İlçemizde; Merkezde 3, A.Piribeyli,Bademli, Davulga ve Gömü Kasabalarında 1 er olmak üzere 4 ve H.Hacılı, Güveççi, Bağlıca Köylerindeki sağlık ocakları ile toplam 10 sağlık ocağı, 1 Verem Savaş Dispanseri İlçe merkezinde 100 yataklı 1 Devlet Hastanesi mevcuttur.

 

Devlet Hastanesi Personel Durumu:

 

5 Uzman Hekim,  4 pratisyen Doktor, 2 Diş Hekimi, 1 Mikrobiyoloji Uzmanı, 23 Hemşire, 6 Ebe, 2 Sağlık Memuru, 4 Lab. Teknisyeni, 6 Rontgen Teknisyeni, 4 Anestezi Teknisyeni, 1 Hastane Müdür vekili, 7 Memur, 3 Şoför ve 4 Yardımcı Hizmetler Sınıfı olmak üzere; 72 personel mevcuttur.

 

Sağlık Ocakları Personel Durumu:

 

3 Merkez Sağlık Ocaklarında; 1 er Doktor, Davulga Sağlık Ocağında 1 Doktor, A.Piribeyli Sağlık Ocağında 1 Doktor, Verem Savaş Dispanserinde 1 Doktor, Gömü Sağlık Ocağında  1 doktor, H.Hacılı, Bademli, Bağlıca  ve Güveççi Sağlık Ocaklarında Doktor mevcut değildir. Tüm Sağlık Ocaklarında 13 Hemşire, 15 Ebe, 4 Sağlık Memuru, 2 Çevre Sağlık Teknisyeni, 5 Memur, 6 Hizmetli mevcut olup, şoför personel bulunmamaktadır.

 

Araç Gereç Durumu:

Devlet Hastanesinde 2 adet ambulans aracı mevcut olup, Hastane Acil Servisi ile B tipi 112 Acil Sağlık İstasyonu hizmetleri bu 2 araçla yürütülmektedir. Tıbbı cihaz yönünden önemli bir eksikliğimiz yoktur.

 

2005 Yılı İçinde Yapılanlar:

1. Sağlık Bakanlığının emirleri doğrultusunda Hastane bünyesinde B tipi 112 Acil Sağlık İstasyonu kurulmuş, doktor, hemşire ve şoför açığı, Sağlık Ocakları ile Hastane bünyesinden takviye edilerek, Hastane Acil Servisi ile entegre halinde hizmet vermektedir.

2. Diyaliz ünitesinin alt yapısı ile birlikte tüm donanımı tamamlanmış,  5 makinası ile hizmet vermektedir.

3. Hastanenin otomasyona geçmiş olup, tüm labaratuvar makinaları değiştirilmiştir.

4. Sağlık Grup Başkanlığı Hastaneye ait binasında faaliyet göstermektedir.

5. Merkez I ve 3 Nolu Sağlık Ocaklarında tadilat yapılmış, tüm merkez sağlık ocakları bilgisayar, fotokopi makinası vb. büro araç gereçleri ile donatılmıştır. 

 

2007 Yılı Hedeflerimiz:

 

1. Devlet Hastanesinde Yoğun Bakım Ünitesi açılması.

2. Devlet Hastanesine yeni bir  ambulans aracı alınması.

3. Hastane binasının dış cephe onarımının yapılması.

4. Devlet Hastanesine Uzman Doktor sayısının artırılarak, daha kaliteli hizmet verilmesi.