%42 zam yapan Tedaş, elektrik parasını 2 ay aksatanların ve ev sahibini bulamayıp bildiri faturasını 2 ay içinde götürüp tahsilatını yaptırmayanların şebekesini kapatıyor.  Buraya kadar her şey normal firmadır hakkını arar. Peki verdiği hizmetin karşılığı bu mudur? Maalesef değil.

Yaz aylarının gelmesiyle Emirdağ’da nüfusun ve sıcakların artması elektrik şebekesine artı yük getiriyor. Bu nedenle sık kesilmeler oluyor. Fakat nedendir bilinmez 6 yıldır şehir şebekesinin rahatlatılması için çalışılıyor ama bir türlü sorunlar bitmiyor.

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde bir kurumda yine elektrik sorunu çıkıyor. Sorun elektrik gidip gelmesi değil. Voltajın 200 voltun altında gelmesi. Bu nedenle bazı cihazların arıza yapması. Kurum yetkilisi Tedaşa gidiyor durumu anlatmak için. Tedaş çalışan teknik yetkili memurunun düşük voltaj için verdiği cevap “Evet Emirdağ’da voltajlar dalgalı, 200 voltun altına da düşebilir. Bizim buna yapabileceğimiz bir şey yok. Şebeke çekmiyor.” . Peki kardeşim yapabileceğin bir şey yok ama neden %42 zam kalitesiz hizmet verdiğin için mi? Yoksa cihazlarımız arızalandığı için mi? Umarız üst düzey yetkilerden mantıklı bir cevap alırız.