emirdag.com.tr Mustafa Çınar

Değerli Emirdag.com.tr okuyucuları fırsat buldukça dilimin döndüğü, elimin yazabildiği kadar, bende buradan yazmaya çalışacağım.
Ben yıllarca Emirdağ spor da oynamış, şu anda da Emirdağ spor yönetim kurulu üyesiyim. Bu yıl takımda isim değişikliği ile Aziziye spor, Emirdağ spor oldu. Transferler yaparak bir de hedef koyduk.  Şimdi diyebilirsiniz isim değişikliği ile hedefin ne alakası var. Evet, yok ama Aziziye sporu herkes tanımıyordu ve ilçemizin şimdi adı olsun istedik. İsim değişikliği için eleştirildik. Transferler için eleştirildik. Hepsine de göğüs gerdik.Bunu yapan arkadaşların dedikodularla sağa sola çamur atmayla bir yere varılmayacağını anlamış olduklarını düşünüyorum. Bu yıl ki hedefimiz Emirdağ Sporu üçüncü lige çıkarmak, tüm yönetim, futbolcular ve teknik kadro gece, gündüz bunun için çabalıyor. Lakin geçen hafta oynanan Afyon Gençlik spor maçında alınan mağlubiyetin iyi olduğunu düşünmeye başladım. Dünkü İhsaniye Belediye maçında kimlerin dost kimlerin düşman, kimilerinin de fırsat beklediğini gördüm. Bu kişilere hiç mi hiç yakıştıramadım. Önüne gelen eleştiriyor, fırsatı buldu mu taraftarla bile tartışıyor, sormak lazım bu takım yapılırken sen ne yaptın?  Kaç lira topladın?  Kaç lira yardım ettin?

Beyler bu saatten sonra çok fazla konuşmak istemiyorum. Ben konuşursam Emirdağ Bilir herkes tanır, kim nasıl eleştiriliyormuş herkes görür ve tüm Emirdağ eleştirmeye başlar bilmem nasıl kalkarsınız altından. Sevgili arkadaşlar lütfen takıma köstek olmayın, destek olmaya çalışın, hatta destek de olmayın ama kesinlikle köstek olmayın. Geçen haftanın mağlubiyeti, çok kişiyi sevindirirken, bizlere de dostu düşmanı öğretti. Öğretmen evinde Ahmet Hoca dışarı çıkamadı. Maçta olmayanlar bile maçı izlemeyenler bile eleştiri yapıyor. Bende bunu anlamıyorum nasıl başarıyorlar. Hoca bir taraftan dışarı çıkamadı, futbolcular sadece yemeğe gidip geldiler.Bu şartlarda dün maça çıktık. Bana göre gayet güzel bir futbol oynayarak galip gelmesini bildi. Böyle zor şartlarda çıkılan bir maçı farklı kazanan takımımızı, taraftarımızı ve özellikle de Ahmet Hocamızı tebrik ediyorum.  Biz onlara güveniyoruz. Onlarda bizim güvenimizi inşallah boşa çıkarmazlar.Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum, Mustafa Çınar