Öğretmen Benisa Kitaplarının Yazarı Hemşerimiz Huriye Saraçın Okuyucusuna Teşekkür Mektubu...

İlhami Özer

Huriye Hanım, üç ciltden oluşan ‘’ÖĞRETMEN BENİSA’’ları için okuyucusuna da, okunmasına emeği geçenlere de, kitaplarının tanıtımında Eskişehir Valisi ve yardımcılarına da, ayrıca kitap tanıtımı ve imza gününde tortop olup kendisine omuz veren Emirdağlı Eğitimci Kardeşlerine de, bizim vasıtamızla bir teşekkür mektubu yazıp Belçika’dan göndermiş. Sanki kitaplarının yazımı sırasında eksiği varmış da biz tamamlamışız gibi, mektubu inceliklerle dolu. Okuduğunuz mektubun üslubunda göreceğiniz gibi edebiyatçı-yazar olmasının yanında, nekadar zarif ve tevazu dolu yapısını da, tekrar sergilemiş durumdadır. Biz de O’na teşekkür ederiz. 

Huriye Hanımefendi’nin mektubu aynen şöyledir.  

 

‘’Enstitülü Ağabeyim,

 Başarılı Eğitimci,

 Yazar, Hemşerim... Huriye Saraç

 Okul yaşantımızdan altmış yıl sonra Emirdağ’ında sizinle karşılaştığımızın heyacanını hiç unutamam.

 Benim gibi Çifteler Köy Enstitüsü’nden yetişmiş değerli ağabeyim sizlere ve Emirdağlı hemşerlerime nekadar teşekkür etsem azdır. ‘’ÖĞRETMEN BENİSA’’ kitabım için gösterdiğiniz büyük ilgi ve dostluk her türlü teşekkürün üstündedir. Adeta ateşlediniz. Yapıtın ünlenmesine, daha geniş bir biçimde okurla buluşmasına içten katkılarınız oldu.  

Ayrıca; TV.B’deki övücü konuşmanız, başka etkinliklerde de Öğretmen Benisa üstüne yaptığınız söyleşilerinizle onurlandırdınız. Dahası; Öğretmen Benisa’nın yurt dışındaki dostlarınızla da buluşmasına yürekten çabaladınız...

 Dostluğunuz benim için çok önemli.

 Aynı havayı, aynı okulu, aynı zor koşulları yaşamış ve bu günlere gelmiş olmanın güzelliği bir başkadır.

 Geçmiş zaman anılarımızı yükleyip önümüze koyarken ortak duyarlıkları bölüşüyoruz. Bu günün gençlerine söyleyecek çok şeylerimiz oluyor.

 Sizin, Emirdağlıların ve kitap dostlarının Eskişehir’deki tanıtım etkinliğinde bir araya gelmeleri, sayın VALİMİZİN VE YARDIMCILARININ bu güzelliğe katılması, onur verici sözlerle hepimize seslenmesi anlatılmayacak kadar övünç vericidir. Size ve okullu arkadaşlarıma bunun için ayrıca teşekkür ediyorum. Katkılarınız çok oldu.

 Yine böyle güzel etkinliklerde, dostlukların sıcaklığında bir araya gelerek geçmiş yılları anmak ve değerlendirmek konuşmalarımıza başka bir güzellik katacaktır.

 İlgi ve yardımlarınıza birkez daha teşekkür ediyorum.

 Dostluğunuza içten saygılarımla...

 MANİSA/Salihli: 23.07.2008

 Huriye Saraç 

Add comment