde bir Kent ormanımız oluyor. Kent Ormanının açılışı da önümüzdeki günlerde yapılacak.

 • Albay Akşit Başkan Palayı Ziyaret Etti

  Afyon İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Okçin Akşit  Belediye Başkanı Cengiz Pala'yı makamında ziyaret etti.Birlikte Öğlen yemeğini yiyen sayın Pala ve Sayın Akşit Emirdağ hakkında yapılan yeniliklerden bahsettiler.Başkan Cengiz Pala'nın yapmış olduğu hizmetlerin gözle görülür olduğu da ifade edildi. Albay Akşit ve Başkan Pala jandarma binasının nereye yapılacağı konusunda mutakabata vardılar. Jandarmaya yapılacak ek binanın önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

 • Ak Parti Emirdağ da 4 Aday Adayıyla Temayüle Girecek

  ak parti emirdagAk Parti Emirdağ İlçe Başkanlığında yapılan basın açıklamasıyla 4 Milletvekili aday adayını tanıttı.
  Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Duran Yaptığı açılış konuşmasında “ Partimiz, küresel bir partidir. Biz ilçemizde partimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Emirdağ bu konuda çok şanslı hem Avrupa’dan hem Amerika’dan hem de Emirdağ’dan milletvekili aday adaylarımız var. Hepside donanımlı umarız bu sefer iyi bir yer alarak meclise bir vekil göndeririz. Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum.” Dedi.
  Hüseyin Duran’ın arkasından Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala konuşma yaptı; “Emirdağ 16 yıldır bir milletvekili çıkaramıyor. İnşallah güçlü aday adaylarımızdan birini bu dönem mecliste göreceğiz. Belediye başkanı olarak ben de Parti yönetimi olarak tüm aday adaylarımıza eşit mesafedeyiz. İlçe temayülünden sonra bir adayımızın üstünde durarak en iyi sıralamayı almak için elimizden geleni yapacağız.” Dedi.
  Sonrasında Adaylardan Derya Taşkın kendini tanıtan bir konuşma yaptı “ 16 yıldır Amerika da yaşıyoruz. Babam Emirdağ Geynik köyünden, ben eğitimimi Amerika da aldım. Kendime ait şirketim var. Aynı zamanda noterlik yapıyorum. İlçeme donanımlı olarak geldim oradaki kültür ve eğitimimle ülkemde siyaset yapmayı istedim.”
  Hava Polat Konuşmasında “ Hollanda da doğdum ilk ve orta öğrenimi Emirdağ da tamamladım. 9 Eylül hukuk mezunuyum. Emirdağ da avukatlık yapıyorum. Parti yönetiminde aktif rol aldım. 2 Yıldır Belediye meclis üyesi olarak siyasette yer aldım.  Milletvekili olursam ilçemi en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum.” Dedi.
  Aday adaylık yarışına son anda katılan Leyla Çetinde kendini tanıtan konuşmasında “Aslen Emirdağ Davulga kasabasındanım. İlk, orta ve üniversiteyi ülkemde tamamladım. Arkasından Fransaya giderek yüksek lisans yaptım. Orada çalışmalarım oldu. Her iki kültürü de en iyi şekilde aldım. Emirdağlıların çok olduğu 2 ülkeden biri olarak Fransa da yaşayan gurbetçilerinde sıkıntılarını biliyorum. Türkiye’ninde şartlarını biliyorum. Donanımım tam olarak Milletvekili adayı oluyorum.  Bazıları soruyor. Milletvekili olamazsanız tekrar Fransa’ya dönecek misiniz diye hayır kesinlikle dönmeyi düşünmüyorum.  Ülkemde hayatıma devam ettireceğim.” Dedi.
  Son olarak Abdulkadir Yılmaz söz alarak “ Aslen Emirdağ tez köyündeyim. İlk ve orta eğitimimi burada aldım. İstanbul Hukuk Fakültesini tamamladım. İstanbul da bir dönem avukatlık yaptım. Sonra Emirdağ’a dönerek avukatlık bürosu açtım. 2007 yılından bu yana ilçe başkanlığı yaptım. Milletvekili adaylığı için 15 Ocakta görevimden istifa ettim. Hangi aday ilçemiz için hayırlı olacaksa o olması dileklerimle tüm aday arkadaşlara başarılar diliyorum.” Dedi.
  Aday adayları, Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı toplu fotoğraf çektirdiler. Önümüzdeki hafta sonu yapılacak temayüle Emirdağ İlçe teşkilatı 4 aday adayıyla girmiş olacak.

