Merkez Camii İncili Oldu

Gösterim: 2433
İncili Camii

Çarşı Camiinde restorasyon çalışmaları nedeniyle 3 ay camii hizmetine ara verildi. Eylül ayından bu yana dışında devam eden yenileme çalışmalarının içerden de devam etmesi nedeniyle camii hizmeti durdurulan, Çarşı camii merkezi hizmetini İncili Camisi devam ettirecek.

Merkezde kılınacak cenaze namazları da artık incili camisinde kılınacak. Yetkililerden alınan bilgiye göre yaklaşık 3 ay sürecek olan iç restorasyonun ardından hizmete tekrar açılacak. Bu süre zarfında Cenaze selaları ve ezanlar merkezi olarak İncili Camiisinden okunacak.

Emirdağ Çarşı Camii’nin ilk günkü yapı tarzına uygun olarak yapılan çalışmalarda ilk olarak minareden ve dış kaplamadan restorasyon Çarşı Camii Restorasyonişlemlerine başlandı. Dış cephenin restorasyonu sırasında camii ibadete kapatılmadı. Ancak yüklenici firmanın talepleri doğrultusunda restorasyonun iç kısmına da geçirilerek hız kazandırıldı. Kültür ve tabiat varlıkları koruma kanunu kapsamındaki kültür varlıklarının rövöle, restorasyon, restitüsyon projeleri, sokak sağlıklaştırma ve çevre düzenleme projeleriyle ilgili kanun kapsamında açık ihale usulü ile ihale edilen Emirdağ Çarşı Camii onarımının (restorasyonu) Temmuz 2009’da teslim edilmesi planlanıyor.


Comments are now closed for this entry