Emirdağ Hem De Durmak Yok

Gösterim: 3399

Emirdağ Halk Eğitim MerkeziEmirdağ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde yaz dönemi olmasına rağmen yoğun kurs çalışmaları devam etmektedir.
Kişilerden gelen talepler doğrultusunda yaz döneminde açılan Bilgisayar kursu ve sportif kursların yanında
İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Emirdağ Avcılar Kulübü ile işbirliğinde “Avcı Eğitimi Kursu”,Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türk Eczacılar Birliği ile yapılan protokol ile “Eczanelerde Çalışan Destek Personelleri” ne yönelik kurslar açılmıştır.
Üçüncü Jandarma Er Eğitim Taburunda 1.kademe Okuma-Yazma kursu, Kalorifer ateşçiliği ve KİEM sınıfında bilgisayar kursları, Emirdağ Merkez Jandarma Karakol komutanlığında 1.Kademe Okuma-Yazma kursu, Emirdağ Ceza ve Tutukevinde açılan Arı Yetiştiriciliği kursunun tamamlanması ile birlikte gelen talep doğrultusunda 28 Temmuz 2008 tarihinden sonra Kalorifer ateşçiliği kursu açılmış,Çaykışla köyünde açılan Fransızca dil kursu devam etmektedir.


Emirdağ Halk Eğitim Merkezi yıl boyunca açmış olduğu yoğun kurslarına yaz döneminde de hafta içi, hafta içi akşamları ve hafta sonları açılan kurslarla aynı yoğunlukta devam etmektedir.
Açık İlköğretim Okulu ve Açık Lise yeni kayıt, kayıt yenileme iş ve işlemleri de aralıksız olarak yoğun bir şekilde devam etmektedir.
Emirdağ Halk Eğitim merkezinde halen bir Müdür, bir kadrolu usta öğretici, bir memur, bir hizmetli olmak üzere Dört personel görev yapmakta olup beş idari kadro ve beş öğretmen kadrosu boş bulunmaktadır.

Comments are now closed for this entry