Hakemler Ve Emirdağ Spor

Pazar günü ilçemizde oynanan Emirdağ spor Sandıklı Belediye spor maçı nefesleri kesti. İki takımında hedefi şampiyonluk ve üçüncü lige çıkmak olunca, seyri mükemmel, heyecanı yüksek bir maç oldu. Bana göre Bank Asya 1.liginde bile böyle maçlar nadir olmaktadır. Bu zorlu karşılaşmayı kazanan Emirdağ sporumuz oldu ve şampiyonluk yolunda büyük bir adım atmış oldu.
Emirdağ spor maça hızlı başladı. Maçın daha başında sağlı sollu ataklarla rakip kaleye gitmeye başladı. Özellikle rakip takımın defansının arkasına atılan her top,
rakip kalede tehlike yarattı. Bu şekilde 5-6 tane kaleciyle karşı karşıya kaldığımız pozisyonlardan yararlanamadık. Maçın 39. dakikasında Sandıklı Belediye spor ceza sahasında oluşan karambol de top Yiğit’in önünde kaldı, o da kalecinin üzerinden aşırarak maçın tek golünü attı. Her iki yarı da da rakip den  daha iyi oynadığımız maçta, kaçırdığımız fırsatlardan yararlanabilseydik, Sandıklı Belediye spor daha farklı yenilgi alabilirdi. Bu kaçırdığımız goller terfi maçlarında başımıza dert açabilir. Çünkü grup maçlarında bu kadar çok pozisyon bulamazsınız.  Bulacağınız pozisyon sayılıdır, pozisyonu yakaladın mı atacaksın. Grup maçlarının  telafisi de yok.
Taraftarlarımız maçın başında stadı adeta karnaval havasına çevirip büyük bir coşkuyla takımımızı desteklemeye başladı. Sandıklı Belediye spor taraftarları da geldi ve takımlarını desteklediler. Sezonun ilk maçında Sandıklı da oynanan maçta olduğu gibi daha tribüne çıkar çıkmaz bizim taraftarlara ve takıma küfretmeye başladılar. Ortalığı sürekli germeye çalışıp, olay çıkarmaya uğraştılar. Amaçları belli tabii maç yarıda kalsın, Emirdağ spor hükmen mağlup sayılıp, üç puanı silinsin istiyorlardı. Ama bizim taraftarlarımız olacakları bildiği için onlara çok fazla ayak uydurmayıp, takımlarını desteklediler. Şunu herkes bilmeli şimdiye kadar Emirdağına gelen bütün takımları ve seyircileri centilmence karşılamış, alkışlarla da göndermiştir.
Maçın hakemlerine gelince iki hakem için söylüyorum, bu kadar mı  kötü maç yönetilir. Özellikle bizim açımızdan çok rezalet bir yönetim sergiledi. Belki de bu hakem arkadaşa böyle maçlar ağır geliyor. Gole giden adamı son adam ve kaleci adeta biçiyor devam diyor, ikili mücadelelerin tamamında rakip takım lehine çalıyorsun, kartlarda ise bizim çocukların yaptığı yada senin çaldığın faullerin çoğunda sarı kartı çıkartıyorsun, rakibe ise yüzde yüzlük sarı kartlık bir çok pozisyonlarda bile kart vermeyip,maçı iki ya da üç tane kartla geçiştiriyosun.  Yardımcı hakemlere gelince özelliklede tribünün önünde olan yardımcı hakem galiba Trabzon spor – Fenerbahçe maçını çok izlemiş ki iyi ders almış, iki pozisyon da da üç metre geriden çıkıp önündeki son adamı geçen futbolcumuzu ofsayt bayrağı kaldırarak,oyunu kesiyorsun. Buna benzer iki net pozisyonu kesip yüzde yüzlük gol pozisyonlarını engelledin. Adeta orta hakem ve tribünün önündeki yardımcı hakem bizim ikinci golü bulmamamızı istediniz.Bize bir gol de yetti, sağolun çocuklar, ayaklarınıza sağlık, hepinize sonsuz teşekkürler.

Add comment