Emirdağımıza Şampiyonluk Çok Yakışıyor

Afyon süper amatör küme maçları pazar oynanan maçlarla sona erdi. Şampiyon, lig ikincisi ve küme düşen takımlar geçen hafta belli olmuştu. Emirdağ spor şampiyon, Demir spor ikinci, Salar Bld spor, Döğer Bld spor ve Fethi bey Bld. Spor küme düşen takımlar oldular. Fakat Döğer spor’un itirazı T.F.F tarafından incelenmekte olup sonucu henüz açıklanmamıştır.

           İlçemizde dün süper ligin ilk iki sırasında yer alan iki takımın mücadelesi vardı. İki takım içinde gruplara gitmeden kendi gerçek güçlerini görmek açısından iyi bir hazırlık maçı olacaktı. Bizim kendi açımızdan güzel bir maç oldu. İlk yarıda mağlup olduğumuz Demir spordan rövanşı farklı kazanarak almış olduk. Mükemmel oynadığımız maç da sakatlık ve kırmızı kartın olmaması iki takım açısından sevindiricidir. Her ne kadar Demir sporlu birkaç tane futbolcu maçı germeye çalışsa da, bizim futbolcuların bunlara ayak uydurmamaları sonucunda her hangi bir olay olmadı. İki takımda artık gruplara tam kadro hazırlanacaklar.                                             

Afyon ve Eskişehir basını da maçtaydılar. Afyon basının Emirdağcındaki bir maça belki de ilk defa bu kadar ilgi gösteriyordu. Ben iki yıldır bu takımın yönetimindeyim, Emirdağ da bir maçta bu kadar basını ilk defa görüyorum. Maçın final havasında geçeceğini bildikleri ve iki takımın gruplara gitmeden önce son durumlarını görmek için ilgi gösterdiklerini düşünüyorum.

Muhteşem seyircimizi ise yağmur bile engelleyemedi. Maçla başlayan yağmura rağmen, maçtan önce, maç sırasında ve maç sonunda bile hiç durmadan desteklediler. Maçtan önce ve sonra şehirde konvoylar oluşturarak, şampiyonluk kutlamalarına başlamışlardı. Siz her şeyin en iyisine layıksınız. Sizler bizim gururumuzsunuz. Bu başarı da sizin de en az futbolcular kadar, yönetim kadar emeğiniz ve hakkınız var, siz böyle olduğunuz sürece daha çok başarılar gelir, Şampiyonluklar bize çok yakışıyor. Bu şampiyonluklar bizde alışkanlık yapmaya başladı, Allah devamını getirsin.                                               Şimdi hedefimiz 3.lige çıkmak, futbolculara bir hafta izin verildi, haftaya gelecekler ve hazırlıklara hemen başlayacağız. 3.lige çıkmak o kadar kolay değil. İyi takım olacaksın, ki biz iyi bir takımız, şansın çok iyi olacak, şansımızda orada belli olacak, en önemlisi de maddi ve manevi de çok güçlü olacaksın, maddi ve manevi güç biraz şüpheli, bakalım durumlar ne gösterecek.3.lige çıkamazsak dünyanın sonu değil, mücadeleye devam edilmeli, bu yönetim olur yâda olmaz ama kim olursa olsun, artık Emirdağ sporun bir hedefi var, hep de hedef 3.lig olmalıdır.                                                           

Bize bu şampiyonluğu yaşatan futbolcu kardeşlerimi ve taraftarlarımızı kutluyorum. Sezon başında o kadar eleştiri aldınız ama yılmadınız, siz inandınız, biz inandık, büyük taraftarımız inandı, ve bu şampiyonluk sekiz puan farkla geldi.Ben başından beri söylüyorum, Afyonda bu takımın rakibi yok diye, ve rakipleri olmadığını bugün bir kez daha gösterdiler

Add comment