Ak Parti İlçe Başkanlığından Basın Açıklamasıdır

Gösterim: 2564
Avukat Abdul Kadir Yılmaz

İlçe başkanlık seçimi ile ilgili bir çok şey söylendi. Avukat Abdülkadir Yılmaz  kukla başkan adayı dendi yok efendim Yusuf Demir’in adamı dendi sonrasında Sayın Başkanım İbrahim Kızıltoprak mı Yaşar Buzlu mu dendi. Seçime gelen herkes gördü ki biz yönetimdeki ve bize gönül veren arkadaşlarımızın hepsinin ortak çalışması ile seçimi kazandık. Gazetelerde ve internette çıkan bütün bu demeçler ve dedikodular partimizin Emirdağ Teşkilatını  bölmeye yönelik çalışmalardı. Bu menfur çalışmalar amacına ulaşamayacaktır.

Biz Ak Parti mensuplarının siyasi ahlakımız ve ananelerimiz gereği bu tür söylentilere uyup birbirimize düşmanca tavır almamız düşünülemezdi. 11.10.2008 tarihli seçimimiz de bunu açıkça ortaya koymuştur. Başka bir partinin 2 adaylı bir başkanlık yarışında 150 delegelik seçiminde kıyametler koparken bizim partimizde 301 delege oy kullanmışken hiçbir tatsızlığın çıkmaması bizim partimizin farkını açıkça ortaya koymaktadır.

Emirdağ Ak Partiden kopmalar olacağına dair söylentilere seçimlerden hemen sonra 2 aday listedeki arkadaşların dostane bir şekilde sarılıp birbirlerini kucaklamaları cevap olarak yetmiştir düşüncesindeyiz.

Demokratik yaşamın olmazsa olmazı bu tür  seçimlerden sonra aynı partiye gönül veren arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam edeceğiz.  Yerel seçimlerde hep birlikte kol kola çalışacağız. Seçime katılmak cesaretini gösteren arkadaşlarımızı demokratik duruşlarından dolayı tebrik ederim.  Bu arkadaşların fikir ve düşüncelerini dinlemeye her zaman vakit ayıracağız. Emirdağlıların yüklemiş olduğu bu zor işi tek yürek tek bilek olup birlik ve beraberlik içinde hakkıyla yerine getireceğiz inşallah.

Biz 301 delegenin 301’i de bizim listemize oy atmış düşüncesi ile hareket edip bütün partili arkadaşları kucaklayacağız. Daha öncede beyan etmiş olduğum üzere bizim seçimlerin kazananı ve kaybedeni olmayacaktır. Bu hizmet yarışıdır. Bu gün biz yarın diğer arkadaşlar Emirdağ’a hizmetçi olacaktır. İleriki zamanlarda bizim yönetimimizin tavrı bunu açıkça ortaya koyacaktır.

Bütün bu çalışmalar Emirdağ’ın daha ileri gitmesine vesile olmaya yöneliktir. Emirdağ’ın hak ettiği konuma gelmesi içindir. Seçimlerde oy kullanan bütün delegelere katılımlarından dolayı yönetim kurulum adına adına teşekkürlerimi sunarım.   Yönetimimizin  İlçe halkına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

 

 

Her şey Emirdağ İçin        Herşey Türkiye İçin        Durmak yok yola devam

 

 

                                                                                  Ak Parti Emirdağ İlçe Başkanı

                                                                                     Av.  Abdülkadir YILMAZ

Comments are now closed for this entry