Seçim Renkli Geçecek

Cüneyt Garılı

Hayırlı uğurlu oIsun,dün itibarı ile Dr. Ceylan Kayalı emeklilik dilekçesini Hastane yönetimine sundu ve resmen olmasa da şahsen adaylığını ilan etti. DP' nin adayı anlaşılıyor ki Ceylan Kayalı. Her ay yaklaşık 6 milyar liraya yakın döner sermayeden vazgeçerek DP'nin adaylığına evet diyen kayalı

ilçemize geldiği günden bu yana aslında siyasetin içinde. Gerek verdiği röportajları gerekse hareket ve tutumlarıyla ben adayım demişti zaten. Köy köy AKP il genel meclisi ile siyaset turları atan Kayalı başarılı olur mu olmaz mı bunu secim süreci belirleyecek  ama bilinen bir şey var ki Kayalının adaylığı seçime gerçekten renk katacak. Bana göre Kayalının seçim propagandası sadece ilçemizde değil Afyonkarahisar merkezde de çok konuşulacak ve tartışılacak. Daha önceki söylemlerini bir hatırlayalım dilerseniz.

Emirdağ merkezli 5km yarıçaplı alanlar içerisinde bulunan(Tabaklar, Çatallı, Tez, Soğukkuyu, Hamzahacılı, Elhan, Kuruca, Karaağaç Köylerinin mahalle statüsüne getirilmek suretiyle, şehre bağlanması, imar planlarının çizilerek çevre yollarının yapılması, bu başarılabilirse ring seferlerinin yapılarak ulaşımım sağlanması,

Hızlı tren istasyonu şehrimizde yapılacaktır. Günlük 3000 kapasiteli olacak ve şehrimiz kalabalıklaşacaktır. Ayrıca otoban merkezi Emirdağ ovasında olacağından ulaşım daha da kolaylaşacaktır. Azalmış olan nüfusumuz gelecekte artacaktır. Doğalgaz şehrimize hemen getirilmeli kışı Avrupa'da geçiren gurbetçilerimiz kendi evlerinde geçirmelidir. Doğalgazın gelmesi Belediye Başkanının bir tek imzasına bakmaktadır. Adaçalı ve özellikle Emirdağ tamamıyla orman haline getirilmelidir yine orman haline gelmesi için Emirdağ Belediyesi ve Kemerkaya Belediye'sinin imzalarıyla hemen faaliyete geçirilmelidir.(Orman bakanlığı bu imzaları beklemektedir).

Yurt olarak kullanılan belediyeye ait Akbank'ın yanındaki binanın belediye polikliniği veya hastane yapılması gerekmektedir. Halkımızın kültür seviyesi yüksektir, birçok yabancı devlette yaşadığı için yaşam seviyesi de yüksektir. Bu seviyenin dahada yükseltilebilmesi için belediyenin ve çalışanlarının 24 saat vardiyeli görev yapmalıdır.

Memleketimizin engüzel koylarında Datça belediyesi ile anlaşarak güzel bir koyun 99 yıllığına belediyeye kiralanması suretiyle, koyun belediye tarafından işletmeye açılması çalışmalarının yapılması, ayrıca halkımız termal turizme alışıktır. Afyon ovasından yüz-yüzelli dönüm bir arazinin kiralanmak suretiyle(Hazineden)sıcak termal tesislerin Emirdağ belediyesi adına yapılması için proje üretilmeli ve sıcak su imkanından Emirdağ haklıda yararlanmalıdır.

Add comment