İlçemize Fuar Alanı Kurulmalı

Fuar Alanı

Gurbetçilerimizin izinlerini geçirmek üzere geldikleri memleketimiz Emirdağ’da artik gelenekselleşen Emirdag Gurbetçi senliği ni yapacak sebze pazarından başka bir alanın olmayışı, zaten modern şehircilik planlaması olmayan ilçemizin geçmiş belediye yönetimleri de dâhil şimdiye kadar ne kadar da ileriyi planlamadan günü kurtarma politikalarıyla yönetildiğinin ispatidir.

İlçe stadyumu zemininin çimlendirme çalışmaları sebebiyle her türlü faaliyete kapatıldığı bir döneme denk gelen gurbetçi senliğinin yine bir köy meydanîni andıran ortamda yapılacak olması gülünç manzaralara şahitlik edeceğimizi şimdiden bize gösteriyor.

İçerisinde çocukluk günlerimin en güzel yıllarının geçtiği inkılâp ilkokulu bahçesine kurulan gondolu görünce yüreğim cız etti. Sebze pazarında yapılan milli bayramlarımızın yapıldığı geçit törenini görmek beni derinden yaraladı, daha önceki yıllarda yapılan gurbetçi senliğinin yine sağlıksız bir ortamda yapılacak olmasından hicap duydum.

Şimdiden İlçemizi yönetenleri plan yapmaya, proje üretmeye davet ediyorum; Şehrimizin modern, gelişmiş içerisinde sosyal alanları olan yaşanabilir mekânlara kavuşturulması zamanı artik gelmiş vade geçmektedir.

İlçemizde bir tane konferans salonu yok, bir tane tiyatro salonu yok, bir tane miting alanı yok, Milli bayramları ve festivalleri kutlayacak bir fuar alanımız yok.

Belediye bünyesinde bulunan arazilerden, il özel idaresi yâda daha ilgili ve yetkili kurumlarca planlanacak, şehire yakin bir mevkide; içerisinde sosyal ve kültürel dinlenme alanları, piknik alanları, bireysel ve kitlesel spor yapma imkanları olan içerisinde esnaflarımıza yeni is imkanları açacak bir fuar alanının hayata geçirilmesini ben bir vatandaş olarak ilgili ve yetkilerden talep ediyorum. Bunu yapmak o kadarda zor olmasa gerek. ilçemizdeki kanaat önderlerini,fikir ve siyaset adamlarını,yazılı ve görsel basını,sivil toplum kurulusu temsilcilerini bu konuda daha duyarlı olmaya, şehrimizi yönetenleri daha kapsamlı tartışma, düşünme ve planlamaya davet ediyorum.

Şükrü Sağlam

Add comment