Siyasetin Fitili Ateşlendi

Gösterim: 1766
Cüneyt Gargılı

Adaylar şimdiden destek turlarına başladı. Önümüzde çok uzun gibi görünen fakat adaylar için çok kısa bir zaman var. Fırsat bu fırsat diyenler kulis çalışmalarına başladı bile. İnanın bu bile sevindirici bir gelişme, güzel memleketimin güzel insanları için.En azından iki adayı da sokakta selamlaşırken ya da tokalaşırken göreceğiz.Ne yalan söyleyeyim ben her iki adayı da halkın içinde pek göremiyordum. Belki de işlerinin yoğunluğundan dolayıdır bilemem.

Ama şimdi sık sık karşılaşacağız adaylarımızla,en azından hatır soracağız kendilerine bu bile bizleri mutlu etmeye değer.Gerçi dün Uğur Bey’i ziyarete giden Gazeteci arkadaşlarımız ilk denemelerinde başarısız olmuşlar.Yoğun iş temposundan olsa gerek kendileriyle görüşme fırsatı bulamayan Sayın Türkmen,arkadaşlarımızın yanına başka bir partiliyi göndererek o an görüşemeyeceğini söylemiş.

Kendisine hak vermek gerekir, şu an onun  için dakikalar bile onun için çok önemli.Ama bu işler genelde karşılıklı olur,özellikle seçimlerde. Şimdi görüşme fırsatı bulamayanlar,yarın gazetecilerin yoğun iş temposuna takılabilirler. O zaman da kendi kendilerine kahrederler.

Şu seçmenlerime vaatlerimi bir türlü anlatamadım diye. Çünkü böylesine seçimlerde en önemli propaganda aracı kitlesel iletişim araçlarıdır.Neyse ki ben bu konuda fazlaca muzdarip değilim.Çünkü henüz adaylarla görüşme fırsatım  olmadı.Randevu talebinde de bulunmadım. Çünkü benim de işlerim bu aralar yoğun.Kolay mı Afyonkarahisar’ dan  ve her partiden yedi aday var.Bütün bu adaylarla görüşmek,röportaj yapmak ve seçmenlere onları anlatmak.İşimiz zor vesselam........

                                                                                                       Cüneyt Gargılı

Comments are now closed for this entry