Yüksekokul Öğrenci Yurtları Görüşüldü

Gösterim: 2249
Emirdağ Yüksekokul Yurt

İl Genel Meclisi Başkanı Kocakulak, yerel basın organlarında yapılan eleştirilerin aksine Karaman İş Merkezi’nden İl Özel İdaresi’nin 15 milyon YTL kar elde ettiğini savundu. İl Genel Meclisinin 2008 yılı Ekim ayı toplantısı 2. oturumu İl Genel Meclisi Başkanı ve İl Genel Meclisi üyelerinin eksiksiz katılımıyla dün İl genel meclisi toplantı salonunda yapıldı. 3 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı toplantı Meclis üyelerinin Aktütün Karakolu"na yapılan hain saldırı sonrasında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Nurullah Oymak"ın cenaze törenine katılmaları için kısa kesildi.

Gündem Maddeleri Görüşüldü

Toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan, ilimiz Merkez İlçesine bağlı Erkmen Kasabası sınırları içerisinde bulunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığına ait taşınmazın İl Özel İdaresi adına devir alınması konusunun görüşülmesi ve Emirdağ ilçesi Cumhuriyet Mahallesi"nde ve Sandıklı İlçesi Hacıköy yöresinde bulunan öğrenci yurtlarının Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne tahsis edilmesi konusunun görüşülmesi konuları görüşüldü.

Görüş Birliğine Vardılar

Emirdağ ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde ve Sandıklı İlçesi Hacıköy yöresinde bulunan öğrenci yurtlarının Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne tahsis edilmesi konusunda Yaşar Buzlu, Yusuf Demir ve Ramazan Bozbay, görüşlerini İl Genel Meclisi üyelerine bildirdiler. Konuşmacıların görüş birliğine vardığı konu Emirdağ ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde ve Sandıklı İlçesi Hacıköy yöresinde bulunan öğrenci yurtlarının Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne devrinin yapılması oldu.

Kocakulak"Tan Eleştirilere Yanıt

İhtisas Komisyonlarından gelen olan raporların da görüşüldüğü toplantıda İl genel meclisi Ahmet Kocakulak, İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan mülklerin satışı hakkında kısa bir bilgi verirken bazı köşe yazarlarından büyük eleştiri aldıklarını ancak Karaman İş Merkezinden yaklaşık olarak 15 milyon YTL kar elde ettiklerini dile getirdi. Kocakulak, “ Eleştiriler iyi şekilde yapılmalıdır. İl Genel Meclisi olarak iyi işler yaptığımıza inanıyorum. İl Genel Meclisinde kambur olarak bulunan mülkleri en iyi şekilde değerlendirdik” dedi.

Comments are now closed for this entry