Bu Yıl Terfi Maçları Zor

İki yıldır üst üste süper lig şampiyonu olan Emirdağ sporumuz bu yıl büyük bir ihtimalle 3.lige terfi maçlarına gidemeyecek. Son olarak almış olduğu Köy Hizmetleri spor maçında almış olduğu yenilgi terfi maçları ümidini de bitirmiş oldu. Lig ikincisi dinar sporla olan beş puan farkın kapatılması çok zor görünüyor. Dinar sporun kalan maçlarında, beş ya da altı puan kaybedeceği maçlar değil.

              Bu sezon Emirdağ spor her türlü şansızlığı yaşadı. Bunların en başında maddi sıkıntı gelmektedir. Futbolcuların paralarının düzenli olarak ödenememesi, büyük ümitlerle Afyondan transfer edilen Süleyman’ın hakeme kafa atarak kırmızı kart görüp, kadro dışı kalması, oluşan diğer  sakatlıklar, yönetimle teknik kadronun anlaşamaması sonucunda teknik kadronun görevi bırakması, bu sezon Emirdağ spor’un  terfi maçlarına gitmesine engel olan sebepler olarak en başta gelmektedir.

             Sezona fırtına gibi giren Emirdağ sporumuz, ilk beş maçta zor maçlarını kazanarak hepimizi çok ümitlendirmişti. Zor maçlarını kazanan Emirdağ sporumuz, Puan kaybetmez diye görülen maçlarda puan kaybetmesi, yine şampiyon olacağız diye bekleyen taraftarlarını, ikincilik şansını da kaybederek hayal kırıklığına uğrattı.  Sezon içinde yaşanan yukarıda saydığım olaylardan sonra takımımızın terfi maçlarına gitmesi çok zordu, büyük bir ihtimalle de gidemeyecek. Bu da tüm Emirdağ spor taraftarını üzmüştür.

              Şimdi önümüzdeki sezon kulübe nasıl gelir elde edilir, bu takım nasıl başarılı olur, bunları düşünerek, hazırlıklara şimdiden başlanmalıdır. Bu yıldan itibaren önümüzdeki sezonun hazırlığı yapılmalı, transfer yapılacaksa bu yıl ön görüşmeler yapılıp, sezon bittiğinde hemen anlaşmalar yapılmalıdır. Öncelikle kulübün maddi problemleri aşarak, önünü görmesi gerekiyor.

               Emirdağ sporun hedefi her zaman üçüncü lig olmalıdır. Gelecek sezonun planlarını ve hesaplarını buna göre yapmalıdır. Bu planları yaparken mutlaka ve mutlaka alt yapıya da önem verilmelidir. Alt yapıdan yetişen futbolcular her zaman Emirdağ spor için faydalı olmuşlardır.

               Emirdağ spor her zaman zirveye oynamış, genelde de zirvenin sahibi olmuştur. Eğer şampiyon olamadıysa en kötü ihtimalle ligi ikinci olarak bitirmiştir.  Eğer hep zirvede kalıp hatta hedefimiz üçüncü  lig olacaksa, herkes bu takıma sahip çıkmalı, elinden gelen her türlü desteği vermelidir. Şimdiye kadar Belediye başkanımız Lutfi İhsan dağ’ın ve ilçe Kaymakamımız Zekeriya GÜNEY’in büyük destekleri ile bu takım buralara kadar gelmiştir.Bu desteklerinden dolayı kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum. Gelecek olan yeni Belediye başkanımızdan da aynı destekleri Emirdağ spor taraftarları beklemektedir.

Add comment