Makamınızın size, sizin toplumumuza hayırlı olmanızı diliyorum.

                İktidar olmak için her yol mubahtır anlayışı süregelmiştir asırlardır. Bu anlayışın doğruluğu tartışılabilir ama bu zaman kaybından başka bir şey olmaz. Yanlıştır sonucuna varılsa bile bu yanlış metod uygulaması daha uzun yıllar yurdumuzda devam edeceğe benzemektedir.

                İktidar olabilmek için her yol mubah görülebilir ama iktidarda kalabilmek için,

                —İyi,

                —Güzel,

                —Doğru,

                —Çalışmak,

                —Başarı, kavramlarının dışında hiçbir yol mubah olamaz ve iktidarda kalınmak isteniliyorsa bu beş basamak, liderin ana prensipleri olarak yaşam statüsünde daim olmalıdır.

                Size, partinize gönül vermiş seçim propaganda ekibinin yaptığı çalışmalar, toplumumuz tarafından karşılıksız, hiçbir çıkar beklemeksizin yapılan takdir edilecek çalışmalar olarak algılanmaktadır. Bir lidere gönül verenler, asla lideri başarıya ulaştığında teşekkürün dışında bir şey beklemez. Bu açıdan kimseye diyet borcunuzun olmadığını biliyorsunuz zannediyoruz; rahat olunuz.

                Her başarılı liderin elinde sihirli bir değneği vardır. Adı, ‘EKİP’ olan bu değnek sayesinde liderler başarı ya da başarısızlığa imza atarlar. O ekibin tüm başarısı da, başarısızlıkları da size fatura edilecektir.

                “Vaatleriniz,” demiyoruz; “Seçim öncesi yarınlarla ilgili çalışma planınız,” diyor ve bu planınızın da bir şekilde vatandaşın hafızasında, ya da yazılı veya ses kaydı olarak bulunduğunu aklınızdan çıkarmamanızı diliyoruz.

İşiniz gerçekten zor.

Ama tüm zorlukları aşacağınıza inanarak geldiniz; vatandaş da size inandı, inanıyor.

Başarılar diliyorum ve bu dileklerime tüm Emirdağlıların da katılacağını ümit ediyorum.

Başarınız, başarımızdır…