Sevgi Mağazası Misyonunu Sürdürüyor

Gösterim: 2065
Sevgi Mağazası Emirdağ

İlçemiz Kocatepe Dershanesinin altına 23 Eylül tarihinde açılan Sevgi Mağazası yarıma muhtaçlara hızlı bir şekilde ulaşıyor. Ramazan Bayramından önce 300 kişiyi giydiren sevgi mağazası okul öğrencilerini de unutmadı. Geçtiğimiz günlerde İlçemiz Yibo öğrencilerine kırtasiye yardımlarında bulundu.

Emirdağ Belediyesi Başkanımızın da katılımıyla gerçekleşen Kırtasiye yardımında 40 öğrenciye defter, kalem ve çantalar verilerek eğitimlerinde bir nebze katkıda bulunuldu.

İhtiyaçları olanlara yardım elini uzatmaya çalışan Sevgi Mağazası sorumlusu Belediyemiz Halkla İlişkiler Müdürü Eren Pamuk sitemiz emirdag.com.tr’ye “ mağazamız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı sayesinde açıldı. Belediyemiz ve halkımızın desteği ile devam edecektir. Halkımızdan yeni ürünler evde kullanmadığı kullanılmış ürünlerine mağazamızın ihtiyacı var. Temiz bir şekilde bizlere bırakırsa bizde en iyi şekilde yardıma muhtaç Sevgi Mağazasıvatandaşlarımızın gönüllerini incitmeden dağıtmaya gönüllüyüz. Yardıma muhtaç ve yarımda bulunacak kişiler Emirdağ Belediyesi Halkla ilişkiler biriminden bana ulaşabilirler.” Şeklinde açıklamada bulundu.

Nasıl Başvurulacak ?

Emirdağ Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne başvurup bir formun doldurulması ve formun ikamet edilen mahallenin muhtarlığına onaylatılması gerekmektedir.Bunun sonucunda gerçek ihtiyaç sahiplerinin ve ihtiyacın miktarının belirlenmesi açısından yapılacak tahkikat sonucunda Sevgi Mağazasından faydalanılabilinecektir.

Destek olmak istiyorum.Ne yapmalıyım?

Sevgi Mağazasında para geçmiyor.Ancak paranızla Sevgi Mağazası Sorumluları ile irtibata geçip ihtiyaçları beraberce belirleyip piyasadan kıyafet alıp bağışlayabilirsiniz.

Evde 1-2 kez giyilmiş ama yeni kıyafetlerim var. Burada değerlendirilme şansı varmı?

Evet.2. el kullanılmış ancak bol veya dar geldiği için kullanılmayan fakat herhangi bir yıpranma ve leke içermeyen kıyafetlerinizi Sevgi Mağazası aracılığı ile ihtiyacı olanlara ulaştırabilirsiniz.

Sevgi Mağazası ihtiyaç sahiplerinin bir mağazadan alışveriş yapar gibi kıyafetlerini özgürce seçebileceği hatta bedenlerine olup olmadığına bakmak için kabinlerin bile olduğu gerçek bir mağazada kendisine sunulan yardıma ulaşabileceği bir kurumdur.

Comments are now closed for this entry