2007-2008 SEZONUNUN SONU

Mustafa Çınar emirdag.com.tr

       2007-2008 Sezonu geçtiğimiz hafta Nevşehir’de oynadığımız 3. lige terfi maçları ile bizim için hiç de istemediğimiz ve beklemediğimiz bir sonuçla bitti. Hedefimiz belliydi 3. lige çıkmaktı.Ama olmadı. Daha maçın başında yediğimiz bir gol ve 70 dakika üstün oynamamıza rağmen gol olmayınca sonuç da olmuyor,iyi oynayan değil,golü bulan turu kazanıyor.Eskişehir Demir spor da sadece golü buldu ve turu aldı.

           Bana göre bu yönetim kurulu çok başarılı olmuştur. Türkiye genelinden gelen 160 tane takımdan sadece 5 tanesi 3.lige çıkacak. 160 takımın içinden sıyrılıp ilk beş takım içinde kalmak o kadar da kolay değildi. Bunların içerisinde Bakırköy’ü, Düzce si, Göztepe si var  ki her maçını 55000 kişiye oynayıp,maddi hiçbir sıkıntısı olmayan takımlar bunlar.Yani bu kadar kolay değil üçüncü lige çıkmak.Şimdi bu yönetim üçüncü lige takımı çıkaramadı diye başarısız mı? Biz kendimizi başarısız saymıyoruz aksine çok başarılı sayıyoruz.İki yıl boyunca Afyon Süper Amatör liginde üst üste iki defa lig şampiyonluğu bu yönetim döneminde kazanılmıştır.Var mı Emirdağ tarihinde Afyon Süper Amatör liginde iki defa üst üste şampiyonluk yaşatan başka bir yönetim.

               Emirdağlı futbolcuları neden oynatmadınız diye eleştiriler var.Biz istemiyor muyuz Emirdağlı futbolcuların oynamasını,eğer varsa niye gidip Eskişehir’den, Afyon’dan futbolcu alalım.Emirdağ’ın futbolcusu bir defa işi bilen bir hocayla çalışmayı sevmiyor. Çalışmaktan,antrenmandan ve mücadeleden kaçıyor.Antrenmana gelmeden, çalışma yapmadan, hemen hoca oynatsın istiyorlar, ama hiçbir işi bilen hoca bu şekilde adam oynatmaz.Antrenmanlara ve çalışmalar devam etmelilerdi.Onlar gelmemeyi tercih etti, sonra biz Emirdağlı oynatmıyoruz olduk, biz mi dedik sizlere gelmeyin diye,takıma giremeyeceğiz diye kendiniz gelmediniz.Antrenman ve çalışma size zor geldi.

               Geçen yılki takımla bu yılki takımın maliyetleri tartışılıyor.İki takımın yönetiminde de vardım, ve aşağı yukarı kimin ne aldığını,kime ne verildiğini hemen hemen hepsini biliyorum.Bu yılki takımla geçen yılki takım arasında çok fazla maliyet farkı yok.Bu yılki takım belki biraz daha yüksek ama dışarıda konuşulanlar gibi iki takım arasında uçurumda yok.Bu yılki takımın başarısı da ortada, ligde açık ara şampiyon,kafamıza koyduğumuz finali de şansız bir şekilde talihsiz bir golle kaybettik.

              Bazı sitelerde yorumları okudum.Yok kaçtılar,yok korktular gibi yorumlar yapılıyor.İki yıldır korkmamışız da sezon bitince mi korktuk veya kaçıyoruz. Herkes her istediğini söyleyebilir,fakat biraz bilinçli ve düşünerek söylemeli yada eleştirmelidir.İki kez üst üste şampiyon olmuş bir takım, iki kez üst üste 3. lige terfi maçlarına giden bir takım varken, kim neden korkup kaçacak. Herkesin acımasızca saldırdığı dönemler bile bırakmamışız da sezon bitince mi korkup kaçıyoruz. Takım şampiyon oldu,kampa gitti ,terfi maçlarına gitti,sezonu kapatıp, yeni gelecek olan arkadaşların önünü açmak için istifa ettik.Sezon ortasında bırakıp gitseydik tamam o zaman korktular kaçtılar diyebilirdiniz,o zaman başarısız sayılabilirdik,bunların hiç birisi olmadı ve sezonu bitirip ayrılıyoruz kaçmıyoruz.Şimdi bunun neresi korkup kaçmak söylermisiniz. Ve şunu da herkes bilmeli ki kulübü gelecek olan arkadaşlara 1 YTL bile borçsuz devrediyoruz.

