Rehavetin Sonucu

Mustafa Çınar

Cumartesi günü ilçemiz stadyumunda Lider Emirdağ sporumuz ile Bolvadin Belediye spor karşı karşıya geldi. Lider Emirdağ sporumuz puan kaybetmeden çıktığı maça berabere kalarak ilk puanını kaybetti.

                  Lig uzun bir maraton elbette ki puan kayıpları olacaktır. Önemli olan bu puan kayıplarını en az kayıpla atlatmaktır. Bu haftaki beraberliğin bana göre tek sebebi rehavettir. Dörtte dört yapınca takım üstelik de kazandığı maçlar ligin en iyi en dişli rakiplerine karşı olunca, biz nasıl olsa bu maçı da alırız, havasında çıkılan maçta ilk puan kaybı yaşandı. Bu dünyanın sonu değil hala Emirdağ spor ligin ve şampiyonluğun en büyük favorisidir. Bu yenilgi de olabilirdi. Çok fazla bir şey değiştirmezdi yine şampiyonluğun en büyük adayı olacaktı.

                    Önemli olan şimdiden sonraki maçlara daha iyi motive olarak çıkmak ve hiçbir rakibi küçük görmeden, bir Demir spor’la, Dinarla, Sandıklıyla oynuyormuş gibi motive olarak çıkmalıdır. Her maçı kazanma şansın yüzde doksan olur. Rakipleri küçük görürsen, bu hafta olduğu gibi şampiyonluğu zora sokarsın.

                      Emirdağ spor cumartesi günü iyi oynamadı. Rakip Bolvadin Belediye spor daha çok koştu, fazla boş alan bırakmadı, Emirdağ sporu oynatmadı. Fazla pozisyon zenginliği de yoktu. Emirdağ sporun girmiş olduğu dört beş pozisyondan sadece birini gole çevirebildi. Bolvadin Belediye spor ise buraya zaten bir puan almaya gelmiş, oyunu yavaşlatmak, zaman geçirmek için her şeyi yaptı, beraberlik golünü ise attıktan sonra ki bizim kalecimizin o golü yememesi gerekirdi, atılan şut iyi yere gitti ama sert değildi, Ufuk gibi bir kalecinin o topu çıkarması gerekirdi. Oyunu istedikleri yönlendirdiler, bir puan için geri çekilip savunma yapıp oyunu yavaşlattılar. İstediklerini de aldılar.

                      Maç sonunda ufak bir tatsızlık yaşandı. Bir futbolcunun taraftara bağırıp çağırmaya hakkı yoktur. Maç berabere bitmiş, taraftar öfkeli, taraftar bağırsa da çağırsa da kafanı öne eğip soyunma odasına gideceksin. Bir beraberlikte sen böyle taraftara bağırırsan Allah göstermesin yenilgide falan ne yapacaksın. Sen uzun yıllar oynadığını söylüyorsun, ama davranışın sanki futbola yeni başlamış gibi ve amatörce, sana hiç yakışmadı.

                       Sonuç olarak kaybedilen hiçbir şey yok önemli olan şimdiden sonra maçlara daha dikkatli ve daha çok motive olarak çıkmak. Bu futbolcuları motive edecek de teknik heyet ve yönetim. Her zamanki çabalarından biraz daha çok çabalayacaklar, başarıda kendiliğinden gelecektir.

Add comment