Yazıyorum

Cüneyt Kargılı

Her geçen gün siyaset renkleniyor. Gün ve gün yeni gelişmeler yaşanıyor siyasi cephede. 29 Mart yerel seçimleri çok renkli geçecek anlaşılan. Dr. Ceylan Kayalı bildiğim kadarıyla dün emekliliğini istedi. DP den aday olacak ve belki de seçimin kaderini değiştirecek Kayalı. Sağda üç partinin aday çıkarması demek CHP şansını yükseltir.

Gel gelelim seçim öncesi neyin ne olacağını kimseler bilemez durumda. AKP tam bir kapalı kutu. Aday isimleri havada uçuşuyor ama hala şu aday bizim aday diyemiyorlar. Toplumun hemen hemen her kesiminden Başkan Dağ’a kararından vazgeç baskısı var. Bu öyle bir baskı ki karşı durana aşk olsun. AKP yönetimi de Dağ keşke böyle bir karar verse de kararından vazgeçse diye bekliyor belki de. Başkan Emirdağ için kararımdan vazgeçtim siyasete devam dese buna en çok sevinecek olan kişiler AKP liler olur herhalde. Şayet öyle olmazsa Serkan Koyuncu

Tülin Altınel. Bülent Halaç isimleri ön plana çıkıyor AKP de bakalım kim olacak AKP nin adayı diye düşünmek ve beyin j im lastiği yapmak bizim işimiz ve işimizi yapıyoruz şu an.

Plan a) Başkan ikna edilir siyasete devam der ve seçime girer ve buna en çok Belediye çalışanları sevinir çünkü Başkanı çok seviyorlar.

Plan b) Serkan Koyuncu adayımız der AKP liler ve seçime girerler sonrası Allah Kerim.

Plan c) Tülin Altınel

Plan d) Bülent Halaç

Kısacası Plan çok ama hangisi tutar. Hangi adayla seçim zaferi yaşanır.

İşte burası muamma.

Kafalar karışık, hesaplar çetin, ne yapmalı ve nasıl yapmalı. Az çok beni bilirsiniz lafı dolandırmadan ve kıvırtmadan yazmayı severim. Bence bütün bu planlar içinde en şanslısı A planı. Başkan Dağ ikna edilmeli ve seçime gidilmeli.

Şimdi diyeceksiniz ki adam aday değilim dedi sen hala ikna edilmeli diyorsun. Haklısınız öyle ama inanın bana Başkanı ikna etme çalışmaları hala devam ediyor ve bildiğim kadarıyla bu insanlar pes etmeyecekler. Kapalı kapılar arkasında kimler kimler bir bilseniz ben anlatmaktan sizde dinlemekten bıkarsınız. Başkanın en hassas noktası Emirdağ, işte bu hassas noktadan yola çıkanlar başkanın önüne Emirdağ'ını koyuyorlar ve bu memleket için

Kararından vazgeç diyorlar ve bekliyorlar mutlaka bir kırılma noktası yaşanacak ve Dağ vazgeçtim diyecek.

Zaman çok 3 Ocak son tarih, belki de sırf bu yüzden AKP de bekliyor ve bu işi uzatıyor.

Yoksa karar vermek bu kadar zor olmasa gerek.

Add comment