              Emirdağ spor yönetim kurulunda olan arkadaşlar ellerini taşın altına sokarak, işini gücünü, ailesini unutarak, gece demeden, gündüz demeden, Emirdağ ve Emirdağ spor için çalıştılar.1 YTL geliri olmayan kulübe, kapı kapı gezerek,gerektiğinde dilenerek para topladılar.Kredi kartlarından para çekerek futbolculara ödediler.O sizlerin yorumlarında beğenmediği memurlar ve yönetim kurulundaki arkadaşlar yaptı. Ödemeleri de kartlara geri tekrar kendi ceplerinden yaptılar. Sizin 40- 50 YTL verdilerse vermişlerdir diye beğenmediğiniz memurlar ve yönetim kurulundaki arkadaşlar yaptı.Toplanan paranın büyük bir çoğunluğunu o memurlar ve yönetim kurulundaki arkadaşlar toplamıştır.Hiç kimse kulübün içini bilmeden kulaktan duyma laflarla kafalarına göre yorum yapmasınlar.Hoş bu yorumları da çok fazla da dikkate almıyoruz.Çünkü bu yapılanlar çamur at izi kalsın taktiği uygulanıyor.

                 Kulüp Başkanımız Ceylan KURT’un her toplantıda gündeme getirdiği ve Belediye Başkanımız Lutfi İhsan DAĞ ve diğer üst yöneticilerimizin baskısı sonucu İlçemizin futbol sahası çimlendirilecektir.2000 nufüslu ilçelerin bile futbol sahaları çimken, 20 000 nufüslu ilçemizin sahası çim değildi.Allah’ın izni ile haziran sonuna kadar sentetik  çim saha olarak teslim edilecektir.Bana göre bu da kulüp yönetimimizin, Belediye Başkanımız Lutfi İhsan DAĞ ve üst yöneticilerimizin başarısı değilmidir.Sonuç’ta Emirdağına yıllardır yapılamayan veya yaptırılamayan bir iş başarılmıştır.Bu yapılanların tamamını siz beğenmiyorsanız ve böyle acımasızca eleştiriyorsanız, Buyrun yönetim kurulu istifa etti.Gelin sizler alın takımı,siz daha iyilerini yapın, bizlerde her konuda sizlere destek olalım ve sizi ayakta alkışlayalım.Yeter ki Emirdağ’a bir şeyler yapılsın, Emirdağ’ın reklamı olsun, Emirdağ ve Emirdağ spor bir yerlere gelsin.

                İyisiyle kötüsüyle bir sezonu bitirdik, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.Sonuçta da iki yıl boyunca başarılı olduğumuza inanıyorum. Bizlere görevimiz süresince yardımcı olan sağ duyulu tüm esnaflarımıza, desteğini esirgemeyen oda başkanlarımıza, kanunlar çerçevesinde maddi ve manevi elinden gelenin hep fazlasını yapmaya çalışan,her türlü desteğini esirgemeyen her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Lutfi İhsan DAĞ’a ve her türlü konularda her yerde ve her başımız sıkıştığında yanımızda olup destek veren ilçemiz Kaymakamı Zekeriya GÜNEY’e sonsuz teşekkürler ediyoruz.Bu başarılar sadece yönetim kurulumuzun değil, ilçemizde veya dışarıda yaşayan vatandaşlarımızın en alt tabakasından en üst tabakasına kadar herkese aittir.   

Add comment