 • Otogar İnşaatı İhalesi 17 Mart Perşembe

  Uzun zamandan bu yana yasal süreçten dolayı İlçemiz Otogarının yapım aşamasında kalması üzücü bir durumdu.

  Emirdağ Belediyesinin girişimleriyle otogar inşattı kalan kısmı ihale ediliyor. Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala yaptığı açıklama da "Artık en kısa zamanda otogarımızın bitmesi için mücadele vereceğiz.17.03.2011 tarihinde İlçemiz otogarın ihalesi yapılacak ve İnşaallah en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunulacaktır." dedi

 • Cumhurbaşkanı Kararını Verdi

  Hemşerimiz Prof Dr. Muhsin Konuk'un da aday olduğu AKÜ rektörlük seçimlerinden sonra YÖK tarafından Cumhurbaşkanına sunulan 3 isim arasından Prof. Dr. Mustafa Solak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından AKÜ rektörü olarak atandı. Prof. Dr. Mustafa Solak Reöktörlük seçimlerinde 363 oyun  135' ini  alarak 10 aday arasından 1. olmuştu.

  Mustafa Solak Kimdir?

  Prof. Dr. Mustafa Solak, 1953 yılında Eskişehir’de doğdu. 1976 yılında Atatürk Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 1980 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Kürsüsü’ne araştırma görevlisi olarak atandı. Aynı dönem aynı kürsüde doktora eğitimine başladı. Aralık 1982 de lisansüstü eğitim enstitülere verildiğinden, doktora eğitimini Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Genetik Bilim Dalı’nda sürdürdü. 1985 yılında Doktora eğitimini tamamladı.

  Prof. Dr. Mustafa Solak, YÖK’teki görev dönemi içinde ilki Nisan 2008 tarihinde, ikincisi ise daha kapsamlı olarak Haziran 2010 tarihinde basılan ‘Türkiye’de Sağlık Eğitimi ve Sağlık İnsan Gücü Durum Raporu’ adıyla ülkemizde sağlık eğitimi ile sağlık hizmeti veren kuruluşlara ilişkin verilerin yer aldığı çalışmaya Sağlık Bakanlığı ve Devlet Planlama Teşkilatından katılan bir grupla birlikte Yükseköğretim Kurulu adına görev almıştır. Ayrıca ikincisinin editörlüğünü de yapmıştır. Bu rapor, alanında ilk kez yayınlanan önemli bir veri kaynağı olarak kabul edilmektedir.

  Prof. Dr. Mustafa Solak ayrıca önemli kurul ve komisyonlarda çeşitli kademelerde görev aldı. Bunlar arasında Üniversitelerarası Kurul Tıp Sağlık – Eğitim Komisyonu Üyeliği, Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Etik Kurul Üyeliği ve Başkanlığı, Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Etik Kurul Üyeliği, Sağlık Bakanlığı Genetik Hastalıkları Bilim Komisyonu Üyeliği sayılabilir.

  Hâlen kadrosu Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde olan Prof. Dr. Mustafa Solak’ın kendi bilimsel alanına özgün uluslararası dergilerde 31 ve ulusal dergilerde basılan 38 makalesi, uluslararası kongrelerde 42, ulusal kongre ve toplantılarda sunulmuş 45 bildirisi olup 31 adet olgu sunumu bulunmaktadır. Alanında yayınlanmış üç kitapta bölüm yazarı olup, bunlardan ikisinin de editörüdür.

  Prof. Dr. Mustafa Solak, evli iki çocuk ve iki torun sahibi olup İngilizce bilmektedir

 • Dr Mustafa Emeksiz Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı

  Eskişehir Özel Sakarya Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Doktor Mustafa Emeksiz, Eskişehir’den Ak parti Milletvekili aday adaylığını 15 Mart 2011 Salı günü Eskişehir Ak Parti binasında yapacağı toplantı ile açıklayacak.
  Aday adaylığı konusunda kısa bir açıklama yapan Emeksiz yapmış olduğu açıklamasında;”Eskişehir ilimizde uzun süredir sağlık sektöründe halkımıza hizmet ediyoruz. Bu dönem için Eskişehir’den Ak Parti Milletvekili aday adaylığı için başvurumu yaptım. Bunu 15 Mart 2011 Salı yapacağım toplantı ile açıklamayı planlıyorum.Tüm hemşerilerimin desteklerini bekliyorum” dedi.

