Emirdağın Gücü Yeter

yavuz

Geçtiğimiz Perşembe günü Emirdağ Spor’un 29. kuruluş yılı için düzenlenen yemeğe davetliydim. Bu nazik davete icabet ettim. Gördüm ki Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Savcımız, Kurum amirleri, banka müdürleri, siyasi parti temsilcileri, iş adamları, odalar başkanları, esnaflar ve birçok misafir davetliydi. Kısa zamanda organize edilmesine rağmen güzel bir davetti. Özellikle Emirdağ Spor için oldukça faydalı olduğuna inanıyorum. Çünkü davetliler, maddi olarak hiçte azımsanmayacak destekte bulundular.

            10 yıldır Emirdağ’dayım. 6 yıl Emirdağ Sporda futbol oynadım ve bu takıma bu kadar sahip çıkıldığını ben ilk kez görüyorum. Bunun için Ceylan KURT başkana teşekkür edilmesi gerekir. Bu işi gerçekten ciddiye alıyor.

            Bilenler vardır ben Amasyalıyım. Amasya’nın ilçesi Merzifon nüfus olarak Emirdağ kadar, hatta Avrupa’da yaşayanları dahil edersek Emirdağ’dan oldukça az nüfusa sahip. Nüfus güçtür. Ama Merzifon Spor yıllarca 3. ligde top koşturdu. Burası kadar maddi gücü olan insanlara da sahip değil. Ama işi ciddiye aldılar, istediler, başardılar. Görüyorum Emirdağ’da 3. lig istiyor. Bunun için herkes destek vermeli, tabiri caizse elini cebine atmalı. Bu arada şunu da belirtmeliyim ki Allah korusun bu sene 3. lig’e çıkamaz, gruplardan dönerse takım, kaygım, “O kadar yardım ettik. O kadar paralar harcadık olmadı. Bir daha da yardım etmem. Boşa gitti paralar” denilmesi. Asla denmemeli. Bu sabır işi. Mücadele işi. Umuyorum ki Emirdağ en kısa zamanda 3. lig ile tanışacaktır. Emirdağ’ın buna gücü yeter.

                                                                      

                                                                                                          Saygılarımla

 

Add comment