Bu Sezon İçin İlk Kez Yazıyorum

2008-2009 sezonu boyunca Emirdağ Sporla ilgili tek kelime yazmadım. Çünkü hem takım içerisinde olup hem de takım ile ilgili yazmak bana göre etik değildi. Emirdağ Spor bünyesinde tüm futbol maçları bitene kadar beklemek istedim. A Takım, U15 ve U14maçları sona erdi. Evet bu sezon, A Takımla gruplara gidemedik ama bana göre olabilecek en iyi yerde ligi tamamladık. Takımın başına geçtiğimde “ligden düşer, takım dağılır” gözü ile bakanlardan da özür dilerim(!) 3. olduğumuz, ne pahasına olursa olsun ligde kaldığımız için. Kulüp olarak sezon içinde oldukça önemli sıkıntılar yaşadık. Ancak ben ve takım arkadaşlarımdan dirayetli olanlar ile yılmadan, usanmadan, özveri ile Emirdağ ve Emirdağ Spor adına ter döktük. Kadroda birçok Emirdağlı gencimize yer verdik Bu kadar desteksiz ve bol sorunlu bir takım elimde iken bu takımı 3 yapmak kim ne derse desin bana göre oldukça büyük başarıdır. Ukalaca söylüyorum, Engin hoca ve Celil hoca bıraktığında, ben olmasaydım takım sahaya çıkamaz ve ligden düşürülürdü. Her türlü olumsuzluğa rağmen sağ olsunlar takım arkadaşlarım beni kırmayarak sahaya çıktılar. Ve başarı için mücadele ettiler. 

U15 ve U14 takımımız liglerinde 2. olmuşlardır. Her üç takımı da tek antrenör olarak ben çalıştırdım ve elimden gelen en iyi sonuçları almak için hem saha içinde hem saha dışında tek başıma mücadele ettim. Bu konuda bana destek olan ve sorunlar karşısında takımı bırakıp gitmek yerine özveri ile Emirdağ adına ter döken takım arkadaşlarıma, çok teşekkür ederim.

Beni üzen ise kulüp Emirdağ’ın tek spor kulübü. Bu takım Emirdağ’ın spordaki aynasıdır.

Ama, üzgünüm ki desteksiz ve sahipsiz. Daimi gelir kaynakları bulunmalı, Kulüp başkanlığı her sene el değiştirmemeli. Değişse bile kim olursa olsun destek olunmalı. Sabırlı olunmalı. Para harcadık haydi hemen 3. lig düşüncesi olmamalı. Busene ne yatırım yaptıysan seneye ondan daha fazla yapması gerektiği bilinmeli.  Velhasıl kelam eğer tam destekli sağlam bir yönetim olunursa ve karalılıkla devam ederse 3-4 yıl içinde 3. lig hayal olmaz. Ki ben Amasyalı olsam dahi Emirdağ’ı ikinci memleketim bellemişim, birçok Emirdağlıdan daha fazla isterim Emirdağ Sporu profesyonel ligde görmeyi. Emirdağ Spora, bundan sonraki sezonlarda başarılar diliyorum.

Add comment