 • Güçlü Bir Geleceğe Ancak Sağlıklı Toplumla Ulaşılabilir

  14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala,Emirdağ Belediyesi web sitesinde bir açıklama yayınladı.Pala açıklamasında ;”Çağdaş dünyada ülkelerin yaşamsal öncelikleri arasında olan “sağlık”, insanların mutlu ve rahat bir yaşam sürmesinin vazgeçilemez koşuludur.Güçlü bir geleceğe ancak sağlıklı toplumla ulaşılabilir. Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri de sağlık hizmetlerinde ulaşılan noktadır. Son yıllarda Kamu ve Özel Sektör Sağlık Kurumlarında önemli değişim ve gelişmeler yaşanmıştır.
  Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Hekimlerimizin ve sağlık personellerinin en anlamlı günleri olan 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

 • Sosyal Konut Fonu'nun İflası Söz Konusu Değil

  Aralarında çok sayıda Türk vatandaşın da bulunduğu dar gelirli vatandaşlara düşük faizli konut kredisi temin eden Flaman Sosyal Konut Fonu’nun (Vlaams Woningfonds-VWF)’ iflasın eşiğine geldiği haberleri üzerine Flaman Hükümeti yaptığı açıklamalarla kiracıların ve ev sahiplerinin endişelerini giderici mesajlar verdi.

  Meclis İskan Komisyonu üyesi Veli Yüksel de konuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak: “Ben komisyon üyesi olarak gelişmeleri yakından takip ediyorum. Hükümet olarak biz hiçkimsenin mağdur olmasına göz yumamayız. Daha önceden yapılmış kira ve kredi sözleşmelerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. İflas ile ilgili haberler gerçekleri yansıtmamaktadır ve gelecek süreçte kimse mağdur edilmeyecektir.”dedi.

  Çok sayıda göçmen vatandaşın da aralarında bulunduğu dar gelirli kişilere düşük faiz oranlarıyla konut kredisi veren ve sosyal konutlarda emlak piyasasından çok daha ucuza sosyal evler kiralayan kurum da, endişeleri gidermeye yönelik açıklamalarda bulundu. VWF’den yapılan açıklamada kredi başvuruların yanı sıra sosyal konut için müracaat edenlerin dosyalarının tamamının normal prosedür uygulanarak tamamlanacağı kaydedildi. Ayrıca kuruluşta çalışan yüzlerce personelin de işsiz kalması gibi durumun söz konusu olmadığının altı çizildi.

  Öte yandan Flaman Hükümeti aldığı bir kararla ekonomik olarak zora girdiği haberleri karşısında en büyük sosyal kredi kurumu Flaman Sosyal Konut Fonu (VWF) ile aynı şekilde dar gelirlilere ucuz kredi veren Flaman Sosyal Konut Topluluğu’nu (VMSW) birleştirdi. Yüksel bu konuda ise  “Başbakanımız ve İskan Bakanı 2013’ten sonra her iki kurumu bünyesinde barındıracak olan üst bir kurumun startını verdi. Hükümetimiz öncelikle devletten aldıkları sübvasyonlarla dar gelirli vatandaşlara ucuz kredi imkanı sunan kurumların ayakta kalması için gerekli adımları atma kararı aldı.” şeklinde konuştu.

 • Futbola Kar Tatili

  Türkiye Futbol Federasyonu’nun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre; Bölgesel Amatör Lig müsabakaları ülke genelinde seyreden kötü hava şartları nedeniyle bu hafta sonu oynanmayacak. TFF’den yapılan açıklamada; Bölgesel Amatör Ligi'nde bu hafta oynanacak olan 1. Grup 16. hafta, 3, 4, 5, 6, 7, 10 ve 12. Grup 19. hafta; 8, 9 ve 11. Grup 20. hafta müsabakaları 19-20 Mart 2011 tarihlerinde oynanacak. Bölgesel Amatör Lig kalan haftalarda 1'er hafta kaydırmalı olarak oynanacak” denildi.

  Emirdağ Spor'un geçtiğimiz haftasonu oynayacağı İzmir Kemalpaşa Ulucak Spor karşılaşması bu hafta oynanacak.

 • Şükrü Gürkan Başsağlığı

  Emirdağ eşrafından Mahaplar sülalesinden Şükrü Gürkan 13 Mart Pazar günü Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 14 Mart 2011 Pazartesi günü Emirdağ Çarşı Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Emirdağ İlçe Kabristanlığı'na defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet; kederli ailesine baş sağlığı dileriz.

