Çalışmalar Öğrencilerimizin Başarısını Artırmak İçindir

Gösterim: 2092

Sample Image

Sitemizde yaptığımız köy okulları kapanıyor başlıklı haberimize İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş’tan açıklamalarda bulundu. Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş’dan kapanan köy okulları ile ilgili almış olduğumuz bilgiye göre;”İlçemize bağlı Dokuz köy okulu 2008–2009 eğitim-öğretim yılı için mevzuatımıza uygun olarak kapandı. Kapanma sürecine gelmeden önce İlçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney’e durumu arz edip, durum değerlendirmesi yaptık. Dokuz Köy muhtarı ile ayrı ayrı görüşüp, bazı köylere giderek köy halkı ile de görüşmeler yaptık. İlçe değerlendirme komisyonumuzda konuyu defalarca görüşüp, bu okulların kapanmasının öğrenciler için faydaları ve zararları üzerinde tartıştık. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen Müfettişlerimizin incelemeleri sonucu alınan onay ile bu köylerdeki okullarımız kapatıldı.

Kapatılmasında sürecimiz yukarda belirttiğim gibi fakat kapanan köy okullarındaki öğrencilerimizi merkeze taşımamızdaki en büyük hedefimiz 1–5 arası birleştirilmiş sınıflar yerine 4–5.sınıflardan itibaren müstakil sınıflarda eğitim vererek 6.sınıftan itibaren başlayan Seviye Belirleme Sınavına (SBS) daha iyi hazırlamaktır, yaptığımız tüm çalışmalar öğrencilerimizin başarısını artırmak içindir”dedi.

Emirdağ ilçesinde;merkez,belde ve köylerinde 18 ikinci kademeli,19 birleştirilmiş sınıf,8 Lise ve 1 Merkez Anaokulu açık bulunmaktadır.

Comments are now closed for this entry