Gülü Seven Dikenine Katlanır

Sevgili okurlar uzun bir aradan sonra tekrar beraberiz. Bu günkü yazımda yıllardır söyleye söyleye tabiri caizse ağzımızda tüy biten “Otopark” konusuna değinmek isitiyorum. Evet defalarca yazdık çizdik. Emirdağ ilçesinin en büyük sorunu otopark diye. Yine Belediyenin almış olduğu bir kararı ilk alkışlayanlardan birisi yine bendim. Bunu”Beyaz Sarayın Öün Bomboş” adlı yazımda dile getirdim. Fakat “Beyaz Sarayın Önü Bomboş”  sözüm uzun sürmedi “Beyaz Sarayın Önü “ yine doldu.

Benim gibi otopark konusunda muzdarip olan bir çok insan bu “Paralı Otoparktan” sonra büyük bir nefes aldı sanırım. Demekki istenince çözüm bulunuyormuş. Pazartesi ve Salı günleri ilçe merkezine yolunuz düşdüyse görmüşsünüzdür. Yıllardır bir türlü boşaltılamayan sokaklar boşalmış. Helal olsun birilerinin yapamadığını başka birileri yaptı. Evet bu düzenlemeyi yapanları alkışlamak isterim. İstenince Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere ilçenin en işlek caddeleri trafie uygun hale getirilebiliyormuş.Sahi sormak isitiyorum. Bu otopark görevlilerinin  çoooook büyük yetkilerimi varda bu yolları öylemi açtılar? Bu otoparkcı görevlilerden öncekiler neden bu trafiği bu kadar güzel düzenleyememişlerdi acaba? Amacım kimseyi suçlamak değil ama istenince bu caddeleri işgal edenler engellenebiliyormuş. Ben bunu anlatmak istiyorum.

Bazı vatandaşlar bu  paralı otopark konusunda çeşitli yorumlarda bulunmuşlar .Kimisi küçük bir ilçede paralı otoprkın olamayacağı kimisi otopark ihalesini alan vatandaşı suçlayıcı sözler sarf etmişler. Şunu unutmayalım gülü seven dikenine katlanır. Eğer evinizden araba ile çarşı merkezine gelmek istiyorsanız buna katlanacaksınız. Fiyatta çok uygun bence. Bu arada ara sokaklar ücretsiz paraya kıyamıyorsanız sokaklara park edersiniz aracınızı sorun kalmaz. Neden yapılan her güzel şeye muhalefet oluyorsunuz. Tabi Türk Milleti olarak bazı insanlarımızda bu muhalefet olma anlayışı bir düşünce tarzı oldu. Her iyi şeyede muhalefet olunmazki. Son sözüm bu işe emeği geçen herkesi kutlarım. Güzel bir uygulama eger bende aracımla şehir merkezine inersem ücretli park yerine park ettiğim takdirde hiç zoruma gitmeden bu parayı öderim.

Esenkalın.

Add comment