TEMBELLİĞİ BIRAKIN

              Bu sezon Turkcell Süper Ligin bitimine 2 hafta kala Fenerbahçe şampiyonluğunu ilan etti. Bir kazanan olacaktı oda sarı-lacivertli takım oldu. Sporda, spor yarışmalarında bir kazanan olur. Bu değişmez kuraldır. Sizde hiç olmasa haftada 3 gün 30’ar dakika spor yaparsanız kazanan siz olursunuz. Takdir edersiniz ki, günümüzde insanlar teknolojinin yaşama kazandırdığı kolaylıklar nedeni ile daha az hareket etmekte, bir yandan da gürültü kirliliği ve sıkıntılı yaşam koşulları çeşitli hastalıkları da beraberinde  getirebilmektedir.            

              Spor, sağlıklı yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Spor, bedene dayanan bir olgudur, vücut hareket etmeden spor olmaz.  Kişi kendi isteği ile beden eğitimi, oyun, cimnastik, gibi faaliyetlerle bulunursa yani her ne şekilde olursa olsun spor yaparsa fiziksel gelişiminin, moralinin, hareket kabiliyetinin, koordinasyonunun arttığının farkına varacaktır. Çok zor değil, evde egzersizler yapabilirsiniz, yürüyüşlere çıkabilir, bisiklet sürebilirsiniz. Hatta bu faaliyetleri eşiniz ve çocuklarınızla uygulayabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken yapacağınız spor faaliyetlerinde ve egzersizlerde yaşınıza, kondisyon düzeyinize, sağlık durumunuza  göre hareket etmek.            

               Bakınız Emirdağ’da belki de birçok yerde olmayan kapalı spor salonu ve etrafında yürüyüş yapabileceğiniz stadyumumuz var. Bizler için büyük nimet ki spor salonunu halktan saklamayan, esirgemeyen İlçe Gençlik Spor Müdürü Engin SAYGIN var. Bunu değerlendirin derim.             

               Bahar geldi günler, uzadı, hava sıcaklıkları oldukça iyi eve, kahve köşelerine tıkılıp kalmayın en azından haftada 3 gün 30’ar dakikayı kendinize ve sağlığınıza ayırın. İlerleyen günlerde birkaç egzersiz hareketleri tarif edeceğim ve bu konu üzerinde duracağım. 

“Sağlığınız ve Kendiniz İçin Tembelliği Bırakın; Spor Yapın”                                                                                                                        Saygılarımla

Add comment