 • Emirdağ Belediyesi Yolda Kalanlara Destek Oldu

  Geçtiğimiz hafta içerisinde yoğun kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kalan vatandaşlara Emirdağ Kaymakamlığı ve Emirdağ Belediyesi Sahip çıkmıştı. Konu İle ilgili olarak bir vatandaşın duyarlılık hakkındaki mesajı
  “Tiran-Arnavutluk’ta yaşıyorum ve ailemi görmek içim 09.03.2011 tarihinde ailemle buluşmak için Manisa’ya geldim. Ailem de Ankara üzerinden buraya gelecekti. Ailem 10.03.2011 tarihinde meydana gelen yoğun tipi yüzünden Emirdağ yakınlarında mahsur kaldılar (Jandarmamızdan öğrendiğim kadarıyla 1500 yardım çağrısı yapılmış).91 yaşındaki büyükbabam, annem-babam ve kardeşim aynı araçta mahsur kaldı. Karayollarından hiçbir bilgi ve yardım almamamıza rağmen Jandarmamız ve AKUT ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ailemizin sahipsiz olmadığını hissettik. Sık sık aranarak bilgilendirildik, durumla ilgili hangi ekiplerin (Jandarmamızın ve Emirdağ Belediyesinin yardım ekipleri)ne çalışmalar yaptığını güncel olarak öğrendik.6 saat aynı noktada mahsur kalmalarının sonucu benzin ve şarjların bitmesinin ardından tüm umutların bittiği noktada Emirdağ Belediyesinin yoğun çalışmaları sonucu kurtarıldılar, hepsinin sağlığı Allah’a şükür yerinde. Belediyenin aileme ulaşmasından yaklaşık iki dakika sonra AKUT merkezden aranarak durumla ilgili son bilgi verildi. Müdür-müdür yardımcısı ve personeli ile inanılmaz bir çalışma ve çaba sergileyen Emirdağ Huzur Evine diğer yolda kalan insanlarla birlikte yerleştirildiklerini öğrendik.
  Öncelikle Jandarmamız ve AKUT olmak üzere profesyonel ve özverili çalışmaları sebebiyle Emirdağ Huzur Evinin tüm personeline kalpten teşekkür ederim. Mimar Barış Canpolat”

 • Namur'lu Gelin

  Kapımıza dayandı siyah bir cip.
  Polat'ın cipten daha da şahane.
  İndi damat adayı, züppe bir tip.
  Giyim kuşam tam veledi zamane.

  Oğlanın dört başı mamur dediler.
  Mesleği bankada memur dediler.
  Kaldıkları şehir Namur dediler.
  Annem dedi ki a kızım daha ne.

  Nişan, düğün, vize sığdı bir aya.
  Nihayet bende geldim Belçika'ya.
  Beklerken cipi, bindik bir takaya.
  Ev dediği yer yüz yıllık virane.

  Her şey fosmuş, acep doğru neyimiz.
  Deve gibi eğriymiş her şeyimiz.
  Memur mu? aylardır boşmuş beyimiz.
  Küresel krizmiş, hazır bahane.

  Önce gavur sevdiği varmış meğer.
  Gayri müslimle evlenirsen eğer.
  Mirası unut demiş kayın peder.
  Aman Allah, gel de olma divane.

  Oğlanda olmayan halt yok dediler.
  Kızım; bunu sen yola sok dediler.
  Hem eş ol hem psikolog dediler.
  Dedim elin delisinden banane.

  Oğlumuza bak, arkanda dururuz.
  Hatta sana göz kulak da oluruz.
  Hem parayla hakkını doldururuz.
  Öğrendim buymuş burdaki anane.

  Avrupa'sı batsın gel de ağlama.
  Gayem yarını almaktı sağlama.
  Eller çalarken,keman,ud,bağlama.
  Benim çaldığımsa kabak kemane.

  HAKİKİ KABAKÇI

 • Av. Hava Polat Aday Adaylığı İçin İstifa Etti

  Av. Hava Polat Emirdağ Belediye Meclis Üyeliğinden istifa etti ve Ak parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. İlçemiz Ak Parti ilçe Teşkilatı Binasında Saat 15.30´da düzenlediği Basın Toplantısında Aday Adaylığını açıklayan Polat Ak Parti Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa etmiş bulunuyorum.

  Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adaylığı için son kararımı verdim. Beni yanlız bırakmayan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum dedi. Açıklama dolayısı ile ilçe Binasına gelen Ak Parti ilçe Teşkilatı Başkan ve yöneticileri Belediye Başkanı Cengiz Pala ve Eşi, Davulga Belediye Başkanı ve Ak Parti Aday Adayı Av. A. Kadir Yılmaz ve misafirlere tatlı dağıtıldı.

Emirdag.com.tr ® 2007

Top Desktop version