Siyaset’te para kelimesinden nefret eder hale geldim artık, nerede siyaset varsa orda para konuşulmaya başladı. Hiç yoksa yağ,un, kömür var mı diye soruyorlar. Ne kadar ucuz olmaya başladık farkında mısınız. Özellikle bu ekonomik krizde parayı kullananlar cumartesi günü yapılan ticaret odası seçimine baksın. Son 24 Saat’te liste hazırlayan ve seçimi kazanan Apdil Demiral ve arkadaşları propagandamı yaptı. Un,yağ şeker yada kömür sözü mü verdi. Hayır? Sadece şahsına ve kadrosuna inananların oylarıyla kazandı seçimi. Doğrusuda bu olmalı. Son günlerde özellikle esnaf ziyaretlerinde benim paraya ihtiyacım mı var diye siyaset yapanlara duyurulur. Kimse para için aday olmaz. Bu arada paraya ihtiyacı olmayan kişi çıkar aslan gibi ben maaş filan almayacağım der. Bu kadar basit. Zaten seçmen aday yada adaylara inanırsa konuşma yapmaya bile gerek kalmaz. Emirdağ 1 milyon nüfuslu bir şehir değil ki. Herkes birbirine akraba eş dost yani. Onun için kendini anlatmak yerine toplumun güvenini kazanmak daha faydalı olur diye düşünüyorum. Zaten herkes herkesi biliyor. Bunun en basit kanıtı ise Ticaret Odası seçimleri.

Her neyse siyesetin henüz tam anlamıyla gündemi ısıtmadığı ilçemizde bugün DSP listesini açıklayacak, Başkan Av. Ayşe Sarı Listesine çok güveniyordu ben de merakla bekleyenlerdenim.

DP ise 30 Ocak’ta adayını netleştirecek, eski belediye başkanı

Ali Kocaman’ın adaylığı söz konusu imiş hayırlı olsun, Aslan Sayın düşünülüyormuş tebrik ederiz, kısacası kim olursa olsun

Emirdağ’a hayırlı olsun.

AKP ise henüz listesini netleştirmedi şayet aday belirleme süresince yaşadığımız bekleme listede de yaşanırsa biz daha çok bekleriz. Ticaret Odası seçimleri gibi son güne kalırsa şaşırmayın.

Şaka bir yana artık partiler listelerini kesinleştirse ve halkın önüne çıksa hiç fena olmayacak.

En azından seçimin tadı gelir, şimdi tadı da yok tuzu da. Sadece CHP liste tamam dedi. Zaten bu konuda en hızlısı da CHP. Gerçi bu yazıyı yazınca bak işte taraf tutuyor diyecekler ama olsun doğruyu mezarda mı söyleyeceğim. Liste hazır seçime giriyoruz dedinizde yazmadık mı?

Bu arada Ceylan Kayalının seçime gireceği kesinleşmiş. Ankara

Girebilir demiş. Kendisine ulaşamadım ama söylenen bu.

Hayır giremez diye ayak diretenler bakalım şimdi ne diyecekler.

Son olarak Saadet Partisi yarın bir gün işte adayım der ve seçim yarışında bende varım derse şaşırmayın.

Aldığım duyumlar bu yönde ciddi ve Altan alta bir çalışma yaşanıyormuş haberiniz ola....

Her şey gönlünüzce olsun.

Güzel bir seçim olsun

Işiniz rast gitsin...