Cüneyt Gargılı

Tarih: 12 Ekim Pazar

Saat:  21.30

Yer:   İsmail Ün’e ait Mobilya Dükkanı

İçerdekiler: İl genel meclisi Yaşar Buzlu, İl Genel Meclisi Yusuf Akkuyu, Davulga  AKP  Belde Başkanı, Belediye Encümeni Tufan Yıldırım

Belediye Encümeni İsmail Ün, Başkan adayı B.Ali AltıntaşEvet Sayın Yılmaz, o tarihte ,o saat’de yukarıdaki ismini saydığım yol arkadaşlarınız , beni şahsımı cep telefonuyla arayarak İsmail Ün’ün dükkanına davet etti. Gece Evimden çıkarak davetin yapıldığı yere git, Orada yapılan toplantı sonrasında  yukarıda isimlerini saydığım arkadaşlarınız pazartesi saat 3’te İstifa edeceklerini ve bunu da bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuracaklarını tarafıma söyledi. Bu basın açıklamasının daha geniş kitlelere duyurulması için de tüm medya çalışanlarını bilgilendirmem için ricada bulunuldu. Toplu halde istifa sebeplerini de kısa kısa bana anlattılar kendileri şahsıma. Pazar günü  sayın İbrahim Kızıltoprak’ın Davulga da ikamet eden Hanifi Çınar adlı vatandaşa evraklarını hazırla seni belde başkanı yapacağız dediğini seçimin hemen ertesinde yapılan  böylesine bir harekete tepki olarak istifayı düşündüklerini bana bizzat arkadaşlarınızdan Yusuf Akkuyu belirtti. Bu yazımdan sonra yazdıklarımın bir kelimesi dahi yalan,yanlış yada dedikodu derse arkadaşlarınız, işte o zaman ben de kalemi kırıp atmayı bu işi bırakmayı bilir ve aslan gibi uygularım.

O toplantıda ne dedikodular konuşuldu sayın Yılmaz

Şayet biz dedikodu haberi yazsaydık ve ortalığı karıştırmaya kalksaydık önce Uğur Ocak ile ilgili dedikoduyu yazardık. Bu dedikodunun ne olduğunu yol arkadaşlarınıza sorun onlar size söylesin. Söylemezse ben açık açık yazmasını da bilirim.

Şimdi şahsınıza ve tüm kamuoyuna soruyorum, İlçemizden bir gün sonra Bolvadinde AKP kongresi yapıldı. Bizim kongremizde  Divan başkanı olan Milletvekili orada da Başkandı, Orada da iki aday yarışıyordu. Orada iki aday da konuşma hakkını aldı ve tim., Kendilerinin projelerini seçmenine anlatmayı bildi. Neden ilçemiz kongresinde iki aday da konuşturulmadı?

Bunu sormak yazmak ortalığı karıştırmak mı ?

Sizi bölmek mi? Sizin bölünmeyen neyiniz kaldı Allah Aşkına, Üç İl genel meclisi Üyenizden İkisinin bir olup diğerinin yalnız kaldığını uçan Kuş’ta bilmiyor mu?

Partinizde her şey güllük gülistanlık ta biz mi yalan yazıyoruz. Verin bizi o zaman Mahkemeye.

Ayrıca Avukatsınız bir Avukat parasıyla uğraşmazsınız.

Evet Sayın Yılmaz, dediklerim kelimesi kelimesine doğru, apırsanızda köpürsenizde gerçek bu.

Yazdıklarımın bir kelimesi yanlışsa o zaman yukarıda ismi geçen arkadaşlar çıkar ve yalan dedikodu öyle bir şey yok bu çocuk ortalığı karıştırıyor der ve o zaman ben de söyledikleri altında ezilir,biterim.

Gazetelerde verilen demeçler, dedikodu demişsiniz hangi haber dedikodu söyleyinde biz de bilelim. Hangi demeç’i yalan yazmışız.

Yukarıda saydığım isimler bugün saat 18.00’de il Başkanıyla görüşmeye gidecek,istifa kararının duyulmasından sonra İl başkanınızın bir toplantı tertip ettiği de dedikodu mu?

Sayın Yılmaz biz dedikodu haberciliği yaparak ekmeğimizi kazanmıyoruz. Magazin habercisi hiç değiliz. İnanın bana öyle olsaydı ne dedikodular yazardık. Kapalı kapılar arkasında ne dedikodular yapılıyor bu ilçede,bizim amacımız ve gayemiz bu ilçenim kazanması, yok eğer susun kardeşim oturun oturduğunuz yerde diyorsanız,yanlış adrestesiniz.

Oturduğunuz yerde diyorsanız,yanlış adrestesiniz.

Daha Başkanlığınızın ilk gününde böyle bir açıklama yapmanız,bakış açınızı gösterdi.

Durum gösteriyor ki sizin basın açıklamanız bitmeyecek benim de verilen cevabım.

Kusura bakmayın ve beni her söylediğinize tamam diyecek ve ses çıkarmayacak arkadaşlarınızla karıştırmayın.

Ben her şeye tamam deseydim, şimdi babamın yanında Belçikada keyf sürüyordum.

Burada kimsenin ağız kokusunu çekmezdim.

Bakın sizi kongre sonrası tebrik ettik.

Ne güzel 80 yaşında yürümeye takatı kalmamış teyzelerimiz,dedelerimiz,

listenizden yedi sülalenizin oyları ile

Başkan seçildiniz mi dedik. Karaladık mı sizi.

Biz yapılan her doğru harekette alkışlamayı biliriz.

Yeri geldiği zaman konuşur yeri geldiği zaman susarız.

Ama İşimize leke sürdürmeyiz.