Değerli Emirdağlılar aylar süren Yerel Seçimler nihayet sonuçlandı. Seçim sonucu başta Emirdağ ilçemize tüm Türkiye ye hayırlı ve uğurlu olsun. Elbette bu seçim sonucunda sevinende oldu,  üzülende, ama sonuçta kazananın Emirdağ olmasıdır. Hatırlarsanız 18 Mart 2009 tarihindeki yazımda belirtmiştim        “Kim kazanırsa kazansın ama sonuçta Emirdağ kazansın “ diye. İnşallah kazanan Emirdağ oldu. Bunu zaman gösterecek. “Yeni seçilen ilçemizin Belediye Başkanı Cengiz Pala beyefendiyi tebrik eder Emirdağ için güzel şeyler yapmasını bekleriz.

Şu bilinmelidir ki Emirdağ’ına hizmet eden herkes başımızın tacıdır. Hangi parti hangi görüşten olursa olsun. Yeni başkan halktan yetki istedi halk yetkiyi verdi. Yetki sizden hizmet bizden denilmişti. Evet, sayın başkan yetkiyi aldınız artık sıra sizde hizmet bekliyoruz. Tabii ki bazıları daha görevi devralmadan bu ne başkanın elinde sihirli değnek mi var diyebilirler. Bizde bu gün den yarına bir şey istemiyoruz. Sayın Lütfi İhsan Dağa da yapmış olduğu hizmetlerden dolayı buradan teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. İnşallah bu konudaki yazımı da görevi devreden den sonra yazacağım.

Sayın Cengiz Bey her şeyden önce verilen sözler unutulmamalıdır. Benim için ilk etapta kurumum için verdiğiniz sözlerin takipçisi olacağım. Ziyaretinizde okulun bahçesinin parke taşı döşenmesi konusunu dile getirmiştik. “Eğer başkan seçilirsem söz veriyorum okulunuzun bahçesine parke taşı döşeyeceğim” demiştiniz. Bu sözünüzü inşallah bir daha hatırlatma gereği duymayız. Elbette verilen sözler bununla sınırlı değil. Okul çevresindeki yolların asfaltlanması konusun dada yine benzeri sözler verilmişti. Belediyenin eğitim konusundaki daha önceki yıllardaki duyarsızlığı inşallah sizin döneminizde duyarlılığa dönüşecektir.

Önceki yıllarda Afyonkarahisar ilinden benim ve diğer okulların malzemelerinin getirilmesi konusunda Kaymakamlığın onayı ile başvurmamıza rağmen bizlerden mazot ve şoförün yevmiye sini ödememiz istendi. İyi de sayın yetkililer bizler bu malzemeyi evimize getirmiyoruz. Çifteler halkına da getirmiyoruz. Bu ilçenin halkının çocukları yararlanacak. Bu belediye bu halkın belediyesi olduğuna göre bu bedel neyin bedelidir? Evet, sakın başkan iyi hizmetlerinizde daima yanınızda yanlış hizmetleriniz dede daima karşınızda olacağız. Artık Emirdağ’ın kaybedecek bir beş yılı daha yok. Saygılarımla.