Bu hafta sizlere Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğünce geçen öğretim yılında uygulamaya konulan 2008/2009 eğitim ve öğretim yılında kapsamı genişleyen “İlköğretim Okulu Müdürleri Dostluk ve Dayanışma Projesi”nden bahsetmek istiyorum.  Âcizane bende bu kurulan ekipler içerisinde 7. ekip’ yer alıyorum.

Başta Sayın Valimiz Haluk İmga ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hidayet Yıldırımın son yıllarda Afyonkarahisar’ın OKS ve ÖSS sınavlarında başarıyı yakalamak, eğitimde kaliteyi artırmak ve İli yukarı seviyelere çıkarma konusundaki gayretleri takdir topluyor. Bu bağlamda İl Milli Eğitim Müdürlüğünce çeşitli projeler ardı ardına uygulaya konuluyor. Bunlardan biriside “İlköğretim Okulu Müdürleri Dostluk ve Dayanışma Projesi” dir. İl genelinde ilköğretim okulları çeşitli guruplara ayrılarak ortak hareket noktasında çeşitli faaliyetlerde bulunuyorlar. Bu gruplar içerinde benim de okulumun yer aldığı ve bu grubun bir mensubu bulunduğum 7. Ekip çalışmaları ile göz dolduruyor. Geçtiğimiz ay Bayat ilçesinde bir araya gelen okul müdürleri 13 Mayıs günüde Emirdağ ilçesinde bir araya gelmişti.

Çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere yer veren müdürler son olarak 22 Mayıs Cuma günü Bayat ilçesinde “Afyonkarahisar Genel Kültür” yarışması yapacaklar.

Çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere yer veren müdürler son olarak 22 Mayıs Cuma günü Bayat ilçesinde “Afyonkarahisar Genel Kültür” yarışması yapacaklar.

Benim burada bahsetmek istediğim bir konu ise gerçekten görevini üstün bir gayretle yapan 7.Ekip lideri Nihat Selek Bey Efendi. Kendisi Afyonkarahisar Ayşegül Arısoy Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Müdürüdür. Ayrıca bu ekip de yer alan 34 İlköğretim Okulunun Müdürlerinin de lideridir. Zaten dış görünüşüyle de babacan, cana yakın bir insan. Gerçekten ben şahsım adına kendisinde liderlik ruhu olduğuna inanıyorum. Böyle bir liderin ekibinde yer almaktan da gurur duyuyorum. Ama dış görüşünün yanı sıra gerçekten içindede bir aslan yatıyor. Eğitim sevdalısı. Bu zamanda bu yapıda çalışkan bir insanı bulmak çok zor olsa gerektir. Dinamik bir yapıya sahip olan Nihat Bey Afyonkarahisar için bir nimettir. Kıymetini bilmek lazım derim. Esen kalın.