Şampiyona Neler Oluyor

Mustafa Çınar

               Emirdağ spor oynadığı son dört maçın üçünü kaybetti, bir maçta ise berabere kalarak, şampiyonluktan büyük ölçüde uzaklaştı. Sezona fırtına gibi giren ve derby sayılan ilk üç maçı kazanarak şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösteriliyordu. Ne olduysa Emirdağ’da oynanan Bolvadin Belediye Spor maçında alınan beraberlikten sonra oldu. Bu beraberlikten sonra alınan Afyon Gençlik Spor dan alınan yenilgi,  Teknik ekibin istifa etmesi, Süleyman’ın bilerek gördüğü kırmızı kart ve son olarak Selimin kadro dışı bırakılması, takımda bir takım problemlerin olduğunu gözler önüne seriyor. Bu şartlarda takımdan da elbette iyi futbol bekleyemezsiniz.

                Sezona fırtına gibi girdikten sonra taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Emirdağ sporumuzun son dört maçta aldığı sonuçlar hiç de iyi değil. Yapılması gereken bir an önce takıma herkesin destek vererek takımı bu kötü gidişattan kurtarmaktır. Bir defa takımdaki yönetim futbolcu birlikteliğini sağlamak gerekir. Aradaki problemler her neyse bir şekilde çözülüp, yeniden takımımız yarışa katılmalıdır. Yönetimin elinde kısıtlı bir kadro var, futbolcunun bir tanesi kasıtlı olarak kırmızı kart gördü ve on maç ceza aldı. Bir tanesini de yönetim kadro dışı bıraktı. Doğrudur, yanlıştır, bana göre elinde kısıtlı bir kadron varsa, elindeki kadroyu en iyi şekilde kullanacaksın. Kadro dışı bırakacağınıza, başka cezalar verilse bana göre daha mantıklı olurdu, diye düşünüyorum. Ama yönetim böyle bir karar aldıysa saygı duyuyorum.

                   Son günlerde birde eski yönetim yeni yönetim tartışması yaratmaya çalışanlar var. Eski yönetimde yeni yönetimde Emirdağlı ve herkes den daha çok Emirdağ sporludur. Bu tür kavgalar çekişmelere takımı sokmak, yarardan çok zarar verir. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu yarışta da herkes takıma destek vermeli ki Emirdağ sporumuz yarışın içinde olsun. Herkes herkesi sevmeyebilir, konuşmayabilir de, ama Emirdağ spora kimse düşmanlık yapamaz. Böyle bir düşmanlık yapmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.

                     Puan tablosuna bakıldığında şampiyonluk yarışından ne kadar uzaklaşılsa da lig ikinciliği için en büyük aday yine Emirdağ spor. Puan sıralamasında ikinci sırada bulunan takımımız, bu hafta İscehisar da İscehisar sporla oynayacağı karşılaşma çok önemlidir. Buradan alacağı puan ya da puanlar, takımın moral motivasyonunu üst seviyeye çıkaracak,  ligi şampiyon veya ikinci olarak bitirebilmesi için tekrar avantaj sağlayacaktır.

Add comment