Google Haritaları Yeniledi

Gösterim: 2237

Google’de bulunan tüm dünyayı kapsayan uydu haritaları yenilendi.  İlçemizin de uydudan bir simgevari görüntüsü Emirdağıartık sokak şeklini aldı. Tüm Türkiye üzerinde yapılan yenilikte illerde daha detaylı izlenebiliyor.

Yoğun yerleşim olan bazı bölgelerin ayrıntılı görüntüleri, İnternet üzerindeki sayfasını ziyaret ederek indirilen programı bilgisayara yükleyerek incelenebilir. Temmuz 2005'te sadece ABD'nin tamamına yakınının görece yüksek çözünürlükte fotoğrafları bulunurken, Haziran 2006'dan itibaren dünyadaki şehirlerin büyük bir bölümünün ayrıntılı görüntüleri bulunmaktaydı.

Sitemizin "Ulaşım" bölümünden Emirdağ’ın detaylı uydu görüntüsünü izleyebilirsiniz.

Programda, koordinatları verilen noktaya ulaşmak mümkündür.

Program ilk duyurulduğunda, Rus Gizli Servisi, bu hizmetinin, terörist saldırı planlayanlara bir kolaylık olacağını söyleyerek hizmetin durdurulmasını talep etmişti. Ancak benzeri uydu fotoğraflarının küçük bir ücret karşılığında, İnternette satıldığı göz önüne alınarak, ilgili mahkemece dava düşürülmüştür.Ayrıca google güvenlik için günümüz görüntüleri yerine sadece bu günden birkaç sene öncesi ait görüntüleri paylaşıma sunmuştur.

Comments are now closed for this entry