Ak Parti Emirdağ Kongresi Yapıldı

Gösterim: 3252
Emirdağ Kongre

Ak Parti Emirdağ  ilçe kongresi 11 Ekim cumartesi günü yapıldı. Emirdağ’da 2 liste yarıştı. Önceki yönetimden başkan yardımcısı Av. Abdulkadir Yılmaz  301 oyun 156’sını alarak başkan seçildi.

Abdulkadir Yılmaz ve Bayram Ali Altıntaş’ın iki liste halinde girdiği kongrede 419 kayıtlı delegeden yüksek katılımla 303’i oy kullandı. Kullanılan oyların 156’ini alan Av. Abdulkadir Yılmaz Ak Parti Emirdağ İlçe Başkanlığına seçilmiş oldu. Bayram Ali Altıntaş ise 147 oy aldı. Sonucun belli olmasının ardından Bayram Ali Altıntaş yeni başkan Abdulkadir Yılmaz’a başarılar diledi ve Kucaklaştılar.
Kongreye Afyonkarahisar Milletvekillerinden Ahmet Koca, Zekeriya Aslan, Halil Aydoğan, Isparta Milletvekili Haydar Kemal Kurt, Emirdağ Belediye Avukat Abdulkadir YılmazBaşkanı L.İhsan Dağ, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belde Belediye Başkanları ve delegeler katıldı. Saat 14.00 saygı duruşu ve istiklal marşının ardından divan kurulu oluşturuldu. Milletvekilleri Ahmet Koca ve Halil Aydoğan ile AK Parti İl Başkanı yaptıkları konuşmalarda birlik ve beraberlik çağrısında bulundular. Verdikleri ortak mesaj ise kazanan kim olursa olsun sonuçta AK Partinin ve Emirdağın kazanacağı oldu.
Sonuçla ilgili olarak Abdulkadir Yılmaz sitemiz Emirdag.com.tr’ye şu açıklamalarda bulundu. “Artık geriye dönüp kim ne aldı, ne yaptı değil birlik beraberlik zamanıdır. Önümüze yerel seçimler var Emirdağ ve Belde belediye başkanlık seçim çalışmalarına başlayacağız.” Şeklinde konuştu.
Yeni Yönetimin listesi haberin devamında

Abdülkadir Yılmaz, İbrahim Kızıltoprak, Ahmet Çeliköz, Abdülkadir Korkmazer, Adem Yeşildağ, Ahmet Köksal, Hava Polat, Hüseyin Duran, Hüseyin Uğurlu, İsmail Karagöz, Mehmet Kökten, Metin Çelik, Mevlüt Ergürbüz, Mesut Ünal, Savaş Garkın, Sami Yücel Demircan, Ümmü Gülsüm Baş, Zafer Kuyun, Zübeyir Acet, Zülkarneyn Yörü

Comments are now closed for this entry