Emirdağ İçin Ne Yaptınız?

Emirdag.com.tr Mustafa Koyuncu

Son günlerde konuşulan en güncel konulardan biri geçtiğimiz Cumartesi Eskişehir’de yapılan Emirdağlılar Gecesi.

Bu yıl sekizincisi düzenlendi Emirdağlılar gecesinin. Ama bu geceye Emirdağlılar Gecesi demek benim içimden gelmiyor. Neden diyecek olursanız bir çok nedeni var bunun. Vakfın amacı tüm Emirdağlıları Birlik, beraberlik çatısı altında toplamak. Ama geceye katılan ve şu anda Emirdağ’da yaşayan kişi sayısı 10’u geçmez sanırım. Emirdağ demek cebindeki 50 liranın 40 lirasını Emirdağ Spor’a veren Emirdağlı sebzeciler demektir. Emirdağ demek cebindeki 10 lirayı Emirdağ spor’a veren Fahrettin demektir. Emirdağ demek yazını kışını Emirdağ’da geçiren Emirdağ halkı demektir. Emirdağ demek Emirdağ’ın sokaklarını karış karış bilen Emirdağ genci demektir. Bunlardan kaçı vardı o gecede?

Bunu geçtik. Emirdağ’dan yıllar önce ayrılmış, senede birkaç defa buraya gelen, Emirdağ’a beş kuruş faydası olmayan, Emirdağ’ın derdini bilmeyen, Emirdağ’ın sorunlarından bihaber vakıf Eskişehir’de gece düzenleyip bunun adına Emirdağlılar Gecesi demiş. Beyler, siz Emirdağ halkının yüzde kaçını temsil ediyorsunuz? Emirdağ için şimdiye kadar ne yaptınız?

Emirdağ’ın hangi sorunu için Ankara’ya gittiniz? Emirdağ’ın hangi sorunu için bir Bakan veya milletvekilinin kapısını çaldınız? Eskişehir’de kaç işadamıyla görüşüp Emirdağ’a yatırım yapması için ikna ettiniz? Bunları bir anlatın önce de ondan sonra gece düzenleyin. Yapılacak tüm açıklamalar için köşem sizlere açıktır.

Saygılarımla..
Mustafa KOYUNCU
Emirdağ Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Add comment