Bu Yol Yapılacak

Gösterim: 3600
Buzlu Adacal Askeri yıol Emirdağ ilçesi ekonomisine ve özellikle tanıtımına önemli ölçüde katkı sağlayan etmenlerden biri de ilçede bulunan 3.Jandarma Er Eğitim Taburudur.
3.Jandarma Er Eğitim taburuna her üç ayda bir 1500 acemi asker,ilk eğitimlerini tamamlamak yaklaşık 3000 asker yakını da yurdumuzun değişik il ve ilçelerinden yemin töreni ve ziyaretler için Emirdağ ilçesine gelerek en az iki gün ilçede kalmaktadır.İlçeye geldikleri ve kaldıkları süre içerisinde İlçe ekonomisine önemli bir katkı sağlarken,ilçeyi de tanıma fırsatı bulmaktadır.
Özelikle yemin töreni için Emirdağ ilçesine gelen 3000 civarındaki asker yakını için ilçede bulunan konaklama yerleri yetersiz olduğundan misafirperver Emirdağ’ lılar asker yakınlarını evlerine misafir etmek olup buda kalıcı yeni dostluklar oluşturmaktadır.
3.Jandarma Er Eğitim Taburu şehir merkezinde olmasına rağmen eğitim yeri ilçede Adacal diye bilinen ilçeye hakim tepededir. Askerler eğitim alanına yürüyerek gittikleri için üç çeşit yoldan yürüyüş yapmaktadır.


Taburun bulunduğu ve Mithat paşa ilköğretim Okulu yanına kadar asfalt, Mithat paşa ilköğretim okulu yanından Sağlık Meslek Lisesinin üst tarafında mahallenin bittiği yere kadar kilit parke taş, buradan eğitim alanına kadar da Stabilize yoldan yürümek zorundalar.
Yaklaşık
250 metre olan Stabilize yol özellikle yaz aylarında tozlu olduğundan bu yol’un acilen asfaltlanması gerekmektedir.
Konu ile ilgili olarak olayı yerinde inceleyen ve kısa bir açıklama yapan Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Emirdağ üyesi Yaşar Buzlu yapmış olduğu açıklamada;”İlçemizde bulunan 3.Jandarma Er Eğitim Taburu ilçemiz ekonomisine sağladığı katkı kadar, tanıtımına da önemli bir katkı sağlamaktadır. Yılda en az dört dönem acemilik eğitimi için ilçemize askerler gelmektedir. İlçeye ilk gelenlerin ilk gözüne çarpan yolların durumudur. İlçemiz adına önemli katkı sağlayan bu yol’un mümkünse tamamı değilse en azından stabilize olan kısmının yapılması için elimden gelen gayreti göstereceğim” dedi.

Comments are now closed for this entry