Afyonda Spor Camiası Ve Emirdağspor

 emirdag.com.trGeçen hafta ki yazımda Emirdağ spor’a yapılan en son haksızlığı Serdar’a verilen cezayı anlatarak belirtmiştim. Bu yapılanları Afyonda spor camiasının içindeki herkes yapıyor.Bu yeni bir şey değil.Emirdağlı da anlasın artık Afyon’un bize nasıl baktığını,yedi maç oynadık bir tane doğru düzgün maçımızı yöneten hakem görmedim.Ceza veriyorlar ikisi de direk kırmızı kart,birisi sahadan çıkmıyor hakeme dünya kadar hakaret ediyor bir maç alıyor,diğeri gördüğü kart yanlış,sessiz sedasız oyundan çıkıyor iki maç veriliyor,bu nasıl bir mantıktır, bu göstermiyor mu Afyondaki spor camiasının Emirdağ’a bakış açısını?
                         Dün  yine sahada bir hakem faciası vardı.penaltılar verilmedi.Ofsayt ve faul olmayan pozisyonlarda,atılan goller ofsayt  yada faul gerekçesiyle sayılmadı.Hadi bir pozisyon hata yaparsın,iki pozisyon yaparsın,maç boyunca da hep aynı takımın aleyhine hata yapamazsın arkadaş,eğer yapıyorsan ben bunda kasıt ararım.Dün kü hakemler de kasıtlıydı.Emirdağ sporlu futbolculara bu kadar kolay kart çıkarırlarken aynı kartları rakip takıma çıkaramıyorlar,yada çıkarttırmıyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar,Emirdağ spor şampiyon olacaktır.

                             Şimdi soruyorum Afyon basınına ve Afyondaki spor camiası içerisinde bulunan arkadaşlara,Emirdağ spor şampiyon olup,gruplara gittiğinde hangi ili temsil edecek?Grup maçlarında başarılı olursa ki olacak hangi ilin takımı başarılı olmuş olacak?Ben söyleyeyim siz söyleyemezsiniz,Afyonu temsil edecek,Afyon başarılı olmuş olacak.Sizler o zaman hangi yüzle Emirdağlıların yüzüne bakacaksınız,nasıl geleceksiniz Emirdağlıların yanına,ne cevap vereceksiniz.

 Eğer amaç Emirdağ spor ve Afyon’un  başarısı ise takıma destek olmuyorsanız ki zaten böyle bir beklentimiz yok,köstek de olmayın. Yok Eskişehir’den futbolcu aldılar,yok Kütahya’dan aldılar,bırakın bu işleri arkadaşlar,Afyondan futbolcu alınmadı mı?Beş tane Afyon’dan futbolcu var bu takımda,ama sizler onları  Afyonlu görmüyorsanız ne yapabiliriz?

                         Selim’e de değinmeden geçemeyeceğim. Dün attığın gol için seni tebrik ediyorum.Emin ol sen çalışmaya devam et,bu takımda çok rahat oynarsın,ama o fazla kilonu at kardeşim.Senin bu takımda oynaman bir takım kişileri rahatsız ederken,bizleri dün olduğu gibi çok mutlu edecek,devam et kardeşim.

                            Son olarak şunu söylemek istiyorum.İlçede ve ilde bırakın Emirdağ spor düşmanlığını arkadaşlar.Bu yıl yönetim böyle yapmayı uygun gördü ve yaptı.Yönetim olarak da futbolcularımızdan da hocamızdan da çok memnunuz,bu futbolcular bizleri temsil ettiklerine göre artık onlarda bir Emirdağlı ve sahaya çıkıp aslanlar gibi mücadele ediyorlar,lütfen destek verelim, bu takım ŞAMPİYON olacak.

Add comment