FUTBOL OYNATIN

emirdag.com.tr Mustafa Çınar

                    Cumartesi günü Afyonkarahisar’da Sahipata spor-Emirdağ spor karşılaşması oynandı.Emirdağ spor  mükemmel bir oyunla 8-0 gibi net bir skorla kazandı.Takımımızı ve teknik kadromuzu kutluyorum.Bu kadar eleştiri ve muhalefete rağmen siz yolunuza devam ediyorsunuz,bunlardan etkilenmediğiniz için ayrıca sizlere teşekkür ediyorum.

                     Dinar spor dün evinde kaybedince en yakın rakibimizle  puan farkı beş’e çıktı.Ben inanıyorum bu liderlik artık sezon sonuna kadar devam edecek ve lig bitmeden Emirdağ spor şampiyonluğunu ilan edecektir.Emirdağ süper lig tarihinde üst üste ikinci şampiyonluğunu yaşayacaktır.

                      Benim bugün bahsetmek istediğim geçen hafta olduğu gibi yine hakemler.  Maçta ilk on beş dakika da 3-0 öne geçtik.Bu on beş dakikadan sonra rakip bize futbol oynatmamak için,tekmeler hava uçtu.Serdar daha 40.dakikada sakatlandı ve oyundan çıktı.Erkan sakatlandı oyundan çıktı.Murat KARAÇÖL sakatlandı,çıktı.Moşe (Murat KAYA) sakat sakat maçı tamamladı.Oyunu dokuz kişi tamamlayabildik.Diğer oyuncularda da sakat olan futbolcularımız var.Sonuçta futbol oynuyoruz sakatlık elbette olacak.Oyun içinde olan sakatlıklara kimsede bir şey diyemez.Ama sakatlık kasti tekmelerden olunca ve hakemler bunlara bir tane kart çıkarmayınca ister istemez isyan ediyoruz.

                       Süper lig başlayalı sekiz hafta oldu,dünya kadar sakat verdik. Bu yüzden bir tane kart çıkarmadılar.Adam futbol oynamıyor direk tekme sallıyor,çift dalıyor,ama kartı bırakın,uyarma gereği bile duymuyorlar.Bizim oyuncular isyan edince paaat sarı kartı çıkarıyor.Bu kart çifte standart olurmu?Bize bu kadar kolay kart çıkarken,rakiplerin kasti tekmelerine neden kart çıkaramıyorlar.Bunun sebebini bilen varsa bizlerede anlatsın.Biz Afyonla problemler bitsin istiyoruz ama galiba Afyon’daki bazı kişiler istemiyor.

Daha ilk yarıda iki sakat vermiş bir hocanın devre arası isyan etmesi doğal değilmi?Hoca tepki gösteriyor diye soyunma odası koridorlarında hocanın üzerine yürümeye çalışıyorlar.Ayıp beyler ayıp, sizler yöneticisiniz yanlışları savunmaya çalışmayın.

                       Emirdağ’a nereye bağlı?Afyonkarahisar’a değilmi?Bu yapılanlar niye,neden bu kadar çok Emirdağ spor’a haksızlık yapılıyor.Emirdağ başka ilden mi gelip Afyon süper liginde oynuyor.Başka ilden de gelse galiba bu kadar çok haksızlık  yapamazdınız.

                        Kısaca şunu söylemek istiyorum,biz maçlara olay çıkmasın diye seyirci bile götürmüyoruz,biz ne kadar iyi niyetli isek sizler tam tersisiniz.Emirdağ sahipsiz değil,bunu bilin.İyi oynayan kimse bırakın rahat rahat futbolunu oynasın takımlar,hakemler kasdi tekme atanlara müsaade etmesin.Ceza kurulu ceza verirken eşit davransın.Futbol oynamaya çalışana futbol oynatın,oynamak istemeyip tekme atanlara ise tekme attırmayın.

Add comment