HANGİ 150 MİLYAR?

Öncelikle Şampiyonlar Liginde mücadele eden ve İnter gibi bir devi ezen Fenerbahçe’yi kutluyorum. Beşiktaş elinden geleni yaptı ancak öyle sert oynayan rakibe hakem de müsaade edince şanssız bir yenilgi aldı. UEFA’da Galatasaray ilk yarıda beklenmedik bir skorla soyunma odasına gitti ancak ikinci yarı Sion’a karşı nefes kesen bir mücadele verdi. Bu mücadeleye karşın puan çıkartamaması oldukça üzücü oldu. Bu arada Fenerbahçeli olarak LİNCOLN’ü seyretmekten oldukça zevk aldığımı söylemek istiyorum. Aksine artık görevini tamamlamış olan, geçmişini takdir ettiğimiz Hakan ŞÜKÜR’ün takıma artık zarar verdiğine inanıyorum.  Kayseri Erciyes’in Atletico Madrid’ten puan alması sürpriz olurdu. Bütün takımlarımıza bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum.

150 Milyar?...

Gelelim geçtiğimiz Pazar günü Afyon Gençlik Spor’a karşı tek kale top oynamasına rağmen

sahadan 1-0 mağlup ayrılan Emirdağspor’a. Bu telafisi olmayan malubiyet değil. Takım iyi, güzelde top oynuyor ki Ahmet hocayla yaptığım sohbetlerde takımına olan güveni tam ve Ligi şampiyon bitireceğine çok inanıyor. Ama duyduğumuz ve okuduğumuz kadarıyla 150 Milyar harcanan takımın yenilmesi hoş karşılanmamış. Kaldı ki Emirdağspor’u yakından takip eden taraftarlar “150 Milyarlık takım o gençlere nasıl yenilmiş” diye soruyorlar. Burada şunu sormak istiyorum. Hangi 150 Milyar? Oldukça abartarak hesap yapalım. 15 futbolcu almış olalım her biri 5 Milyar (futbolculara 2-6 Milyar arası para verildi) 75 Milyar yapar. Konaklama ücreti 2 ayda 5 milyar olsun. Yemek için 10 milyar. Benzin, forma, top, malzeme vb.alımı için 10 milyar olsun. Valla bu kadar abartmaya 100 Milyarı geçemedim. Benim tahminim 45-50 milyarı geçmemiştir harcamalar. Kaldı ki 150 değil 200 milyar harcasın bunu abartmaya gerek yok. Hedef varsa tabiî ki harcayacak. Bir çok Amatör takım 150-200 Milyarı sadece 1 oyuncuya veriyor. Harcamaları trilyonlarla ölçülüyor.

 

İlk hafta Salar karşısında alınan galibiyetin ölçü olmadığını söylemiştim. Afyon gençlik maçı da bana göre ölçü değil. Takımın durumunu biraz daha bekleyip görmek lazım.

 

                                                                                                                          Saygılarımla


Add comment