ALKIŞLAR EMİRDAĞSPORA

emirdag.com.tr yavuz

Dinarspor – Emirdağspor maçına izlemeyi çok isterdim ama gidemedim maalesef. Ancak gerek futbolcu gerek izleyen arkadaşlarımdan maçı dinledim. Olan biteni az çok öğrendim. Öncelikle tebrikler, alkışlar Emirdağspor. Anlatılanlara göre Dinar da çok çok ilginç bir olay yaşanmış. Geçen sene Dinarda ki maçı seyretmiştim tirübünden. Bu kadar küfür edilen maç çok nadir izlemiştim. Ancak bu sene ne olduysa, hangi sihirli değnek deydiyse Dinar seyircisi takımımızı alkışlamış. Evet evet hayret! Hatta alkışlamakla kalmamış “Emirdağ Emirdağ” diye bağırmış. Tebrikler Dinar seyircisi, teşekkürler Dinar seyircisi.

Daha önce okuyanlar bilir Salar, Afyon Gençlik, İhsaniye maçları ölçü değil demiştim. Ama takımımız gitti Dinar’ı sahasında yendi, 3 puanı aldı. 3 maçında da gol yemeyen Dinardan gol yemeden, gol atarak geldi döndü. Hem de 10 kişi kalmasına rağmen. Hakeme rağmen. Takımımız bu önemli maçı kazanarak  bir çok kişinin (bende dahil) kafasındaki kaygılar sanırım büyük ölçüde silindi. Takım  iyi oyununun karşılığını aldı.

Bu arada yazmadan geçemeyeceğim. Son günlerde gerek duyduğum gerek şahit olduğum gerek okuduğum bir polemik var. Ne mi? Geçen sene ki takım mı? Bu sene ki takım mı? Yahu ne komik, ne gereksiz bir söz düellosu. Geçen seneki takımın başarısını sakın yabana atmayın. Süper Amatöre çıktığı sene şampiyon oldu takım. Transferler dışında kimse beş kuruş almadan büyük özveri ile oynadı. Çoğu işlerinden, mesleklerinden, ailesinden zaman arttırarak oynadı.  Bu sene ki takımda çok iyi. Yönetim kadrosunu da kutlamak lazım geçen sene şampiyon, bu sene şampiyonluğa aday takım kurdular. Hemen hemen geçen seneki aynı yönetimle de yola devam ediyor. Kıyaslama yapmak çok yanlış. Bu takıma zarar verir, taraftara zarar verir, izleyene, destek verene zarar verir. Tekrar Dinarsporu Dinar da yenen takımdaki futbolcuları, Ahmet hocayı, emeği geçenleri kutluyorum.

                                                                                                                                                        SAYGILARIMLA

Add comment