Emirdağ Merkez Trafo Yandı

Gösterim: 2374

Trafo yandı

İlçemiz merkez trafosu 15 temmuz Salı günü çekilen elektrik yüküne dayanamayıp yandı. Edindiğimiz bilgilere göre saat 22:00 kesilen elektriğin sebebi merkez trafonun yanmasıydı. Trafonun tamiri 4-5 gün sürecek gibi görünüyor. İlçemizdeki trafo İscehisar’a kadar elektrik iletiyordu. Bu nedenle Bayat, iscehisar ve emirdağ köylerinde de elektrik kesildi.  Yanan trafonun ardından 15 dakika içinde Afyon merkezden elektrik istendi. Yaz aylarında Afyondaki yükün azalması afyondaki yedek trafo ile iscehisar ve Emirdağ’a tekrar elektrik verildi.

Gelen Elektrik  180 Volt

Afyondan gelen 240 volt elektrik nakil ve yükten dolayı 180 volta düşüyor. Bu nedenle internet ve telefonlarlarda da sıkıntı var. Telekom yetkilileri geceden bu yana jeneratörümüz çalışıyor ama yeterli değil. Sadece sabah 5 de 220 volt elektrik aldık.  Oda 2 saat sürdü. Elektrik hatları düzelmeden internetin de düzelme şansı yok.

Köylere Elektrik Gitmiyor

Afyon’dan gelen elektrik yeterli gelmediğinden uzak köylere elektrik ve telefon gitmiyor.  Bize de sabretmekten başka bir şey düşmüyor.

Comments are now closed for this entry