Basın Açıklamaları Havada Uçuşuyor

Cüneyt Gargılı

Basın Açıklamaları Havada Uçuşuyor, gerek siyaset gerekse siyesetçilerin söyleyeceği çok şeylerin olduğu bu günlerde kimin açıklamasını yayınlayacağımızı bizde şaşırdık. Gündem öylesine hızlı değişiyor ki yakalayabilene aşk olsun.

Bizim işimiz toplumun haber alma özgürlüğüne aracı olmak. Haber yapmak. Bu doğrular doğrultusunda kendimizi hakim yada savcı yerine koymadan ve olayları sansasyonel hale getirmeden kamuoyunu bilgilendirmeliyiz.

Kendi çıkarlarımız uğruna,taraf olmak ve insanları suçlu ilan etmek gazetecilik değildir. Bu yüce yargının işidir. Yargıya olan güven ve saygıyı hiç bir zaman göz ardı etmeden işimizi yaparsak, işte o zaman işimizde başarılı oluruz.

Ben defalarca bu konuda arkadaşlarımı uyardım, bugünde uyarmak istiyorum.

İşimiz toplumda infial uyandırmak olmamalıdır.

İşimizi yaptığımız sürece,işimize olan saygınlıkta artacaktır.

Sözüm ortaya anlayan anlamıştır nasıl olsa....

Aslan Sayın bugün önemli bir açıklamada bulundu.

Kimseye kırgın değilim, adayımızın da arkasındayım diyerek siyaseten kendisine yakışanı yaptı. Doğrusu da bu idi. İnsanlar siyasete hizmet için girerler. Topluma hizmet etmek illa ki bir makam ve Mevkii de bulunmak olmamalıdır.

Bildiğim Aslan Sayın dürüst insandır.Belediye başkanlığı görevini de layıkı ile yapacağından hiç bir şüphem yok. Ama bu işler nasip işi şayet nasibinde varsa sen ne yaparsan yap o seni gelir bulur.

Yoksa bu dünyada ağzınla kuş tutsan nafile. İnsan bazen nasip değilmiş demesini bilmeli. Koyu bir MHP li olduğuna inandığım Aslan Abi açıklamasında lafı gediğine koymuş. Bazıları ortalığı karıştırmak istiyor ben buna alet olmayacağım gibisinden sözlerle gerekli mesajı gerekli yerlere göndermiş. Iyi de etmiş.

 Bundan sonra kavga zamanı değil, birlik ve beraberli zamanı olmalı,başarı ancak bu yolla gelir.

Şimdi herkes bu yazılarımdan sonra Cüneyt MHP li olmuş demesin.İşim gereği hiç bir siyasi partiye taraf değilim.

Ne MHP ne CHP nede AKP.

Gerektiğinde partileri değil kişileri savunurum. Buda inandığım insan uğruna yaptığım bir eylemdir. Dürüstlüğüne inandığım ve saygı duyduğum her kes için aynı eylemde bulunurum.Ceylan Morca da benim için değerli bir insandır ve Belediye Başkanlığı koltuğunu doldurabilecek ve bu memleket için iyi şeyler yapabilecek kabiliyete sahiptir.

Diğer aday ve aday olacaklardan hiç bir eksiği yoktur.

Memlekete hayırlı olacaksa neden olmasın.Zihnimizi ve düşüncelerimizi bulandırmadan, ayrımcılık yapmadan,hoşgörüyle karşılayacağımız her hareket beni ve benim gibi düşünenleri mutlu edecektir.

Morcaya seçimlerde başarı diler, Adaylığının hayırlı olmasını temenni ederim........

Cüneyt Gargılı

Add comment