Bu Soğuk Havalarda Hastalanmayın

Cüneyt Gargılı

Siyaseti ve siyasetçiyi anlamak ne mümkün! Daha düne kadar adayımızı açıklayacağız diyenler bir gün geçmeden vazgeçtik; sonra açıklayacağız diyorlar. Ona da kabul. Sonra açıklayın. Bizim için fark etmez ha bugün ha 03 Ocak. İsterseniz 03 Mart. Şimdi ben yine yazacağım, yine AKP düşmanı ilan edileceğim. Ama inanın bana bir türlü kabullenemiyorum, özellikle AKP'lilerin bir söylediği bir söylediğini tutmuyor.  Biz bu durumda öylelerine hastayım diyon, dondurma yiyon diyoruz. Bakın yazayım kararı siz verin. Eski ilçe başkanı İbrahim Hoca Sağlık nedenleriyle İlçe Başkanlığını bırakacağını demişti, değil mi? Biz ne düşündük. Hoca siyaseti bırakacak. Haksız mıyız? Haklıyız ben de defalarca konuştum kendisiyle artık yorulduğunu sağlık nedenleriyle siyasete ara vereceğini söylemişti bana. Zaten sağlık nedenleriyle başkanlığı bırakan birisi siyasete devam eder mi? Ama ne yaptı hoca Kongrede Av. A.Kadir beyin listesinde tekrar yönetime seçildi. Haydaaaa. Hem sağlık nedenleriyle başkanlığı bırak,hem tekrar yönetime gir. Hadi bunu anladık. Yönetime tekrar girdin. Eeeee. Şimdi niye tekrar istifa ettin? Seçimlerde İl genel meclisine aday olmak için. Madem sağlık nedenlerinden dolayı Başkanlığı bıraktın nerden çıktı şimdi İl genel meclisi adaylığı. Demek ki sağlık mağlık hikaye.

Şimdi ben bu siyasetçilerin lafına nasıl güveneyim. Şimdi ben bunu yazdım diye AKP düşmanı mı oldum? Anlamak istiyorum ama bir türlü anlamıyorum. Siyaset böyle mi olmalı. Şayet siyaset buysa o zaman söylenecek bir şey yok. Dondurma yemeye devam.

Benim âcizane söyleyeceğim, havaların soğuk olduğu, bu soğuk havalarda fazlaca dondurma yememeleri, neme lazım bir de sağlık sorunları Allah göstermesin.

Gerçi iki gün önce Sakarya Hastanesi sahibi Mustafa Emeksizin yanındaydım çıkacak olan Emirdağ'lı dergisi için röportajyaptım. Bu vesileyle de hastaneyi şöyle bir gezip bilgi aldım.

Gerçekten son teknoloji cihazlar ve işinin ehli doktorlar var Hastanede çoğu da Emirdağ'lı, Müdür Mesut Acet'de özellikle Emirdağ'lı hastalarla özel olarak ilgileniyor.

Diyeceğim şayet bir hastalık filan olursa Sakarya hastanesi iyi bir tercih olur.

Evettttt. Bugünlük bu kadar, Siyaset ve siyesetçiler olduğu sürece yazmaya devam ederiz. Elbet yarın ola hayrola…

Add comment