Bilmece en geç Çarşamba günü çözülüyor

Cüneyt Gargılı

AKP nin Belediye Başkan adayı nihayet açıklanacak. Dün yapılan Temayyül yoklaması sonucu ne olursa olsun son kararı her zaman olduğu gibi genel merkez verecek.

Bu gerçeği unutmamak lazım. Bundan dolayıdır ki Resmi açıklama yapılmadan kimseler sevinç çığlıkları atmasın.Şu yada bu nedenle yapılan temayyül yoklaması öncesi adaylar ve yandaşları kozlarını İnternette paylaştı.

Sonuç mu? Aday kim olursa olsun daha seçime girmeden yara aldı. YapılanYorumları tek tek okudum ve siyaset böyle olmamalı dedim kendi kendime.

Daha doğrusu AKP yönetimi bu noktaya getirmemeliydi bu işi. Görünen köy kılavuz istemez, şimdiden ağza alınmayacak sözlerle birbirlerini eleştirenler yarın aday açıklandığında neler yapmaz ki.

Neyse bu onların sorunu. İşin içinden çıkmakta onların meselesi.

Zaten esas sorunlarını henüz yaşamadılar. Örneğin Davulga, iki farklı aday iki ayrı görüş hangisini seçersen seç sorun. İl Genel meclisi sıralaması, kimi koyarsan koy sorun, Yusuf Demir’i Listeye koysan sorun,koymasan sorun.

Belediye meclis üyelerinin sıralaması sorun, AKP yönetimi bu seçimi oldukça sancılı geçirecek bundan emin olun.

Gel gelelim diğerlerine MHP, CHP, DP yani adayı netleşen partiler. Onlar nefeslerini tuttular ve AKP nin adayını bekliyorlar.

Adayın ismine göre çalışma planını oluşturacaklar.

Ve gerçek seçim startı verilecek.

Kısacası ne sokaktaki insan nede partililer henüz seçim havasına giremediler. O çoşku şu an itibarı ile seçmenin yüzüne yansımadı.

Daha öncede yazdım bu seçim çok renkli geçecek, bütün bu durgunluk fırtına öncesi sessizliği gösteriyor adeta.

Şu yada bu nedenle siyasetin içinde olanlar ve partilerini savunanlar canla başla çalışacak ve kendi partisini kazandırmak adına günlerini geçirecek. Seçim sonucu ne olursa olsun dostluk ve kardeşlik çerçevesi içinde geçmesi tek dileğim.

Çünkü yarın seçimler bittiğinde biz yine yüz yüze bakacağız, bunu unutmamak dileği ile....

Add comment