Emirdağımıza Amfi Tiyatro Yapılmalı

Yaklaşan Gurbetçi mevsimi beraberinde Emirdağ’ımızın olmazsa olmazlarından tabiri caiz ise Gurbetçi Düğünlerinin de başlamasını da getirecektir. Kış mevsiminde doyurup, barindiramadigimiz Edelerimizde göç ettikleri yerlerden gurbetçilerimiz gibi sanırım Emirdağ’ımıza dönüş arifesinde olmalılar.

Her mahallede, sokak aralarında mutlaka bir düğün evi olur yedinci ayda. Köylülerimiz ve esnaflarımız da alış verişlerini hep bu aylara göre düzenlerler. Buraya kadar her şey normaldir. Normal olmayan tarafı yaz günlerinin en sıcak olduğu saatlerde insanların Tıklım tıklım  doldurduğu kliması olmayan salonlarda yapılan düğünler eziyetten baksa bir şey midir ki bizler için. Askeriye salonu nu herkese vermez. Park ve Şahintepesi dolu ise mecburen sokak arasına talim. Sokak arasında yapılan düğünlerde ise sağlıklı, ekonomik sandalye bulmak biraz zor, hadi buldunuz kiraladığınız sandalye ve masa sayısı yetmeyebiliyor .

Bir Konser, Bir Açıkhava toplantısı,Milli Bayramlarımızın geçit törenleri ,ayrıca Gurbetçi senliği yapılacak,Bunlar içinde yer sıkıntısı yaşamıyor muyuz ?

-Stadyumda, yâda kapalı spor salonunda

Seyirciler hadi neyse Tribünden seyreder! Protokol ve sahne nereye kurulacak? tabiki güzelim çimlerin ve cilalı parkelerin üzerinde.

Gelelim meramımıza;

 

- Emirdağ’ımıza adına yakışır bir park yapılmalıdır. Bu Parkın içerisine en az 2000 Kişi oturma kapasiteli sahnesi olan, 500 araç park kapasiteli, içerisinde cafeterya ve büfelerden olunacak bir amfi tiyatro yapılmalıdır.

Yapılacak bu amfi tiyatro da ilçemizde yapılacak kutlamalar, konserler, tiyatro ve temsiller,geceler ve düğünler cüzi bir ücret karşılığında yapılabilir, Şehrimiz de nezih bir mekana daha kavuşur.

Silah atmadan, insanlari rahatsız etmeden yapılacak Yedinci ay düğünlerinin Emirdağ’ımıza ve GURBET çilerimize hayırlı olması dileklerimle.

SÜKRÜ SAGLAM

 

Add comment