Bu Derisi Nerde Gerisi

Cüneyt Gargılı

Dün hemen hemen herkes aynı şeyi konuştu. Ömer Faruk Yaldızkaya’nın AKP den aday adayı olup olmayacağını. Bu yazıyı yazdığım  dakikalarda henüz net bir cevap vermedi. Şayet evet ben aday adayıyım derse, hiç kuşkunuz olmasın AKP nin adayı Ömer Faruk Yaldızkaya. Gerçi yönetim Cumartesi günü temayyül yoklaması yapacağız sonra çıkan sonuca göre açıklayacağız diyor ama bu söylemlerin hepsi hikaye. Temayyül yoklaması yapılsa da yapılmasa da

Ömer Bey’i aday gösterecekler. Şayet adayım derse.

Daha önce yazmıştım AKP li yöneticiler mevcut adaylarla seçime girmek istemiyor diye. Yada daha iyi bir aday arıyorlar diye. Son gelişmeler söylediklerimi doğru çıkarıyor.

Ömer Faruk Yaldızkaya ismini duyunca balıklama atlamalarının sebebi bu.

Bir taşla iki kuş vurmak. Hem MHP kanadından oy çalmak, hemde mevcut adaylardan daha iyi bir aday, alın size diye seçmenine mesaj vermek.

Benim merak ettiğim şu. Hadi Ömer Bey ben aday değilim kusura bakmayın

Derse ne yapacaklar. Mevcut üç adaya ne diyecekler. Bana göre AKP yönetimi süreci uzattıkça kendisine zarar veriyor. Üç tane aday adayı olan bir yönetim zırt pırt aday ismi gündeme getirirse yarın seçime gireceği adayı halka nasıl kabul ettirecek. Seçmen sormayacak mı kardeşim siz bile bu adaya güvenemediniz son ana kadar başka aday aradınız olmayınca işte adayımız diye karşımıza çıktınız demeyecek mi? Sizin güvenmediğinize ben nasıl güveneyim diye sormayacak mı?

Soracak elbet.

Bu nasıl bir politika anlamış değilim. Üç tane isim yedekte dursun sağlam bir isim çıkmazsa, biriyle yola devam. AKP aday adaylarının hiç mi gururunu düşünmüyorlar. Anlamak mümkün değil.

Bir tezgahdır sürüp gidiyor, hayırlısıyla cumartesi günü temayyül yoklamasını yapsalar da bu iş bitse. Gerçi temayyül yoklaması filan hikaye.

Parti ilçe teşkilatı adayı belirleyecek,formaliteden ibaret bir seçimle güya kimseyi küstürmeyecekler.

Kaybedenlere bakın arkadaşlar bizim yapacağımız bir şey yok yoklamadan bu arkadaş birinci çıktı bize küsmeyin bizim elimizden de bir şey gelmiyor olsa kurban olsun filan diyecekler.

Olacağı bu.

Bekleyin ve görün

Ömer Faruk bey şayet ben adayım derse  AKP nin adayı kendisi..

Yok ben aday değilim kusura bakmayın derse yönetimin istediği bir isim.

Yani temayyül yoklaması sadece görüntü.

Kısacası AKP yönetimi işin çılkını çıkardı.

Bugün saat 17.00’de CHP Belediye Başkanı adayı dahil, Belediye Encümenindeki tüm isimleri, il Genel meclisi Adaylarının tümünü netleştiriyor. Kesin listeyi oluşturuyor.

AKP ise hala Belediye başkanı kim olsun türküsü söylüyor.

Ortada ne liste var nede adaylar.

Kimin hangi sırayı alacağı hala belli değil.

Kısacası arap saçı.

Davulga da bile hala adayını belirleyemeyen yönetimin tek garanti adayı İl Genel Meclisi 1.sıra adayı İbrahim Kızıltoprak.

Hani derler ya bu derisi ya gerisi.......

Add comment