Emirdağ Spor Ve Oynanan Son Üç Maç

Emirdağ'da Spor

            Özel işlerimden yoğunluğu sebebiyle bu yıl ki yazılarıma belli bir süre ara vermek zorunda kaldım. Sevgili okuyucularımızdan özür diliyorum. Yaklaşan Ramazan bayramı nedeniyle de halkımızın ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.

            Gelelim üç haftasını geride bıraktığımız süper amatör küme maçlarına, İlçemizin tek ve güzide takımı Emirdağ spor her yıl olduğu gibi, bu yılda lige fırtına gibi girdi ve üç te üç yaparak şampiyonlukta ne kadar iddialı olduğunu yine Afyonkarahisar’a gösterdi.

            Benim asıl korkum takımın üç derbiyi kazandıktan sonra rehavete kapılması, üç derbiyi  kazanmış takım nasıl olsa herkesi yeneriz havasına girmesinden korkuyorum. Şunu unutmayalım iyi takımların puan kayıpları ligin güçsüz diye anılan, zayıf takımlarına karşı olmuştur. Bu Türkiye süper liginde de amatör liglerde de her alanda böyle olmuştur. Bunun içinde yönetim kurulu arkadaşlara ve teknik heyetimize çok fazla iş düşmektedir. Futbolcu arkadaşlarımızı maçlara büyük küçük takım diye ayırt etmeden her rakibi derbiymiş gibi hazırlamaları gerekir. Motivasyon iyi sağlandığı, problemlerin çözüldüğü bir takımda başarıda kendiliğinden gelecektir.

            Bir başka konuda Emirdağ spor düşmanlığı meselesi, bu takıma herkesten çok emek veren kişilerin Emirdağ spor düşmanı diye adlandırılmasını anlayamıyorum. Herkesin takımda yönetimde her yerde sevmediği istemediği kişi yada kişiler olabilir. O insanlar o kişiyi yada kişileri sevmiyorsa bu Emirdağ spor düşmanlığı yapıyor anlamına gelmez. Bu anlama getirenleride anlayamıyorum. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil, ama Emirdağ spor bu ilçenin takımı ve herkes Emirdağ sporu çok seviyor. Bunu herkes böyle bilsin. Son iki yılını süper amatör kümede Şampiyon yapmış, gecesini gündüzüne katmış her şeyi Emirdağ spor için yapmış, kişilere nasıl diliniz varıp da düşman diyebiliyorsunuz anlamıyorum.

            Emirdağı sporumuza bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum, aynı ciddiyet ve moral motivasyon başarıyı ve şampiyonluğunu getirecektir.

Add comment