Merhabalar;

                Hep spor ile ilgili yazılarımla sizlerle oldum. Ancak bu sefer çok farklı bir konuya değinmek istiyorum. Yaklaşık bir haftadır, fikrimi, gerek öğretmen evinde arkadaşlarımla gerek mesai arkadaşlarımla paylaşıyordum. Diyordum ki “ İlçe Tarım müdürlüğü önünde daha önce kaza sonucu can kaybı oldu ve tümsek yapıldı. Tümsek eridi gitti ama yetkililer umursamadı. Yenisini yapmadı. Yine kaza olur burada, yine can yanar. Demek ki birkaç kişi daha ölmeli. Bizde her şey göstermelik mi? Çözümler anlık ve geçici mi?” dedim. Söylemekle yetinmedim site yöneticisine anlatarak haber yapmasını ve yetkilileri uyarmasını sağladım. Yaklaşık 3 gün önce haber yapıldı. Ama dikkate alan kim?

Bu konu nereden mi çıktı?

Dün öğretmen evi karşısında park etmiş durumda olan arabalara, yıldız tepe mevkiinden hızla gelen bir araç feci şekilde çarptı. Şiddeti o kadar büyüktü ki kazanın 1-2 arabayla yetinmedi. Araçların ağır hasar almasına sebep oldu.  Hatta çöp konteynırına çarpan araç konteynırı kaldırımın üzerine fırlattı. Allaha şükürler olsun can kaybı olmadı. Ama olabilirdi.

 

Lütfen önlemlerimizi (kendi yaşantımızda da dahil) kötü sonuçlar olmadan önce alalım. Hele insan hayatını ilgilendiren durumlarda asla ertelemeyelim ve daha titiz olalım. Birileri yaralanmadan ölmeden, ileriyi görerek hareket edelim.

                Dünkü kazada öncelikle kazayı yapan vatandaşımıza ve arabalarında zarar ziyan olan arkadaşlarıma büyük geçmiş olsun diyorum. Ve duyanlara lütfen birileri ölmeden ne gerekiyorsa yapılsın demek istiyorum.