Merhabalar; Öncelikle Emirdağ Spor adına sevindirici gelişmeye değinerek yazıma başlamak istiyorum. Emirdağ’da ki yetenekli gençlerimiz içlerindeki futbol sevdasını sahaya yansıtabilecek. Sitemizde daha öncede duyurduğumuz üzere Emirdağ Spor A Genç takımı antrenmanlara başladı. Önceki yıllarda da Emirdağ Spor için emek harcamış olan ve geçen sene Süper Amatörde Şampiyon olan takımı çalıştıran  Celil SAĞLAM hocamız  genç takımın başına getirildi. Daha sevindirici olanı yetenekli gençlerin seneye A takımda kadroda yer alacağı, hatta şimdiden 2-3 tanesinin A takımla antrenmanlara çıkacağı duyumunu almam oldu. Böylece Emirdağ gençleri nerde? Neden oynamıyorlar? Soruları ve sorunlarının ortadan kalkacağı inancındayım. Bu adımından dolayı yönetimi kutluyorum.

 

Gelelim Pazar sabahı saat 11.00’ de oynanan Emirdağ Spor – Bolvadin Belediye Spor maçına. Dikkat ettiyseniz maç Pazar günü saat 11.00’de. Bu saate maç koyan yetkililere ne demeli bilmiyorum. Bilimsel olarak ve Tıbben şöyle bir gerçek vardır, yapılacak müsabakadan en az 2 saat önce yemek tüketilmeli. E futbolcular bu durumda en geç 09.00’da kahvaltı yapmalı. Diğer bir açıdan sabah 08.00 – 08.30’ da kalkmalı. Bu ev sahibi takım için. Gelelim rakip takıma. Hadi kahvaltı yapmadılar ama en az 40 dk yol gelecekler, birde kurallara göre maçtan en az 1 saat önce müsabakanın yapılacağı yerde olmalı. Peki bu futbolcular kaçta kalkacak? Kaçta yola çıkacak? İzlemeye gelen seyirci de bu saatten etkilenmedi? Bence etkilendi. Afyon ASKF biraz daha özen göstermeli diyorum.

 

Maçı 5-1 net skorla kazanan takımımız, Sandıklı Belediye Spor’un Dinar Spor’u 2 – 0 yenmesi sonucu Dinar’a 8, Sandıklıya 5 puan farkla liderlik koltuğuna iyice yerleşti. Takımımız bu hafta içeride oynayacağı ve Afyon Süper Amatör’ün bu sezon ki derbi  maçı olan Sandıklı Belediye Spor maçını kazanması halinde şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj yakalayacak. Bu takım bu oyunla Sandıklı’yı da rahat yeneceğini tahmin ediyorum. Şimdiden başarılar diliyorum ve bu başarılı sonuçlara katkısı olan herkesi kutluyorum. Emiğinize sağlık.

 

                                                                                              SAYGILARIMLA