Anılarım 8

Sevgili okurlarım ANILARIM yazı dizisi ile tekrar beraberiz. Bu haftaki anılarımda yine iki günlük mecburi ikamet adresimdeki olaylardan bahsedeceğim. Evet hiç bir şey dışarıdan göründüğü kadar basit değil. Hayat bir şekilde devam ediyor. Ama şuna inanınki hayat devam ederken bazı şeyleri de sizinle birlikte alıp gidiyor. Hepsi geçiyor. Ama delip geçiyor. İnsanlar ellerindekinin kıymetini kaybedince anlıyor. Hürriyet ekmek ve su gibi bir ihtiyaç. Bazı şeyler sadece ve sadece yaşanınca öğreniliyor. Önceki yazılarımda bahsetmiştim , buradaki hayat dışarıya göre çok farklı.

Her türlü olumsuzluğa rağmen buradaki personelin yaklaşımı çok iyi , en azından hayatı zindan olmuş , aile bağları sekteye uğramış olan insanlara buradaki insanların yaklaşımı iyi. Birazda kendimden bahsetmek istiyorum. Evet haftanın beş günü özgürüm ama ya haftanın iki günü ne olacak. Bu arada çok sevdiğim ve saydığım devlet adamı ilçemizin eski kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin bahsedeceğim. İlçemizdeki üç yıllık görev süresinde yapmış olduğu çalışmalar herkesin takdirini kazanmıştı. Belki çok az sayı dada olsa sevmeyenleri vardı. Bu sevmeyenlerinin kimler olduğunu ve neden sevmediklerini kendiside biliyordu bende biliyorum. Ama kim ne derse desin görevini en iyi şekilde yapan ve herkesinde görevini yapmasını istediği bir insandı.

Bana söylediği bir sözü vardı. Bu gün gibi hatırlıyorum " Müdürüm her sırrını her kese söyleme" demişti. Artık geçte olsa bu sözündeki gerçekliği anladım ve her zaman' da benim için bir ders olacaktır. Bu benim şahsi kanaatimdir.  Ama Emirdağ ilçesi tarihin' de Gürsoy Osman Bilgin kadar çalışkan bir kaymakam görmemiştir.  Sayın kaymakamım başkalarını bilmem ama ben sizi çok özledim. Yeriniz her zaman bir ayrıdır.  Sayın kaymakamım tüm hayatınız' da başarı ve mutluluklar sizin olsun. Çünkü siz başarı ve mutluluğu hak ediyorsunuz.  Bu haftalıkta bu kadar haftaya yazacağım anımla bu dizisi sona erecek. Esen kalın.

Add comment