Siyaset Saygısızca Yapılmamalı

Cüneyt GargılıUzun bir bekleyiş sonrası AKP kararını verdi, doğru yada yanlış seçmenin tavrını sandıkta göstermesi ve oyunun rengi ile gerekli yerlere gerekli mesajları iletmesi gerek. Taraf olmak ve siyasi hayal kırıklığı saygısızlığı gerektirmez. Açıklama yapıldıktan hemen sonra haber portallarının çanak tutmasıyla başlatılan ve belden aşağı cümlelerle dolu adına yorum dediğimiz eleştirilerden adeta utanır oldum. Herkes bilir AKP yönetimine muhalif insanların başında gelirim. Ama bu muhalefetimi hiç bir zaman seviyesizleştirmedim. Hiç kimse saygısızca kaleme aldığım bir yazımı okumadı. Eleştirmek her insanın hakkı ama hakaret ve kişilik haklarına saygısızlık işte buna karşıyım. AKP yönetimi seçimini yapmıştır ve Cengiz Pala demiştir. Beğen sekte beğenme sekte bunun dönüşümü yoktur. Kararlarına saygı duymaktan başka da bir şey yapmamalıyız. Buradan özellikle haber portallarındaki arkadaşlarımı uyarıyorum. Sebep ne olursa olsun medeni cesaretlerini gösteremeyip rumuz kullanan ve eleştirilerinde hakarete varan sözler sarfeden yorumları onaylamayın. Çünkü yavaş yavaş bu işin cılkı çıkmaya başladı. Toplumda farklı reaksiyonlara yol açan bu gibi girişimler yarardan çok zarar verir. Dedikodu haberciliği yada sansasyonel haber kavramı

Hiç bir zaman topluma fayda getirmemiştir. Gel gelelim özellikle yerel seçimler toplumun hislerinin en yoğun olduğu dönemlerdir ve bu dönemlerde birey hissi davranarak ani karar verebilir. Kısacası hiç de istenmeyen olaylar yaşanabilir.Şimdi bütün bu söylemlerden sonra siyaset saygısızca yapılmamalıdır diyor ve yarışa katılan tüm adaylara bir kez daha başarılar diliyorum.

 

Evet merakla beklenen adayını AKP açıkladı,doğru yada yanlış karar verdikleri hakkında bir şey söylemek istemiyorum kararını seçmen verecek ama yönetimi bekleyen çok büyük bir sıkıntı hala çözülmüş değil. Davulga iki aday arasında kalan AKP henüz kararını vermedi en azından benim bu yazıyı yazdığım dakikalarda isim netleşmedi.

Şayet Yusuf Akkuyu aday olarak tanıtılırsa işte o zaman AKP yönetiminde gerçek bir fırtına kopacak. Yönetimin topluca istifa haberini duyarsanız şaşmayın. Salih Bey ismi yönetimi biraz olsun rahatlatır. 

Geçici bir süre de olsa sakin günler bekler yönetimi ama

Iş il genel meclisi seçimine gelince yine gürültü kopar yönetimde.

1,2,3 sıralama kavgası ve sonrası. Cengiz pala ismi ile tekrar gündemdeki yerine oturan Yusuf Demir şayet ben emekli oldum hiç bir yerde görev almayacağım derse sorun olmaz ama demezse yine cırıltı.

Velasıl Kelam siyasi arenada henüz taşlar yerine oturmadı. Listeler,İl Genel Meclisi ve diğerleri ve hiç bir zaman unutulmaması gereken DP

Henüz kartlarını tam anlamıyla açmadı. Aslan Sayın DP adayım derse işler bir kez daha karışır. Seçime asılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Dr.Ceylan Kayalı ise asrın süprizini yaparak BBP sinden aday olacağını açıkladı.

Uzun zamandır yazmamak için bir fırsatım vardı, AKP adayını açıklamamıştı. Şimdi yazma zamanı siyasette son dakika gelişmeleri ve el değmemiş yorumlarla yine sizlere bilgi vermeye devam

 

Add comment