AKP İl Genel Meclisi Yusuf Akkuyu Kongre sonrası ilk kez konuştu

emirdag da haber Cüneyt Gargılı

Arkadaşları Yusuf Demir’le neden aralarının bozuştuğu, Av. A.Kadir Yılmaz’a karşı neden Liste çıkartıkları,Kongrede Delege oyunu, ve Başkan L.İhsan Dağ ile ilgili parti içinde düşünceleri tüm ayrıntılarıyla gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Cüneyt Gargılı’ya anlattı. İşte siyasette dengeleri bozacak ve çok konuşulacak

 

 

Röportaj’ın ayrıntıları.....

2005 yılı içinde Yusuf demir’in Dükkanında oturuyorduk.....

Şimdi herkes bana ve arkadaşım Yusuf Buzlu’ya soruyor neden Sayın Demirle aranız bozuk diye. Madem ki eski ilçe Başkanımız İbrahim Kızıltoprak’ta Kongrede bu söylemleri dile getirdi, o zaman herkesin bilmesinde sakınca yok. 2005 Yılı içerisinde yaşanan bir olay sonrası Yusuf Bey’le aramız bozuldu.
Bir gün bir arkadaşımla beraber Yusuf AkkuyuYusuf Bey’in Dükkanında oturuyorduk. İçeriye elinde sarı bir zarfla uzun boylu bir arkadaş girdi ve ihale burada mı yapılıyor dedi. İşte o zaman anladım ki orada yanlış bir şeyler dönüyor. Daha sonra bu arkadaşın ve firmanın kim olduğunu da öğrendim dilerlerse isim vermekten de sakınmam. Benim bildiğim ihaleler dükkan da yapılmaz, ben ve arkadaşım bu olaydan sonra kaymakamlığa müracaat ettik ve olayı anlattık. Müracaatımız sonrasında kaymakamlık ihaleyi iptal etti ve tekrar usulünce yaptı. Daha önce yanlış hatırlamıyorsam 28 milyar liraya yapılan ihale 18 milyar liraya tekrar yapıldı ve bu vesileyle yaklaşık 10 milyar lira kar edilmiş oldu. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını aramak bizim görevimizdi ve aradık, bu olayı defalarca ilçe yönetimimize de deklare ettik. Olayın o dönemde basına yansıması sonrası da Ahmet Çeliköz’ü bu olayla ilgili muvaffak tayin etti, ilçe başkanımız İbrahim Bey ama ne hikmetse bu olaydan bir şey çıkmadı. Ahmet bey olayı araştırdıktan sonra bu olay Yusuf Bey’in şahsi olayıdır dedi ve üstü kapandı. Evet herkes bilsin Yusuf  Bey’le aramızın açılması bu olay sonrasında olmuştur. İbrahim Bey’in kongrede dediği doğrudur,durmadan arkadaşımızla didiştik durduk ama aynı İbrahim bey bunun sebebini neden söylemedi acaba?

Davulga ilköğretim okuluna karşı çıktı Yılmaz’la tartıştık.....

Av. A.Kadir Yılmaz ve Listesinin karşısına neden karşı bir liste çıkardığımızı soruyorlar. Ben sayın Yılmaz’la 2006 yılı Kasım ayında ilçe yönetiminde tanıştım. O dönemde Davulga Kasabasına ilköğretim Okulu yapılması için teklif hazırlamış ve yönetime de bu teklifi sunmuştuk. Daha sonrada il genel meclisinde teklifimizi sunacaktık. Fakat Av. A.kadir Yılmaz Bu teklifimize karşı çıktı. Davulga’ya İlköğretim Okulu yapılması arkadaşımıza göre doğru değilmiş demek. Sayın Yılmaz’la bu olay sonrasında tartıştık,aradan aylar geçti ve kongre öncesi İbrahim Kızıltoprak’a kendisinin devam etmesi yada yönetimde başka bir arkadaşımızın adaylığı sonrasında karşı liste hazırlamayacağımızı anlattık. Fakat İbrahim Bey Yılmaz’a söz vermiş ne sözüyse bu yapacak bir şey yok dedi,söz verdim dedi biz de bu söylem sonrasında karşı listeyle kongreye girdik.

Evlere Şenlik kongre sonrası zafer çığlıkları atıyorlar…

Şimdi insanlar soruyorlar bize neden kaybettiniz diye. Seçimde kazanmakta var kaybetmekte ama böylesine bir yenilgi aslında kazanılan bir zaferdir. Size bir kaç örnek vereyim ve ne demek istediğimi o zaman anlayacaksınız.

Kongrede oy kullananları hemen hemen tüm gazeteciler takip etti değil mi? Sizin ve arkadaşlarınızın bilmediği bazı gerçekler var ki işte esas üzerinde durulması gerekenler bunlardır. Bir kaç örnek vereyim.

Biliyor musunuz Yusuf Demir ve iki oğlu kongre delegesi ama Yaşar Buzlu ve benim eşim nedense kongre delegesinden çıkarıldı. İbrahim Hoca’nın Kızı ve sanıyorum Baldızı delege.

Seçimler için ta Eskişehir’den getirildi Baldızı. Yönetimdeki arkadaşların eşleri delegedir. Av.A .Kadir Yılmaz’ın eşi delege ama bize gelince bizim eşlerimiz delegelikten çıkarılıyor. varmı böyle bir şey, olacak iş mi? Bırakın onları Beyören Köyü İmamı devlet memuru olan insan da delege oy kullandı mı kullanmadı mı bilmem ama bu adalet mi? Çatallı köyü imamının da delege olduğunu öğrendik ve çok üzüldük.

Şimdi bize soruyorlar merkezde niye çalışmadınız diye, cevap ortada nasıl çalışacaktık. Kime diyecektik bize oy verin diye

Her şey ayarlanmış. Şimdi bütün bu olaylardan sonra biz kaybettik ama hiç üzülmedik.

Bana sorarsanız L.İhsan Dağ’la yola devam demezler.

Şimdi bir çok insan ve siz AKP nin adayı kim diye merak ediyorsunuz. Bana da bu soru defalarca soruldu. Size bütün samimiyetimle söylüyorum şayet bizim listemiz kongre sonrası seçimi kazansa idi bir gün sonra L.İhsan Dağ’ın adaylığını açıklayacaktık. Hatta İl Genel meclisi adaylarımızı da kamuoyuna açıklayacaktık. Doğrusu da bu idi ama gel gelelim mevcut yönetim nasıl bir karar verecek işte o noktada şu yada bu demek zor ama İbrahim Kızıltoprak’la defalar bu konuyla ilgili konuştuk. Bana L.İhsan Dağ ile yola devam etmeyeceklerini söyledi. Bana sorarsanız farlı bir adayla yarışa devam edecekler ama yine de karar yönetimin.

AKP de kalacağız Yanlış olanı söylemeye devam edeceğiz.

Kongre sonrası İstifa edecekmişsiniz diye soranlara cevabımız hayır olacak. İstifa etmeyeceğiz. Aslında istifa etmeyi düşünüyorduk. Sayın Kızıltoprak’ın kongrede söyledikleri bizi son derece rencide etti. Kongre sonrası Davulga AKP Belde başkanı arkadaşımızı görevden alma girişimini de duyunca böylesine bir karar almıştık ama il başkanı ile yaptığımız görüşme sonrası bu kararımızdan vazgeçtik. Şimdi AKP içinde siyasete devam edeceğiz ve doğru bildiğimizi söylemek ve yapmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Cüneyt Gargılı Emirdağ'da Haber

Add comment